Rockery si urobte sami, fotografia krok za krokom

Ako urobiť skalku vlastnými rukami v krajine, foto MK

Úhľadne usporiadaný osobný sprisahanie v krajine je znakom svedomitosti a usilovnosti jeho majiteľa, a ak má dej tiež zaujímavé krajinné formy, už to naznačuje, že človek má kreatívne zmýšľanie a jeho túžbu po dokonalosti.

Rockery si urobte sami, fotografia krok za krokom

Možností na úpravu terénu je mnoho, dnes sa na Svoimi-rukamy.com na ne pozrieme. Jednou z najbežnejších je usporiadanie na mieste malej skalnatej záhrady, tzv skalka, čo vám poskytne príležitosť vychutnať si horskú krajinu bez toho, aby ste museli odísť z domu.

Rockery v krajine vlastnými rukami

Rockery v krajine vlastnými rukami

Prácu na aranžovaní skalničiek je možné zveriť profesionálom. Existuje mnoho dizajnérskych firiem a nezávislých dizajnérov, ktorí za poplatok splnia všetky priania. Nie vždy a nie každý však má možnosť využiť služby špecialistov, ale to neznamená, že by sa od tejto myšlienky malo upustiť. Naopak, musíte si vyhrnúť rukávy a vytvoriť si vlastnú kvetinovú záhradu..

Rozhodnutie bolo prijaté v prospech druhej možnosti, ale práca sa zdá byť taká rozsiahla, že človek nevie, kde začať..

Začnime s teóriou, existujú tri hlavné štýly rockeries. Ich hlavný rozdiel spočíva v pomere hornín a vegetácie. Kamennú záhradu je možné vytvoriť v „anglickom štýle“, kde budú prevládať ihličnany, ktoré potešia oko nejednej generácii ľudí. Ďalej prichádza „európsky štýl“ so zaujatosťou voči používaniu „miestnych“ kvetov, ktoré budú mať dekoratívny charakter počas celého roka. A poslednou možnosťou je “japonský štýl”, kde je tradične hlavná úloha priradená dizajnu kameňov, mali by byť okrúhle a mať krásny vzhľad, zatiaľ čo vegetácia je minimálna..

Je dôležité vedieť, že podľa svojej štruktúry môžu byť skalky statické

Je dôležité vedieť, že podľa jeho štruktúry, skalky môžu byť statické. To znamená, že počiatočný vzhľad kamennej záhrady bude vždy nezmenený, sú možné iba malé variácie súvisiace napríklad s rezaním rastlín. Pre túto možnosť sú ideálne ihličnaté kríky, ktoré je potrebné strihať niekoľkokrát ročne, aby získali tvar.

Je možné vytvárať a dynamická skalka, pri použití tejto možnosti je vždy možné nahradiť otravné rastliny. Tu je trvalý iba centrálny ostrov niekoľkých viacročných rastlín a už v okolí ostrova môžete bezpečne vytvoriť akékoľvek rastlinné zloženie.

Pozri tiež: Alpská šmykľavka, pokyny pre domácich majstrov krok za krokom

Súvisiace video: Výroba skalky po etapách

Skalnatú záhradu môžete postaviť v tieni alebo na priamom slnku. Pre začiatočníkov je lepšie venovať pozornosť slnečnej oblasti, pretože tým sa odstráni náročnosť výberu vhodných rastlín. Ak je to pre človeka prvá skúsenosť s tvorbou krajinného dizajnu, je lepšie vytvoriť záhradu nie väčšiu ako 10 metrov štvorcových. m. Vezmite prosím na vedomie, že kamenná záhrada vyžaduje celoročnú starostlivosť a čím väčšia je, tým profesionálnejšie schopnosti by človek mal mať..

Po rozhodnutí o štýle, dizajne záhrady a výbere správnej veľkosti územia.

Po rozhodnutí o štýle, dizajne záhrady a výbere správnej veľkosti územia. Začíname priamo.

Skalnatú záhradu môžete postaviť v tieni alebo na priamom slnku

Na začiatok načrtneme obrysy záhrady pomocou značiek. Odstránime vrstvu zeme, hlbokú 30-40 cm, potom z tejto zeme odstránime všetky buriny spolu s koreňmi. Nezabudnite pokryť povrch zeme geotextíliou, ktorá zabráni klíčeniu buriny. Aby sa zabránilo stagnácii vody, inštalujeme drenáž, na ktorú vyplníme geotextílie, tehlové štiepky, štrk alebo drvený kameň.

Na odvodnenie je zakázané používať stavebný odpad, pretože to negatívne ovplyvní rastliny, môžu dokonca uhynúť.

Doplňte drenáž pieskom a vybranou zeminou. Zem musí byť dobre utlačená, to nedovolí, aby sa kamene časom zmenšili. Po dokončení prvej etapy nechajte pôdu „sadnúť“, spravidla to trvá niekoľko mesiacov.

V druhej etape rozložíme skalnatú základňu. Vyberáme kamene, hlavná vec je, že sú rovnakého plemena a rôznych veľkostí

V druhej etape rozložíme skalnatú základňu. Vyberáme kamene, hlavná vec je, že sú rovnakého plemena a rôznych veľkostí. Kamene by mali vyzerať pekne. Aby bola zaistená stabilita, mali by byť v pôde mierne pritlačené a dodatočne podbíjané. Po umiestnení kameňov naplníme záhradu špeciálnou zeminou pre rastliny, hlavnými vlastnosťami pôdy sú odolnosť proti vlhkosti a paropriepustnosť. Ďalej vyberte a vysaďte rastliny.

Aby ste zaistili, že si skalka vždy zachová svoj dekoratívny efekt, vyberte rastliny poddimenzované.

Aby ste zaistili, že si skalka vždy zachová svoj dekoratívny efekt, vyberte rastliny poddimenzované..

Nepreháňajte to s údržbou kvetov, pretože koreňový systém kvetov by sa nemal vyvíjať.

Nepreháňajte to s údržbou kvetov, pretože koreňový systém kvetov by sa nemal vyvíjať..

V konečnej fáze musíte svoju kvetinovú záhradu naplniť ozdobnou suťou, to je všetko.

Rockery si to urobte sami v krajine, video

V konečnej fáze musíte svoju kvetinovú záhradu naplniť ozdobnou suťou, to je všetko.

Fotografia na túto tému vás možno inšpiruje:

Teraz si môžete vo svojom vidieckom dome vychutnať nádhernú horskú krajinu vytvorenú vlastnými rukami.

fotografie skalničiek vyrobených ručne

kamenná záhrada

rastliny, ktoré sú vysadené v skalkách

vzhľad kamennej záhrady v krajine

Teraz si môžete vo svojom vidieckom dome vychutnať nádhernú horskú krajinu vytvorenú vlastnými rukami..