Pestovanie baklažánu vonku

Ako sa starať o baklažány, pestovať, hnojiť, zalievať. Video

Mnoho letných obyvateľov si všimlo, že baklažány na otvorenom poli nerastú vždy dobre, preto sa v záhrade vysádzajú len zriedka. Ukazuje sa, že musíte nielen pestovať sadenice a sadiť ich, ale aj správnu starostlivosť o baklažány.

Zalievanie a hnojenie baklažánu počas starostlivosti

Baklažány patria do čeľade hluchavkovitých, a tak ich, podobne ako paradajky, treba pripnúť. Tento proces zahŕňa odstránenie nepotrebných procesov, ktoré rastline neprospievajú, ale iba uberajú na sile. Po zovretí budú sadenice baklažánu stabilnejšie, rýchlo silnejú a proces kvitnutia a výskyt vaječníkov sa výrazne urýchli..

Baklažány patria do čeľade hluchavkovitých, a tak ich, podobne ako paradajky, treba pripnúť. Tento proces zahŕňa odstránenie nepotrebných procesov, ktoré rastline neprospievajú, ale iba uberajú na sile.

Nevlastný syn je extra list, ktorý rastie na spodnej časti baklažánového kríka a skutočne neprináša žiadny úžitok. Odstránenie tohto listu nevyžaduje veľa úsilia. Stačí naňho zatlačiť a zmizne. Postup priškripnutia podľa recenzií letných obyvateľov by sa mal vykonávať pravidelne celé leto.

Nevlastný syn je extra list, ktorý rastie na spodnej časti baklažánového kríka a skutočne neprináša žiadny úžitok.

Ak sa o baklažán staráte správne, nezabudnite ho pravidelne polievať. Ak si všimnete, že sadenice sa zastavili v raste, potom je prebytok vlhkosti. Ako často by ste mali polievať baklažán? Všetko závisí od klimatických podmienok, v ktorých žijete. V horúcom letnom dni môžete zalievať jedenkrát denne a úplne vyplniť otvory. Ak počasie nie je príliš horúce, stojí za to obmedziť zalievanie na raz za dva dni..

Ak sa o baklažán staráte správne, nezabudnite ho pravidelne polievať. Ak si všimnete, že sadenice sa zastavili v raste, potom je prebytok vlhkosti. Ako často by ste mali polievať baklažán? Všetko závisí od klimatických podmienok,

Ak sa chcete o baklažány správne starať a dosiahnuť dobrú úrodu, nezabudnite na hnojivá. Rovnako ako ostatné nočné tiene, aj modré je možné kŕmiť organickými hnojivami. Neponáhľajte sa vyhodiť burinu a kuracie trus, pretože to všetko môže byť použité ako kŕmenie sadeníc. Na prípravu organického hnojiva sa 1 kg kuracieho hnoja alebo divozelu zriedi v 30 litroch vody a potom sa nechá niekoľko dní kvasiť. Baklažány sa polievajú organickými zlúčeninami raz za 1-2 týždne.

Pozrite si video: Pestovanie baklažánu a papriky

Baklažány by mali mať čas dozrieť do neskorej jesene, kým prídu mrazy. Ak nedošlo k dozrievaniu, odporúčame vám odrezať všetky listy z kríka, potom sila rastliny prejde na ovocie a môžete urýchliť proces zberu.

  Vertikálne záhradníctvo v krajine

Prečítajte si tiež: Remeslá do záhrady z plastových fliaš

Napriek tomu, že baklažán je dosť vyberavá kultúra, budete ho môcť pestovať vo svojej letnej chate.

Napriek tomu, že baklažán je dosť vyberavá kultúra, budete ho môcť pestovať vo svojej letnej chate. Ak sa o baklažány správne staráte a kŕmite ich včas, potom na kríkoch neuvidíte žlté listy a nebudete čeliť problému nezrelých plodov alebo pomalého rastu. Vlastné upratovanie vidieka je vzrušujúci zážitok, ak využijete rady skúsených záhradníkov.