Opravené maliny: starostlivosť o pestovanie a prerezávanie. Video

Ako pestovať remontantné maliny na webe. Video a foto

Na internete je veľa informácií a nadšených recenzií o remontantných malinách. Jeho kríky sú posiate bobuľami a prináša ovocie až do mrazov. Prerezávanie je veľmi jednoduché a na zimu nemusíte kríky ohýbať. Mnoho záhradníkov má túžbu, ak nie nahradiť všetky obvyklé maliny remontantnými, tak si zaobstarajte aspoň niekoľko kríkov. Pozrite si video a zistíte, ako pestovať remontantné maliny a starať sa o ňu vlastnými rukami.

Starostlivosť a kultivácia remontantných malín

Ale, samozrejme, všetko nie je na prvý pohľad také jednoduché, existujú určité nuansy. Otázka teda znie: získať dve úrody za sezónu, ale kvalita bobúľ nebude na najvyššej úrovni, alebo zozbierať jednu plnohodnotnú bohatú úrodu. Je to spôsobené tým, že rastlina potrebuje veľa energie na letné plodenie, a v dôsledku toho sa následný zber stáva plytším, chuť sa mení..

Vážny prístup k pestovaniu remontantných malín, štúdium pravidiel udržiavania a prerezávania pomôže získať bohatú úrodu aj na jeseň..

Vážny prístup k pestovaniu remontantných malín, štúdium pravidiel údržby a prerezávania pomôže získať bohatú úrodu aj na jeseň.Prerezávanie malín

Priaznivý čas na výsadbu nových sadeníc remontantnej odrody sa považuje za koniec septembra, začiatok októbra. Počas tejto doby majú mladé rastliny čas posilniť sa, pripraviť sa na zimu a na jar začnú bezpečne rásť. Prečo by ste nemali sadiť skôr? Do septembra ešte nebola dokončená tvorba koreňového systému kríkov, čo môže mať zlý vplyv na mieru prežitia sadenice..

Prečo by ste nemali sadiť skôr? Do septembra ešte nebola dokončená tvorba koreňového systému kríkov, čo môže mať zlý vplyv na mieru prežitia sadenice.

Pretože je leto v Rusku krátke, mali by sa uprednostniť rýchlo rastúce odrody, ktoré dozrievajú skoro..

Technológia výsadby mladej sadenice je jednoduchá: urobte plytkú jamku, naneste hnojivo, premiešajte strom, zakopajte a podbíjajte pôdu okolo, nezabudnite, hojne sa zbavte.

Pravidlá starostlivosti sú nasledujúce:

– neuvoľňujte pôdu, aby ste nepoškodili povrchovo ležiace korene;

– zabezpečiť bohaté zavlažovanie počas celej sezóny;

– včasné hnojenie, ktoré vám umožní získať bohatú úrodu;

  Jarné postrekovanie záhrady pred škodcami a chorobami

– ošetrovať kríky biologickými výrobkami, aby sa zabránilo chorobám.

Vykonávanie prerezávania malín

Budúca úroda závisí od kvality prerezávania. V remontantných odrodách sa plody tvoria ako na dvojročných výhonkoch, tak aj na jednoročných prírastkoch. Aj na sadenici prvého roku života sa objavia výhonky pokryté kvetmi a prinášajúce ovocie. Preto na jeseň na konci októbra, keď je zber bobúľ dokončený, sú všetky jednoročné výhonky vyrezané a zostanú z nich tri centimetre pahýly..

Budúca úroda závisí od kvality prerezávania. V remontantných odrodách sa plody tvoria ako na dvojročných výhonkoch, tak aj na jednoročných prírastkoch. Aj na sadenici prvého roku života sa objavia výhonky pokryté kvetmi a prinášajúce ovocie. Preto na jeseň na konci októbra, keď je zber bobúľ dokončený, sú všetky jednoročné výhonky vyrezané a zostanú z nich tri centimetre pahýly.

Mimochodom, ročné prerezávanie pomáha chrániť kríky pred hmyzom a vírusmi, ktoré zimujú na výhonkoch. A s malým množstvom snehu nebude ťažké izolovať orezané kríky remontantných malín. Na jar, podľa stavu púčikov, vyrezali mrazené, vysušené výhonky.

Pozrite si video: Ako prerezávať remontantné maliny

Dúfame, že podrobné video o starostlivosti o remontantné maliny bude pre vás užitočné a budete môcť tento rok zbierať veľkú úrodu..

Pozrite si video: Opravené maliny, výsadba

Prečítajte si tiež: Ako sa starať o maliny na jeseň