Pestovanie krokusov

Krokusy: výsadba a starostlivosť na otvorenom poli, foto

Krokusy sú jedným z prvých kvetov, ktoré sa objavili na jar. Dlho nepotešia svojim kvitnutím, ale úspešne sa vyrovnávajú s mrazmi a dobre zakorenia v akejkoľvek pôde. Ak sa rozhodnete zasadiť krokusy, výsadba a starostlivosť na otvorenom priestranstve nebude to pre nich ťažké. Pozrite sa Foto krokusy, zistite zvláštnosti pestovania, potom sa prvosienky stanú skutočnou ozdobou miesta v blízkosti vášho domu.

Ako pestovať krokusy vonku

Existuje niekoľko odrôd krokusov, z ktorých niektoré kvitnú nielen skoro na jar, ale aj na jeseň. Výhodou týchto kvetov je, že akonáhle ich vysadíte, budete mať každý rok rozkvitnuté krokusy. Tieto úžasné trvalky priťahujú záhradníkov živými kvetmi, ktoré trvajú iba týždeň. Napriek tomu, že kvet môže rásť na jednom mieste dlhší čas, odporúča sa ho po čase vykopať a presadiť, aby sa zlepšil rast..

Napriek tomu, že kvet môže dlho rásť na jednom mieste, odporúča sa ho po čase vykopať a presadiť, aby sa zlepšil rast.

Potom, čo vykopáte krokusy, odstráňte pokazené hľuzy. Žiarovky by mali byť rozdelené a zasadené. Krokusy sa teda množia a budete mať viac kvetov. Po presadení sa počet pukov výrazne zvýši.

Do akej pôdy zasadiť krokusy

Ideálna pôda krokusu by mala byť voľná a výživná. Ak je pôda ílová, je najlepšie ju zriediť pieskom. Normálne podmienky pre kvitnutie krokusu je možné vytvoriť nasýtením pôdy rašelinou alebo jej hnojením špeciálnymi prípravkami. Krokusy majú radi veľa svetla, preto ich vysaďte na slnečné miesto. Nezalievajte tieto prvosienky výdatne, aby ste nespôsobili hnilobu hľúz a nevyvolali rozmnožovanie baktérií..

Krokusy majú radi veľa svetla, preto ich vysaďte na slnečné miesto. Nezalievajte tieto prvosienky výdatne, aby ste nespôsobili hnilobu hľúz a nevyvolali rozmnožovanie baktérií.

Najlepšou možnosťou je zasadiť krokusy na záhon s inými kvetmi, pretože potom bude váš záhon kvitnúť neustále, od skorej jari do neskorej jesene. Nezabudnite kŕmiť rastliny, pretože potom budú aktívne rásť a nezomrú. Prvé kŕmenie sa vykonáva po vzniku klíčkov a potom po vytvorení púčikov. Pri prvom kŕmení odborníci odporúčajú prijať viac draslíka ako fosforu.

  Pestovanie ľalií vonku

Prvé kŕmenie sa vykonáva po vzniku klíčkov a potom po vytvorení púčikov. Pri prvom kŕmení odborníci odporúčajú prijať viac draslíka ako fosforu.

Prečítajte si tiež: Pestovanie semien cínie

V júni sa vysádzajú jesenné odrody krokusu. V tomto prípade sú žiarovky prehĺbené do jamiek do hĺbky 10 cm. Medzi žiarovkami udržiavajte vzdialenosť asi 10 cm. Pri výsadbe krokusov na otvorenom teréne musíte vziať do úvahy zvláštnosti svojho regiónu. Žiarovky môžu v tuhej zime odumrieť, preto je najlepšie ich vykopať a v zime udržiavať pri izbovej teplote..

Pri výsadbe krokusov na otvorenom priestranstve musíte vziať do úvahy zvláštnosti svojho regiónu. V tuhej zime môžu žiarovky odumrieť, preto je najlepšie ich vykopať a v zime udržať pri izbovej teplote.

Keď poznáte všetky nuansy o krokusoch a prezeráte si fotografie, určite budete chcieť tieto kvety zasadiť vlastnými rukami na svoj vlastný pozemok. Nechajte prvosienky potešiť vaše oko a ozdobte stránku.