Popis odrôd kanadských ruží

Kanadské ruže: popis odrôd fotografií

Máte radi ruže, ale váš región má drsné podnebie? Kanadské ruže, odrody, fotografie, ktorých popis ponúka tento článok, sú pre váš región ideálne. Charakteristickou črtou tohto druhu ruží je to, že sú nenáročné, vydržia aj silné mrazy a neustále kvitnú počas celej sezóny. Vlastnými rukami môžete pestovať krásne kríky kanadských ruží, ak budete dodržiavať pravidlá starostlivosti o ne.

Popis odrôd kanadských ruží s fotografiami

Adelaide Hoodles

Jasné červené a karmínové kvety tejto kanadskej ruže budú lahodiť oku ešte dlho. Výška puzdra je až 2 metre a šírka až 1,5 metra. Keďže vetvy ruže sú dosť pružné, budete im musieť poskytnúť oporu. Adelaide Hoodles je odolný voči chorobám, najmä proti múčnatke a čiernym škvrnám. Táto kanadská ruža je schopná odolať mrazom až do -40 stupňov..

Adelaide Hoodles je odolný voči chorobám, najmä proti múčnatke a čiernej škvrnitosti. Táto kanadská ruža

Henry Hudson

Milovníci bielych kvetov si obľúbia túto kanadskú odrodu ruží. Veľkosť kríka Henryho Hudsona je až 1,5 ma šírka až 1,25 m. Ruža má slabú arómu, ale kvitne počas celej sezóny.

Pozrite si fotografiu kanadského ružového kríka od Henryho Hudsona:

Pozrite si fotografiu kanadského ružového kríka od Henryho Hudsona

V chladnom počasí kvety menia farbu z bielej na ružovkastú. Odroda Henry Hudson je tiež mrazuvzdorná a odoláva teplotám až do -40 stupňov..

Milovníci bielych kvetov si obľúbia túto kanadskú odrodu ruží. Veľkosť kríka Henryho Hudsona je až 1,5 m so šírkou až 1,25 m.

Louise Banierová

Ďalším typom bielej kanadskej ruže je Louise Banier. Podľa popisu od chovateľov má táto odroda veľké kvety, ktoré vydávajú podmanivú arómu. Charakteristickým rysom tejto ruže je, že nemá takmer žiadne tŕne. Z ružových púčikov vychádzajú sviežo biele kvety, takže sa nebojte.

Ďalším typom bielej kanadskej ruže je Louise Banier. Podľa popisu od chovateľov má táto odroda veľké kvety,Foto Louise Banier

Je tu Bagnet

Krásna ružová kanadská ruža upúta originálnymi púčikmi a absenciou tŕňov na stonkách. Kvitnutie je pozorované počas celej sezóny. V zime je táto kanadská ruža schopná odolávať teplotám až do -35 stupňov. Pestovanie kríka Teresa Bagnet je absolútne nekomplikované, pričom kvetina vás poteší najmä na jeseň..

  Ako pestovať banán sami

Pestovanie kríka Teresa Bagnet je absolútne nekomplikované, pričom kvetina vás poteší najmä na jeseň.

Mordenova žiara

Nádherná červená kanadská ruža ozdobí váš záhradný pozemok a poteší vás bohatým kvitnutím počas celej sezóny. Morden Fireglow je pomerne odolná odroda, odolná voči rôznym chorobám. Veľkosť kríka je až 1 meter, takže ruža na vašom webe nezaberie veľa miesta.

Morden Fireglow je pomerne odolná odroda, odolná voči rôznym chorobám. Veľkosť kríka

Užitočný článok: Príprava ruží na zimu v strednom pruhu

Popisy odrôd kanadských ruží a fotografie vám pomôžu rozhodnúť sa, ktoré sadenice si vyberiete na výsadbu na svojom vlastnom webe. Pestujte krásne ruže napriek krutým zimám vo vašej oblasti.