Remeslá z plastových fliaš s dieťaťom

Výroba remesiel s deťmi z plastových fliaš

Dieťa môže prísť s obrovským množstvom zábavy, ale budeme hovoriť o takých voľnočasových aktivitách, ako sú remeslá vyrobené vlastnými rukami z plastových fliaš. Existuje mnoho pozitívnych aspektov, z ktorých jeden je rozvoj kreatívneho myslenia u dieťaťa, navyše hry môžu zjednotiť dieťa s dospelým, pretože v tomto prípade majú spoločné záujmy.

Remeslá z plastových fliaš s dieťaťom

Každý má v dome veľa nepotrebných obalových dielov od potravín, plastových fliaš, plastových trubíc, korkov a mnoho ďalších. To všetko skôr alebo neskôr vyjde nazmar. Málokto si myslí, že všetky tieto výrobky je možné opätovne použiť, čím im poskytne druhý život. Jednou z možností je vykonávanie detských ručných prác z plastových fliaš. Deti sa okamžite naučia túto jednoduchú lekciu a dokážu prekvapiť nielen svojich rodičov, ale aj svojich blízkych.

Z takýchto fliaš sa vyrábajú rôzne výrobky rôzneho tvaru, farby a veľkosti. Príklady príkladov: váza, postrekovače, ako aj rôzne figúrky vo forme zvierat, vtákov, kreslených postavičiek. Skúsení „tvorcovia“ sa môžu zastaviť pri výrobe kvetov, hviezd, motýľov vystrihnutých z fliaš, "klobúky" pre osvetľovacie zariadenia a rôzne ďalšie výrobky.

Vázy na kvety z fliaš pôsobia veľmi originálne

Zvážme niekoľko možností oddelene. Najprv opíšeme prevedenie nádhernej vázy z plastovej fľaše. Dieťa v tejto záležitosti potrebuje pomoc a zverte mu nezávislú implementáciu niektorých z najjednoduchších prvkov.

Vázy na kvety z fliaš pôsobia veľmi originálne

Ak sa v dome nahromadilo veľa fliaš, nemali by ste ich ihneď vyhodiť.

vaza-plastikovyh-butylok-11

urobte to sami vázy z plastových fliaš

váza z plastových fliaš foto

Ak sa v dome nahromadilo veľa fliaš, nemali by ste ich okamžite vyhodiť, v lete z nich môžete vytvoriť vynikajúci plť. A pre ľudí žijúcich v blízkosti vodnej nádrže to bude skvelá príležitosť potešiť ich dieťa i okolie. Hlavným pravidlom je nikdy nezabudnúť, že všetky detské hry súvisiace s vodou by mali byť pod starostlivým dohľadom dospelých..

Vystrihnite tváre, oči, labky a chvosty z tvrdého papiera rôznych farieb a potom ich prilepte na okuliare

Okrem vyššie uvedeného je možné z plastových slamiek a jednorazových okuliarov vyrobiť aj mnoho ďalších rovnako zaujímavých produktov. Vystrihnite tváre, oči, labky a chvosty z tvrdého papiera rôznych farieb a potom ich prilepte na okuliare. Nohy a držadlá je možné vyrobiť pomocou slamiek. Ukazuje sa teda, že je tu veľa roztomilých a zábavných zvierat, ktoré môžete hrať alebo organizovať predstavenia..

Jogurtové poháre sú tiež ideálne na vytváranie kreslených postavičiek, ktoré sa nosia na prstoch.

Jogurtové poháre sú tiež ideálne na vytváranie kreslených postavičiek, ktoré sa obliekajú na prsty. Nakreslite tváre, uši, oči a všetko ostatné, čo je potrebné na papier, pokúste sa, aby kresba vyzerala ako zamýšľaná postava. Vystrihnite a prilepte na obrátené sklo. Pridajte k obrázku "vlasy", vyrobené z nití, oblečte si odev z kožušiny alebo látky. U malého dieťaťa hra s prstami podporuje rozvoj ručnej práce a predstavivosti. Slamky môžete tiež nastrihať nožnicami a navliecť na šnúrku, získate koráliky alebo náramky..

Prečítajte si viac: Páv z plastových fliaš

U malého dieťaťa hra s prstami podporuje rozvoj ručnej práce a predstavivosti

Nezabudnite na ostatných obyvateľov domu – zvieratá. Môžete pre nich tiež vyrobiť užitočný výrobok, napríklad dom alebo podávač fliaš, v ktorom bude vták žiť.

Pozrite si video: Vtáčie kŕmidlo z plastovej fľaše

Môžete spustiť loď vyrobenú vlastnými rukami z plastových fliaš. Pre dieťa bude zaujímavé hrať s takýmto remeslom, najmä ak je vedľa rybníka. A fakt, že sa na produkcii bude podieľať aj on sám, tomu dodá ešte väčšiu pozornosť.

Vyžaduje si to:

– 2 litrová plastová fľaša

– tri palice z plastu alebo dreva (jedna 15 cm dlhá, druhá 25 cm)

– viacfarebný papier z hustej kompozície

– plastelína

– nite

Pozri tiež: Remeslá do záhrady z plastových fliaš

Podrobná realizácia lode z plastových fliaš:

1. Fľašu nakrájame, vzhľadom bude pripomínať základňu lode

2. Z plastelíny vyformujeme tri kusy, ktoré budú dnom člna

3. Vystrihnite plachty z viacfarebného papiera. Jeden meria 14 x 22 cm a dve veľkosti 10 x 8 cm. Prvý môže mať tvar trojuholníka a zvyšok je obdĺžnikový.

Podrobná realizácia lode z plastových fliaš:

4. Opatrne, snažiac sa nič nepoškodiť, vystrihneme alebo urobíme pomocou dierovača dva otvory, ktoré by sa mali hodiť na naše paličky. Budú umiestnené v hornej a spodnej časti plachiet a navlečú ich na palice.

Budú umiestnené v hornej a spodnej časti plachiet a navlečú ich na palice

5. Výsledné plachty nalepíme na dno člna (je potrebné vychádzať z pravidla – do stredu nainštalujte dlhý stožiar, zvyšok na okraje).

Výsledné plachty zapichneme na dno člna

6. Omotáme závitmi stožiara.

7. Vykonávame testovacie „spustenie“ lode na vodu, aby sme skontrolovali, ako stojí. V prípade potreby pridajte trochu plastelíny.

8. Všetko je pripravené. Čln môžete bezpečne dať dieťaťu, dá sa použiť v kúpeľni doma aj na ulici.

Čln môžete bezpečne dať dieťaťu, dá sa použiť v kúpeľni doma aj na ulici

Vytváranie remesiel vlastnými rukami pomocou bežných, zdanlivo zbytočných plastových fliaš nie je vôbec ťažké. A výsledok je úžasný a jedinečný. Všetko vyššie uvedené je len malá časť toho, čo môžete urobiť vlastnými rukami. Postupom času bude výroba rôznych produktov jednoduchšia a oveľa rýchlejšia..