Popis chorôb čerešní

Čerešňové choroby: popis s fotografiami a liečebnými metódami

Je ťažké si predstaviť záhradu bez čerešní, ale letní obyvatelia sa často stretávajú so skutočnosťou, že strom je napadnutý hmyzom a zomiera. Mnoho chorôb čerešní sa neprejavuje okamžite, takže musíte byť pozorní. Bežné príznaky čerešňovej choroby zahŕňajú žltosť, vädnutie listov a výskyt akýchkoľvek škvŕn. V tomto článku nájdete podrobné informácie popis chorôb čerešní s fotografiami a spôsobmi ošetrenia.

Čo čerešňa môže ublížiť a ako s ňou zaobchádzať

Clasterosporium je jednou z najčastejších chorôb čerešní, ktorá sa prejavuje na jar. Na listoch môžete pozorovať hnedé škvrny, ktoré sa potom zmenia na diery. Ak neprijmete preventívne opatrenia včas, neuvidíte dobrú úrodu čerešní. Opis tejto čerešňovej choroby s fotografiou ukazuje, že clotterosporia poškodzuje nielen listy, ale čerešňové plody, ako aj mladé výhonky. Príčinou tejto choroby je huba, ktorá sa v zime aktívne vyvíja v trhlinách kôry stromu..

Clasterosporium je jednou z najčastejších chorôb čerešní, ktorá sa prejavuje na jar. Na listoch môžete pozorovať hnedé škvrny, ktoré sa potom zmenia na diery. Ak neprijmete včas preventívne opatreniaFotografie clotterosporie

Liečba čerešňovej clotterosporiázy

1% roztok kvapaliny Bordeaux pomôže zbaviť sa všetkých plesní vo vašom čerešňovom sadu. Hneď ako sa začnú objavovať púčiky, namažte všetky trhliny pripraveným roztokom. To sa dá urobiť počas obdobia kvitnutia. Ošetrite strom druhýkrát po odkvitnutí. Po chvíli znova spracujte. Stromy sa naposledy kultivujú niekoľko týždňov pred zberom.

liečba čerešňovej chorobyPrerezávanie poškodených konárov

Čerešňová kokomykóza. Popis

Je ťažké si nevšimnúť červené bodky na čerešni, kvôli ktorým v priebehu času list zožltne a odpadne. Na spodnej časti listu sa niekedy tvorí plak. Táto hubová choroba sa aktívne rozvíja na jeseň, keď je vlhká a je tam veľa spadnutých listov. Na jar sú spóry huby rozptýlené a prenášané hmyzom, takže kokomykózu možno nájsť na všetkých čerešniach, pozrite si popis s fotografiami a zistite, ako s nimi zaobchádzať.

Je ťažké si nevšimnúť červené bodky na čerešni, kvôli ktorým v priebehu času list zožltne a spadne. Na spodnej časti listu sa niekedy tvorí plak. Táto hubová choroba sa aktívne rozvíja na jeseň, keď je vlhká a je tam veľa spadnutých listov.Foto listov kokomykózy

Prečítajte si tiež: Ako pestovať Gatsania v záhrade

Pred kvitnutím skúsení záhradníci zalievajú čerešne síranom meďnatým. Existuje špeciálne činidlo, ktoré je vhodné na liečbu listov postihnutých kokomykózou. Hovorí sa mu „Horus“. Zriedte ho podľa pokynov a postihnuté listy spracujte pred kvitnutím. Postup spracovania sa musí opakovať mesiac po zbere bobúľ..

Monolióza – choroba čerešní a ovocných stromov

Nebezpečenstvo tejto choroby je, že ak sa prejaví na čerešniach, očakávajte to na ostatných stromoch. Prečítajte si popis a prezrite si fotografie monoliiózy, aby ste sa dozvedeli, ako ju včas identifikovať. Bežný človek, ktorý sa pozerá na čerešňu postihnutú monoliiózou, si bude myslieť, že strom bol podpálený. Ide o to, že vetvy sú pokryté čiernym popolom, na strome sa objavuje veľa suchých listov, pretože strom dostal monolitické popálenie.

Nebezpečenstvo tejto choroby je, že ak sa prejaví na čerešniach, očakávajte to na ostatných stromoch. Prečítajte si popis a prezrite si fotografie monoliiózy, aby ste sa dozvedeli, ako ju včas identifikovať. Bežný človek, ktorý sa pozerá na čerešňu postihnutú monoliiózou, si bude myslieť, že strom bol podpálený. Ide o to, že vetvy sú pokryté čiernym popolom

Ak nechcete, aby strom zomrel, začnite liečbu včas. Je potrebné bez ľútosti odstrániť všetky postihnuté vetvy a ovocie, pretože práve oni sú distribútormi hubových chorôb. Všetky odpadky musia byť spálené, aby sa huba úplne zničila..

Antracnóza čerešňového stromu

Podľa popisu s fotografiou antracnóza ovplyvňuje plody stromu, takže aby ste získali dobrú úrodu, budete sa musieť informovať o spôsoboch ošetrenia. V počiatočnom štádiu vývoja ochorenia sa na plodoch objaví takmer nepostrehnuteľný plak. V horúcom počasí môžete pozorovať sčervenanie listov. Najlepšie je zasiahnuť postihnuté ovocie ihneď a zakopať ho ďaleko od stromu. Odporúča sa ošetrovať a predchádzať antracnóze ošetrením stromov roztokom Polyram.

Podľa popisu s fotografiou antracnóza ovplyvňuje plody stromu, takže aby ste získali dobrú úrodu, budete sa musieť informovať o spôsoboch ošetrenia. V počiatočnom štádiu vývoja ochorenia sa na plodoch objaví takmer nepostrehnuteľný plak.Fotografia porážky čerešňového svrabu

Teraz poznáte najčastejšie choroby čerešní, fotografie s popismi a spôsobmi liečby. Starajte sa o svoju záhradu a bohatú úrodu môžete zbierať vlastnými rukami.