Rastliny pre alpskú šmýkačku, fotografie a mená

Urob si sám alpský tobogán v krajine, aké rastliny sú potrebné

Skalka je kopcovitá oblasť ozdobená kameňmi, na ktorej rastú horské rastliny. Kamene a rastliny by mali byť umiestnené náhodne, napodobňujúc divokú časť voľne žijúcich živočíchov. Alpský tobogán v krajine vlastnými rukami poslúži ako dobrá ozdoba záhrady, ak viete, aké rastliny sú potrebné. Dobrými pomocníkmi pri výbere farieb budú fotografie a názvy.

Aké sú alpské diapozitívy v krajinnom dizajne

  1. Skalka – skalka s veľkými balvanmi dole.
  2. Terasovitý svah – svah s akýmsi stupňom podopretým kameňmi.
  3. Skalnatá stena – skalka vyrobená z plochých kameňov zložených vo forme okraja.
  4. Lesná roklina – v prehlbovaní
  5. Horský svah – šmykľavka s jedným svahom, kde sú hore veľké kamene a menšie kamene sa „rozpadávajú“ dole.
  6. Horské údolie – horizontálna skalka, žiadne kopce.

Aké kvety sú potrebné pre skalku: fotografia s menami

Zvony

Zvony majú mnoho odrôd, z ktorých niektoré sa často používajú pre skalky. Jedná sa o svetlo milujúce rastliny, ktoré dobre prežívajú v chladnom počasí. Existujú dvojročné a viacročné druhy. Vhodný je trvalý karpatský zvon, vysoký až 30 centimetrov, kvitnúci v júni až septembri modrými alebo bielymi kvetmi. lyžičkový zvonček, tiež biely alebo modrý, kvitne celé leto.

Zvony majú mnoho odrôd, z ktorých niektoré sa často používajú pre skalky. Jedná sa o svetlo milujúce rastliny, ktoré dobre prežívajú v chladnom počasí. Existujú dvojročné a viacročné druhy. Vhodný je trvalý karpatský zvon, vysoký až 30 centimetrov, kvitnúci v júni až septembri.

Pozharského zvon dorastá do výšky 20 centimetrov, kvety tohto druhu sa tvarom mierne líšia od ostatných zvonov, sú ružové, modré, modré a fialové. Zvony urobte si sami na jar vysadené na povrchu alpského tobogánu.

Užitočný článok: ako vytvoriť skalku v krajine z fotografie

Levanduľa

Levanduľa je bežná horská rastlina, ktorá rastie vo forme sviežich kríkov s fialovými alebo purpurovými kvetmi. Táto rastlina netoleruje bohatú vlhkosť, dospelé kríky zle tolerujú transplantáciu. Na úkryt pred chladom v zime môžete kríky pokryť vetvami ihličnatých stromov; levanduľa môže hniť pod izoláciou z listov. Túto rastlinu použite na vysokohorskú šmýkačku v krajine..

Fern

Vytrvalá, nenáročná rastlina, ktorá je ideálna pre alpské šmýkačky v krajine. Paprade silne reagujú na čistotu vzduchu – netolerujú sucho a znečistenie plynom. Paprade dobre znášajú zimu, ich listy neopadávajú, ale jednoducho ležia a pokrývajú rastlinu.

Papraď Trváca, nenáročná rastlina, ktorá je ideálna pre alpské šmýkačky v krajine. Para

Astilba

Odolná voči odtieňom, trváca rastlina, vyžaduje vysokú pôdnu vlhkosť, čo je dôležité vziať do úvahy pri použití v krajine na ozdobu alpského sklíčka. Dobre znáša zimu, ale náhle zmeny teploty na jar môžu rastline veľmi uškodiť. Kvitne v júni až auguste, kvety rôznych odtieňov od bielej a červenej po ružovú.

Vytrvalá rastlina tolerantná voči odtieňom Astilba vyžaduje vysokú pôdnu vlhkosť, čo je dôležité vziať do úvahy pri jej použití na

Sage

Šalvia má mnoho rôznych odrôd, existujú letničky aj trvalky, ktoré dobre znášajú zimu. Vytrvalá šalvia kvitne svetlomodrými alebo purpurovými kvetmi, nie je náladová, dobre znáša polotieň, čo je dôležité vedieť pri aranžovaní alpskej šmýkačky.

Šalvia šalvia má mnoho rôznych odrôd, existujú letničky aj trvalky, ktoré dobre znášajú zimu. Veľa

Penstemon

Existuje mnoho druhov tejto rastliny, vrátane vytrvalých a mrazuvzdorných, vhodných do záhrady v krajine. Na pestovanie sa uprednostňujú slnečné miesta, kvety rôznych odtieňov lila, červenej a ružovej.

Liverwort Rastlina dobre rastie v tieni a vlhkej pôde, kvitne skoro na jar. Trvalka s jasne modrými kvetmi,

Pečeňovka

Rastlina dobre rastie v tieni a vlhkej pôde, kvitne skoro na jar. Trvalka so žiarivo modrými, bielymi alebo orgovánovými kvetmi. Mrazuvzdorná pečeňovka vhodná do skalky.

Liverwort Rastlina dobre rastie v tieni a vlhkej pôde, kvitne skoro na jar. Trvalka s jasne modrými kvetmi,

Prečítajte si tiež: urob si sám alpskú šmýkačku krok za krokom, foto

Aby bol alpský tobogán v krajine ozdobou krajinného dizajnu, je dôležité vedieť, aké rastliny sú potrebné. Experimentujte s použitím fotografií a názvov kvetov a kríkov a vysaďte ich na povrch skalky.