Pec na drevo do domu

Krb pre domácnosť na drevo horiaci dlho horiaci, ako vyrobiť. Video

Krbové kachle sú považované za dobrý analóg štandardných kachlí a široko sa používajú na vykurovanie akéhokoľvek typu miestnosti. Ich výhoda spočíva v tom, že doba nabíjania paliva sa výrazne zvyšuje, zatiaľ čo parameter prenosu tepla zostáva na vysokej úrovni. Okrem palivového dreva môžu byť ako palivo použité špeciálne brikety alebo dokonca uhlie. Navrhujeme zvážiť vlastnosti krbových kachlí pre dom na spaľovanie dreva na dlhú dobu. Vyberte si vysoko kvalitné a efektívne vykurovacie zariadenia vlastnými rukami.

Usporiadanie krbových kachlí pre dom na drevo

Kachle môžu byť rôznych typov, pričom sa líšia funkčnosťou a cenou. Niektoré jednoduché typy rúr je možné vyrobiť vlastnými rukami. Tieto kachle budú schopné vykurovať dom, prístavbu a garáž..

V bežných kachliach je princíp spaľovania palivového dreva vždy rovnaký, palivové drevo horí zhora nadol.

V tomto prípade je prenos tepla výrazne znížený a produkty spaľovania úplne neprenášajú teplo do miestnosti. Pri pomalšom spojení s kyslíkom palivové drevo vydáva viac tepla, pretože lepšie horí..

Pozrite si video: DIY dlhotrvajúca pec

Uvažuje sa o jednom z najčastejšie používaných modelov pecí "Bubafonya", ktorý je pomenovaný po svojom vývojárovi. Táto pec pozostáva z hrubostenného železného valca (suda), ktorý má zvárané dno z plochého hrubého materiálu. Na boku je v hornej časti hlavne vytvorený otvor a je k nemu privarená rúrka, ktorá odvádza dym z miestnosti. V hornej časti valca je odnímateľný kryt, ktorý má otvor s vložiteľnou trubicou pre lepšie nafukovanie.

Uvažuje sa o jednom z najčastejšie používaných modelov pecí

Na spodok rúrky je privarený malý kotúč, ktorý má menší priemer ako vnútorné steny valca. Pri spaľovaní dreva tento kotúč funguje ako piest a klesá, keď množstvo dreva klesá. Spodná časť kotúča pre lepšiu manipuláciu so vzduchom, zvarové pásy voľného tvaru.

  Kyselina boritá pre paradajky a uhorky. Postrek

Zaujímavý článok: Akumulátor na vykurovanie, inštalácia

Dym sa ohýba okolo tohto kotúča a zboku prechádza do odbočného potrubia. Odbočka je napojená na vysokú rúru (z výšky 3 metre). Pokladanie palivového dreva predurčuje pracovať až 8 hodín. Popol sa zároveň prakticky nevytvára.

Dym sa ohýba okolo tohto kotúča a zboku prechádza do odbočného potrubia. Odbočka je napojená na vysokú rúru (z výšky 3 metre). Pokladanie palivového dreva predurčuje pracovať až 8 hodín. Popol sa zároveň prakticky nevytvára

Takáto pec má samozrejme svoje nevýhody:

 1. Tvorba kondenzácie v potrubí, keď je slabo zahriate, ktoré je potrebné vypustiť.
 2. Proces spaľovania musí byť monitorovaný, aby sa zabránilo prechodu odpadu do miestnosti..

Prečítajte si tiež: Ako vyrobiť tehlové krbové kachle

Pohodlnejšou a známejšou možnosťou sú krbové kachle. Tieto kachle majú pred vchodom do komína výstupok, ktorý stočí špirálu dymu a nasmeruje ju späť do ohniska. Vďaka takému komínu s početnými zákrutami uniká množstvo plynov von v minimálnom množstve. Odvod plynu je regulovaný špeciálnym tlmičom.

Pohodlnejšou a známejšou možnosťou sú krbové kachle. Tieto kachle majú pred vchodom do komína výstupok, ktorý stočí špirálu dymu a nasmeruje ju späť do ohniska. Vďaka takému komínu s početnými zákrutami uniká množstvo plynov von v minimálnom množstve. Výstup plynu je regulovaný špeciálnym zobrazením uzávierky.

Táto rúra má svoje výhody:

 1. Spotreba kyslíka počas spaľovania klesá.
 2. Súčasne sa zlepšuje prenos tepla..
 3. Oxid uhoľnatý sa premieňa na oxid uhličitý.
 4. Pokladanie palivového dreva v dôsledku zníženého odpadu plynov sa vyskytuje menej často.
 5. Kontrola práce nie je potrebná.
 6. Vo forme paliva je lepšie použiť palivové drevo, brikety, ale nie uhlie.kachľový krb jednoduchá možnosť

Je celkom možné vyrobiť anglický sporák svojpomocne, ale vyžaduje to zručnosti v stavebníctve. Pre to:

 • Je vybrané miesto pre stavbu.
 • Materiál je kúpený.
 • Vytvára sa základ.
 • Prebieha výstavba krbu a inštalácia vložených prvkov.

Piecť "Bubafonya" vyrobené z valca s hrúbkou kovu 5 milimetrov. Vhodný je sud, veľký plynový valec, časť veľkého potrubia. Dno a krk sú privarené k obrobku. Je vyrobený kryt s hranami ohnutými dovnútra. V strede veka je vytvorený otvor s väčším priemerom ako komín.

Pozrite si video: Kotol na spaľovanie dreva na dlhé spaľovanie – jednoduchý, lacný, ekonomický

Z hornej časti telesa je vyrezaný otvor pre komín a zváraná odbočná rúrka. Potom sa spojí s komínom. Pohyblivá časť je vyrobená. K potrubiu je privarený kotúč. Na disk sú zospodu pripevnené vodiace lišty. Potom sú kachle nainštalované na svoje hlavné miesto, spojené s komínom a vykoná sa skúšobná prevádzka ohniska. Medzi rúrou a stenou je pripevnený reflektor, ktorý zabráni zahrievaniu steny.

  Brunner pre kvetinové záhony v krajine

Kachle na drevo spaľujúce dlho zabezpečiť vykurovanie domu alebo iných priestorov správnou výrobou a inštaláciou na mnoho rokov. Spotreba palivového dreva a prenosu tepla je v porovnaní s inými kachľami a krbmi oveľa vyššia. Vyrobte si svojpomocne krbové kachle a užite si pohodlie vo svojom vidieckom dome aj v chladných dňoch.