Penové záhradné figúrky

Záhradné figúrky z polyuretánovej peny vlastnými rukami

Polyuretánová pena je jedinečný stavebný materiál, ktorý sa široko používa na montáž, tesnenie štruktúr a zvyšovanie ich tepelnej izolácie. Milovníci záhradnej dekorácie rozšírili pôsobnosť tohto stavebného materiálu. Záhradné figúrky z polyuretánovej peny s vlastnými rukami môže ľahko vyrobiť každý majiteľ vidieckeho domu alebo prímestskej oblasti. V tomto článku môžete vidieť fotografiu hotových remesiel a tiež majstrovské kurzy obľúbených sôch z polyuretánovej peny krok za krokom.

Výhody polyuretánovej peny pre ručné remeslá

1. Nízka hmotnosť.

2. Pohodlie pri práci (nanáša sa na akýkoľvek povrch, ľahko sa strihá).

3. Schopnosť robiť remeslá akejkoľvek veľkosti.

4. Hotový výrobok nie je ovplyvnený zrážkami a teplotnými poklesmi.

Výhody polyuretánovej peny pre ručné remesláPodmienky použitia polyuretánovej peny pre záhradné sochy

Podmienky použitia polyuretánovej peny pre záhradné sochy

Ak ste nikdy nepracovali s polyuretánovou penou, odporúčame vám prečítať si pokyny od výrobcu. Nezabudnite, že pena vo vnútri valca je tekutá hmota, a keď príde do kontaktu so vzduchom, začne tvrdnúť. Úplné stuhnutie nastane po 10-12 hodinách. Pri manipulácii s penou používajte osobné ochranné prostriedky. Neodporúča sa vykonávať prácu pri teplotách pod nulou..

Pred každým použitím polyuretánovej peny plechovku dobre pretrepte. Počas prevádzky držte uzáver fľaše nadol, aby z neho neunikol plyn a všetku penu je možné použiť. Neaplikujte veľa vrstiev naraz, pretože nevytvrdená odpadne. Všetko robte postupne, ďalšiu vrstvu naneste najmenej 10-15 minút po predchádzajúcej. Na uľahčenie aplikácie použite špeciálnu pištoľ.

Výroba rámu a samotných remesiel z polyuretánovej peny

Vzhľad figúrky z polyuretánovej peny priamo závisí od typu rámu. Najprv by ste mali nájsť obrázok postavy alebo urobiť skicu, aby ste vzali do úvahy všetky nuansy a hotový výrobok vyzeral ako drevená alebo sadrová socha.

Výroba rámu a samotných remesiel z polyuretánovej peny

Na výrobu rámu môžete použiť rôzne materiály, napríklad sú vhodné plastové fľaše alebo železné plechovky. Budete tiež potrebovať drevené dosky, kovanie a drôt. Aby bola socha stabilná, musíte ju naplniť pieskom..

  Americké rebrované paradajky: pestovanie a starostlivosť

Budete tiež potrebovať drevené dosky, kovanie a drôt. Aby bola socha stabilná, musíte ju naplniť pieskom.

Teraz môžete začať zdobiť plavidlo polyuretánovou penou. Penu rovnomerne rozložte na rám, pričom zohľadnite budúci reliéf plavidla. Keď je úplne stuhnutý, môžete administratívnym nožom odstrániť nepotrebné časti a opraviť chyby. Ak je to potrebné, pridajte penu na miesta, kde ste zabudli alebo chcete niečo opraviť v remesle.

Záhradné figúrky môžu byť dodatočne ozdobené rôznymi materiálmi

Vrstva tmelu pomôže chrániť polyuretánovú penu pred zničením. Aby bolo záhradné remeslo hladké, zalejte maltu brúsnym papierom. Teraz vezmite akrylové farby a zakryte tvar. Výhodne v dvoch vrstvách alebo viac. Aby sa predĺžila životnosť budúceho majstrovského diela, je na vrchu pokrytá lakom..

Aby sa predĺžila životnosť budúceho majstrovského diela, je na vrchu pokrytá lakom.

Záhradné figúrky môžu byť dodatočne ozdobené rôznymi materiálmi, napríklad korálkami, kvetmi, alebo vyrobené pomocou LED osvetlenia, aby socha v noci žiarila.

DIY penový slimák

Penové záhradné figúrky

Na výrobu záhradného slimáka budete potrebovať polovicu plechovky peny. Prikryte stôl handričkou a začnite nanášať penu na základ slimáka. Keď prvá vrstva trochu vyschne, naneste druhú a vložte fľašu kefíru, aby ste urobili krk slimáka. Zakryte si krk aj penou a rukami si vytvarujte hlavu..

DIY penový slimákDIY penový slimák

Vytvorte rohy slimáka a mierne predĺženú papuľu. Potom môžete začať vyrábať škrupinu. Za týmto účelom sa na telo slimáka nanesie okrúhly kopec peny. Teraz vložte vedro, ktoré bude určené pre kvety, a urobte zo záhradného remesla originálny záhon.

Teraz vložte vedro, ktoré bude určené pre kvety, a urobte zo záhradného remesla originálny kvetinový záhon

Značkovačom označte, kde sa škrupina slimáka začína a končí, a urobte kučery. Keď je pena úplne suchá, produkt prebrúste. Zostáva zdobiť slimáka a záhradné remeslo je pripravené.

Zábavná žaba z polyuretánovej peny

Zábavná žaba z polyuretánovej peny

Materiály:

– starý kastról;

– plechovka železa:

– olejová alebo akrylová farba;

– penový balón;

– drôt;

– korálky.

