Profylaktín do záhrady

Profylaktín do záhrady: návod na použitie, recenzie

Každý letný obyvateľ v jarnej sezóne musí liečiť stromy a kríky pred škodcami. Dnes je na trhu veľa rôznych liekov, ale aby ste si vybrali ten najlepší, musíte si prečítať recenzie, návod na použitie. V tomto článku sa naučíte, ako používať profylaktín v záhrade urob si sám.

Čo je profylaktín?

Je to účinný prípravok proti hmyzu a škodcom, ktorý má ochranný účinok zhruba jeden mesiac. Zloženie profylaktínu obsahuje účinnú látku – malatión a tekutý parafín, výsledkom je olejová emulzia na ošetrenie stromov a kríkov. Malathion je organofosfátový pesticíd, ktorý bol získaný na konci minulého storočia. Malathion sa teraz nachádza v mnohých prípravkoch na ochranu proti záhradným škodcom..

Profylaktín na postrek proti škodcomNa jar postrek záhrady profylaktínom

Skúsení záhradníci na začiatku jari musia používať profylaktín, pretože tento liek nie je fytotoxický a nie je zmývaný dažďom. Účinok činidla je zameraný proti kliešťom, voškám, listovým valcom, drobnému hmyzu a iným škodcom. Všetok tento hmyz je nebezpečný tým, že kladie vajíčka na jeseň a potom na jar začína aktívny život, čo vedie k poškodeniu stromov a kríkov..

Pokyny na použitie profylaktínu v záhrade

Na obale určite nájdete podrobný návod, ako zriediť liek Profylaktín. Podľa záhradníkov môže byť postrekový roztok vyrobený 1% alebo 3%. Dlhodobý účinok profylaktínu sa vysvetľuje skutočnosťou, že sa jedná o olejový koncentrát, čo znamená, že zostane dlho na listoch..

Na obale určite nájdete podrobný návod, ako zriediť liek Profylaktín. Podľa záhradníkov môže byť postrekový roztok vyrobený 1% alebo 3%. Dlhodobý účinok profylaktínu naPokyny na použitie profylaktínu

Celá 0,5 litrová fľaša sa rozpustí vo vedre s vodou. Nečakajte, že sa látka úplne rozpustí a nesnažte sa ju lepšie rozprúdiť. Roztok Profylaktínu je olejový, takže nedosiahnete dokonalé rozpustenie. Podľa recenzií môžete zistiť, že na rýchle rozpustenie profylaktínu by mala byť použitá teplá voda. Prípravok na záhradu najskôr rozrieďte v malom množstve vody a potom dajte do požadovaného objemu.

  Správny výber ohrievača vody

Prípravok Profylaktín do záhrady je účinný iba prvú hodinu po chove, preto neodkladajte postrek stromov v záhrade príliš dlho. Ošetrenie stromov a kríkov škodcami profylaktínom sa vykonáva pred zlomením púčikov, pretože v tomto momente sa škodcovia začínajú po zime prezúvať spod kôry.

Olejový základ je to, čo odlišuje profylaktín od iných prípravkov na ochranu proti škodcom v záhrade. Pokyny na použitie a recenzie vám pomôžu vybrať ten správny liek na ošetrenie záhrady skoro na jar vlastnými rukami.