Plastová palma z fliaš, ako sa robí

DIY plastová fľaša palma krok za krokom pre začiatočníkov

Palma vyrobená z plastových fliaš zaujme svoje správne miesto na vašom záhradnom pozemku a poteší oko v každom ročnom období. Výroba plastového dreva nie je náročná, hlavnou vecou je nájsť dostatočné množstvo materiálu. Ponúkame podrobné pokyny pre začiatočníkov, ako vyrobiť palmu z plastových fliaš vlastnými rukami.

Podrobný sprievodca: Ako vyrobiť plastovú palmu

Najprv musíte pripraviť materiály. Môžete použiť hnedé a zelené fľaše alebo priehľadné a namaľovať ich neskôr. Budete potrebovať:

fotografia paliem z fliaš

  • Plastové fľaše rôznych veľkostí
  • Nôž
  • Drevená palica alebo výstuž pre rám
  • Hrubé lano alebo drôt.

Výrobu palmy je obvykle možné rozdeliť do troch krokov:

  1. Výroba palmových konárov
  2. Vytvorenie kmeňa stromu
  3. Spojenie všetkých častí do jedného stromu.

Krok 1. Aby boli listy široké, použite 2 litrové zelené fľaše. Za týmto účelom odrežte dno fľaše a fľašu pozdĺžne rozrežte na 7 častí. Dajte každému listu vhodný tvar a urobte ofinu. Na jeden list budete potrebovať asi 10-15 fliaš. Pripojte ich cez krk pomocou lana alebo drôtu. Pozdĺž fľaše môžete urobiť malé rezy, potom sú listy nadýchanejšie.

Aby boli listy široké, použite 2 litrové zelené fľaše. Za týmto účelom odrežte dno fľaše a fľašu pozdĺžne rozrežte na 7 častí. Dajte každému listu vhodný tvar a urobte ofinu.

Krok 2. Na výrobu kmeňa stromu budete potrebovať fľaše hnedého piva. Teraz budete musieť odrezať krk a pracovať so spodným polovičným dnom. Na každom polotovare fľaše urobte trojuholníkové rezy a potom okraje jemne preložte von. V strede spodnej časti budete musieť vypáliť otvor s vyhrievanou kovovou tyčou, ktorej priemer závisí od priemeru základne rámu. Počet fliaš závisí od požadovanej výšky vášho stromu. Vložte ich jeden do jedného na ráme a získate sud.

V strede spodnej časti budete musieť vypáliť otvor s vyhrievanou kovovou tyčou, ktorej priemer závisí od priemeru základne rámu. Počet fliaš závisí od požadovanej výšky vášho stromu.

Krok 3. Teraz môžete začať kompletnú montáž stromu. Ak ste listy navliekli na kovový kábel, potom ich môžete jednoducho privariť k kufru. Aby ste zabránili odleteniu palmy, urobte základ a zaryte sa hlboko do kmeňa tyče. Skúste najskôr vytvoriť malú palmu a potom vedľa nej vysaďte niekoľko plastových stromov..

  Jarná starostlivosť o jahody. Dôležité pravidlá

Aby ste zabránili odleteniu palmy, urobte základ a zaryte sa hlboko do kmeňa tyče. Skúste najskôr vyrobiť malú palmu, potom k nej vysaďte niekoľko ďalších plastových stromov.Dlaň z plastových fliaš

Prečítajte si tiež: Holubice z plastových fliaš, majstrovská trieda

Predstavte si, že potom bude váš strom jedinečný a stránka bude najkrajšia. Zapojte rodinných príslušníkov do prípravy polotovarov na palmu, potom strávite zaujímavé spoločné chvíle. Dúfame, že náš článok o tom, ako sa stať začiatočníkom palma z plastových fliaš bolo užitočné a územie vášho dvora sa výrazne zmení.