Remeselná žaba majstrovskej triedy do záhrady

1. Hrniec a nádobu oddelene prikryte penou a nechajte uschnúť..

2. Nádoba je hlava a hrniec je telo žaby. Tieto diely upevnite drôtom a zaistite penou.

Remeselná žaba majstrovskej triedy do záhradyRemeselná žaba majstrovskej triedy do záhrady

  Thuja: výsadba a starostlivosť na otvorenom poli

3. Na mieste, kde by mali byť žabie rúčky, upevnite drôt a zakryte ho polyuretánovou penou..

4. Teraz vytvarujte hlavu a trup tak, aby vyzerali ako žaba. Urobte aj dolné končatiny..

5. Maľujte remeslo a potom vložte oči. Žaba je pripravená, teraz ju možno umiestniť v blízkosti rybníka v záhrade alebo v blízkosti bazéna.

DIY penová líška

líška - figúrka z polyuretánovej peny do záhrady

Na výrobu figúrky záhradnej líšky potrebujete plastovú fľašu. Naplňte ho pieskom alebo kamienkami, potom vietor nebude môcť váš produkt prevrátiť. Preniknite do fľaše, ale nie okamžite hrubou vrstvou, ale postupne, asi 15 minút pauzy, aby sa vytvorila pena.

DIY penová líška

Na výrobu nôh môžete použiť gumovú trubičku. Aby boli nohy pružné, vložte do trubice drôt. Chvost môže byť tiež vyrobený z trubice, ktorú bude potrebné dobre napeniť. Na krk použite valček od toaletného papiera. Nainštalujte na ňu nejaký okrúhly polotovar pre hlavu..

Dobre to všetko zaspievajte a dajte soche vzhľad líšky

Dobre to všetko zaspievajte a dajte soche vzhľad líšky. Potom postavu namaľte olejovými farbami a pokryte lakom. Majte na pamäti, že ak je farba biela, potom jej lak dodá žltosť..

Drdol zo záhradnej figúrky

Drdol zo záhradnej figúrkyDrdol zo záhradnej figúrky

Plastovú loptičku možno použiť ako rám pre kolobok. Položte ho na nejaký druh podpery, napríklad na téglik alebo misku. Teraz naneste penu a počkajte, kým každá vrstva nezaschne. Ak chcete vyrobiť držadlá, vložte drôt.

Zostáva namaľovať remeslo a drdol je pripravený

Vytvorte šatku z peny a uši môžete vyrobiť z lepenky. Keď je pena úplne suchá, nožom si vyrežte oči, ústa a nos. Vyrobte si nohy z drevených dosiek. Zostáva namaľovať remeslo a drdol je pripravený!

Penová záhradná lampa

Penová záhradná lampaPenová záhradná lampa

Je zaujímavé, že z polyuretánovej peny sa dajú vyrobiť nielen záhradné figúrky, ale aj originálna lampa, ktorá dodá vášmu dvoru nádych exkluzivity a pomôže vám vyzdobiť záhradu v japonskom štýle. Na výrobu lampiónového stojana vezmite rúrku, ktorú je potrebné napeniť zospodu, a položte ju na plochý drevený podklad. Na misku lampáša môžete použiť plastovú misku, ktorú je potrebné zaistiť zhora.

  Čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami

Je zaujímavé, že z polyuretánovej peny môžu byť vyrobené nielen záhradné figúrky, ale aj originálna lampa

Teraz nalejte penu vo vrstvách a počkajte, kým každá vrstva čiastočne nevyschne. Vymyslite obrázok na ozdobu lampáša, nakreslite diagram a realizujte myšlienku polyuretánovou penou. V strede misky musíte urobiť otvor, aby ste mohli veko pripevniť samoreznými skrutkami. Vložte tyčinky do misky a rozdrvte ich.

Začnime robiť obal. Aby ste to urobili, musíte z drevotriesky vystrihnúť štvorec, o niečo viac ako misku a napeniť ho na oboch stranách.

Začnime robiť obálku. Aby ste to urobili, musíte z drevotriesky vystrihnúť štvorec, o niečo viac ako misku a napeniť ho na oboch stranách..

Postavy z polyuretánovej peny urobte sami fotografiuPostavy z polyuretánovej peny urobte sami fotografiu

Veko pripevnite k miske samoreznými skrutkami. Teraz z drevotriesky vystrihnite menší štvorec. Na jednej strane ho otočte a na druhej strane zaistite stojany. V strede štvorcov musíte urobiť dieru, do ktorej potom vložíte žiarovku poháňanú solárnou energiou. Skryte drôty.

Potom je strecha vyrobená z veľkého kusu preglejky, ktorá je nainštalovaná na stojanoch.

Potom je strecha vyrobená z veľkého kusu preglejky, ktorá je nainštalovaná na stojanoch. Aby bola reliéfna kresba krásna, nakreslite ju najskôr fixkou na povrch lampáša a potom ju jemne prikryte penou..

záhradné figúrky z majstrovskej triedy polyuretánovej penyZáhradné figúrky z majstrovskej triedy polyuretánovej peny

Hotový výrobok je úplne zafarbený. Ak ho chcete nainštalovať do záhrady, musíte do zeme vykopať malú rúrku alebo urobiť malý záhon okolo lampáša.

údaje na dávkovanie z polyuretánovej peny

Postavy z polyuretánovej peny urobené vlastnými rukami pomôžu premeniť akýkoľvek záhradný pozemok. Aj bez schopností sochára a výtvarníka môžete vytvoriť nádhernú sochu, ktorá oživí váš exteriér..

Pozrite si užitočné video: penové záhradné figúrky

Penové remeslá je možné použiť aj na dekoráciu miestností alebo fasád budov..