Pni remeslá

Remeslá z pňov a zádrhelov

Na dvore nájdete množstvo pňov zo stromov, ktoré uschli alebo spadli z vetra. Vykoreniť pahýľ a uvoľniť miesto vyžaduje veľa úsilia, ale dajte si načas a zbavte sa naplaveného dreva. Dacha je priestor pre kreativitu, takže veľa amatérskych záhradníkov už našlo využitie na pne trčiace zo zeme. V tomto článku sme sa rozhodli ponúknuť niekoľko nápadov, čo môžete urobiť z pňov stromov vlastnými rukami. Fotografie drevených remesiel vás inšpirujú k tvorbe kreatívnych produktov, ktoré ozdobia krajinu.

Nábytok z pňa a naplaveného dreva

Na osobnom pozemku je okrem rastlín a záhradnej cesty aj miesto na odpočinok. Záhradný nábytok musí byť odolný, stabilný a odolávať agresívnym vplyvom prostredia. Drevený záhradný nábytok má pomerne vysoké náklady, takže je najlepšie to urobiť sami.

vysoká stolička vyrobená z konope na odpočinok v krajineAk máte vo svojej záhrade veľký peň, pokúste sa z neho vystrihnúť pohodlnú stoličku. V závislosti od veľkosti konope sa stolička ukáže buď pre dospelého, alebo pre dieťa. S motorovou pílou je ľahké vystrihnúť sedadlo, operadlo a dokonca aj lakťové opierky. Pahýly môžete využiť aj ako miesto odpočinku. Ak je to potrebné, mali by byť ošetrené tmelmi a natreté..

guľatina a konope pri výrobe nábytkuguľatina a konope pri výrobe nábytku

Naplavené drevo zo škaredého a zakriveného kusa dreva sa zmení na originálny dekor. Veľké naplavené drevo je možné použiť ako nohu stola a na ozdobenie stoličiek.

Naplavené drevo a konope môžu originálnym spôsobom ozdobiť vidiecky nábytok.Naplavené drevo a konope môžu originálnym spôsobom ozdobiť vidiecky nábytok.

Leštené a lakované naplavené drevo dodá chuť každej miestnosti.

posteľ môže byť tiež vyrobená zo zádrhelovTu je ďalšia fotografia pôvodného nábytku vyrobeného zo zádrhelov a pňov:

originálna výzdoba pňa

Originálne remeslá z pňov pre záhradu

Ak máte zručnosti v rezbárstve, z pňa sa za niekoľko minút stane nádherný stojan na kvety.

Originálne remeslá z pňov pre záhraduRezby s pyrografickými efektmi ozdobia každé miesto. Ak chcete vyrobiť kvetináč z pňa, musíte z neho úplne vystrihnúť stred a naplniť zem.

  Závesná stolička pre domácich majstrov

Ak chcete vyrobiť kvetináč z pňa, musíte z neho úplne vystrihnúť stred a naplniť zemV závislosti od veľkosti pňa môžete zasadiť iný počet rastlín a vlastnými rukami vytvoriť originálny kvetinový záhon.

originálny záhon s vlastnými rukami z pňa a zádrhelov

Chcete, aby vám ozdobili záhradu krásne dekoratívne figúrky? Vezmite železnú misku, natrite ju smaltom – to bude klobúk na huby.

pôvodné vidiecke remesláTeraz položte klobúk na pahýľ a vlastnými rukami získate záhradnú hubu. Pňa sa stane dobrým základom pre sochárstvo, hlavnou vecou je ukázať predstavivosť.

peň obutý v papučiachMalý výber fotografií remesiel z pňa a zádrhelov

domy pre vtáky a dekor

Takéto domy budú nielen ozdobou vašej záhrady alebo letnej chaty, ale môžu sa stať aj vynikajúcim domovom pre vtáky, ak ich umiestnite o niečo vyššie..

podelki_iz_pney_10Tieto remeslá môžu vydesiť nečakané vtáky z prenájmu a upútať pozornosť hostí svojou originalitou a krásou.!

vyrezávané vidiecke remesláS týmito impozantnými pahýľmi je lepšie nežartovať…..

konopná figúrka v záhradeA tento len ležal a odpočíval sám pre seba … dalo by sa povedať, že otvára plážovú sezónu.

žaba do krajiny

Pozrite si užitočné video: remeslá z pňov a zádrhelov

Drevo je cenný materiál na ozdobu, neponáhľajte sa preto, aby ste pníky vyvrátili, pokúste sa im dať druhý život..