Royal begonia: domáca starostlivosť

Kráľovská begónia: domáca starostlivosť, listová fotografia, reprodukcia

Begonia Rex alebo ako sa nazýva aj kráľovská, je považovaná za jednu z najkrajších rastlín. Predĺžené, zaoblené, oválne, v tvare srdca, klinovité, hladké, šupinaté, to všetko sú odrody listov begónie, líšia sa aj farbou. Ak chcete túto kvetinu pestovať v byte, potom musíte vedieť čo domáca starostlivosť vyžaduje kráľovskú begóniu.

Ako sa starať o kráľovskú begóniu

Krásna, ale zároveň nenáročná rastlina nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Jasná zelená farba listov sa objavuje iba za dobrých svetelných podmienok. Nadmerné svetlo môže listy spáliť a spôsobiť ich zvinutie. V tieni listy begónie vyblednú a nie sú výrazné. V lete je lepšie umiestniť begónie na tienisté miesto a v zime na dobre osvetlené okno. Penumbra je najlepšie podmienky pre jej rast.

Krásna, ale zároveň nenáročná rastlina nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Jasná zelená farba listov sa objavuje iba za dobrých svetelných podmienok. Nadmerné svetlo môže spôsobiť popáleniny listov a zvlnenie.

Teplota begónií by nemala byť vyššia ako 16 – 22 stupňov. Je potrebné zabrániť prievanu a teplu. Ak je to možné, túto rastlinu môžete vybrať v teplom období vonku alebo na otvorenom balkóne..

Odporúčame prečítať: Ako zariadiť kvetinovú záhradu v blízkosti domu, foto

V zime je lepšie vziať rastlinu na vyhrievanú lodžiu alebo balkón, kde teplota nepresahuje 16 stupňov. Na balkóne alebo lodžii je kvetina umiestnená vo vzdialenosti od okien. S nedostatkom tepla ku koreňom postupne vedú rastlinu k vysychaniu.

V zime je lepšie vziať rastlinu na vyhrievanú lodžiu alebo balkón, kde teplota nepresahuje 16 stupňov. Na balkóne alebo lodžii je kvetina umiestnená vo vzdialenosti od okien. S nedostatkom tepla ku koreňom postupne vedú rastlinu k suchu.

Zalievanie by malo byť mierne, pretože prebytok a nedostatok vlhkosti poškodzuje begónie. Zalievanie by sa malo vykonávať, keď horná vrstva pôdy v kvetináči vyschne, je potrebné naliať dostatok vody, ale tak, aby sa nehromadila v panvici. Nie je potrebné striekať.

Na zvlhčenie môžete vedľa neho položiť nádobu s vodou alebo naliať vrstvu expandovanej hliny do panvice v kvetináči, kde rastie begónia.

Na zvlhčenie môžete vedľa neho položiť nádobu s vodou alebo naliať vrstvu expandovanej hliny do panvice v kvetináči, kde rastie begónia.

Odrody Begonia s veľkými listami sa dvakrát za mesiac jemne zotrú z prachu vlhkou handričkou alebo špongiou. Na dobrý rast potrebujete mesačné kŕmenie. Komplex minerálnych hnojív sa aplikuje na vopred navlhčenú pôdu. Ak sú k dispozícii organické hnojivá, môžu sa pridávať aj raz za mesiac. Kravský alebo konský hnoj sa zriedi vo vode jedna až päť a koreňový systém sa zaleje týmto roztokom..

  Vlastnosti pestovania kochie v záhrade

Ak sú k dispozícii organické hnojivá, môžu sa pridávať aj raz za mesiac. Kravský alebo konský hnoj sa zriedi vo vode jedna až päť a koreňový systém sa zaleje týmto roztokom.

Zaujímavý článok: Cherry Shokoladnitsa, ako rásť

Pri zlej starostlivosti alebo náhlej zmene klímy môže begónia ochorieť. Keď sa stav kvetu zhorší, objaví sa na ňom hmyz, roztoče a strapky. Keď sa objavia, rastlina musí byť ihneď ošetrená a vylúčená zo škodcov..

Pri zlej starostlivosti alebo náhlej zmene klímy môže begónia ochorieť. Keď sa stav kvetu zhorší, objavia sa na ňom scutesList zdravej begónie

Pri infikovaní sa najskôr odstránia všetky kvety v okolí. Vyrobí sa mydlový roztok a begónia sa nastrieka z rozprašovača. V prípade závažnej infekcie sa používajú insekticídy.

Ako transplantovať kráľovskú begóniu

Begóniu je potrebné každoročne transplantovať do nového hrnca s prídavkom čerstvej pôdy. Na transplantáciu pôdy si môžete kúpiť hotovú alebo si ju vyrobiť sami. Zemitá zmes je vyrobená z dvoch častí listovej pôdy, časti rašeliny, časti trávnika a riečneho piesku. Vermikulit sa pridáva do zmiešanej zmesi, alebo kôry smrekovca alebo smreka, lístia minulého roka. Hrniec by mal byť široký a nie hlboký. Ak chcete, môžete zasadiť niekoľko odrôd begónií naraz. Na dne hrnca je položená drenážna vrstva z vermikulitu alebo expandovanej hliny.

Begóniu je potrebné každý rok transplantovať do nového hrnca s prídavkom čerstvej pôdy. Na transplantáciu pôdy si môžete kúpiť hotovú alebo si ju vyrobiť sami. Zemitá zmes je vyrobená z dvoch častí listovej pôdy, časti rašeliny, časti trávnika a riečneho piesku. Do zmiešanej zmesi sa pridá vermikulit alebo kôra

Rastlina prechádza omladzovacím procesom každé 4 roky. Nový rez je zasadený do črepníka a následne nahradí starý kvet. Begóniu je možné kultivovať delením koreňa, odrezkov, listov alebo semien. Rezne sú rezané zo stoniek alebo listov. Zakorenenie sa môže vykonávať vo vode so stimulantmi, ako aj v kvetináči s voľnou pôdou. Odrezky sú pokryté filmom, ktorý udržuje vlhkosť vo vnútri hrnca..

Rastlina prechádza omladzovacím procesom každé 4 roky. Nový rez je zasadený do črepníka a následne nahradí starý kvet. Begóniu je možné chovať rozdelením koreňa, odrezkov

Prečítajte si tiež: Ako pestovať Gatsania v záhrade

Listy sú narezané na malé trojuholníky, pričom žila by mala ísť v strede trojuholníka. Trojuholníky sú pritlačené k pôde a prikryté nádobou alebo filmom. Film sa denne odstráni, aby sa otriasla vytvorená kondenzácia. Po mesiaci sa objavia nové výhonky. Potom sa výhonky posilnia a transplantujú do inej nádoby. Pri presádzaní begónií do nového kvetináča sa koreň rozdelí a časť koreňa sa vysadí oddelene..

  Choroby paradajok, boj proti nim

Listy sú narezané na malé trojuholníky, pričom žila by mala ísť v strede trojuholníka. Trojuholníky sú pritlačené k pôde a prikryté nádobou alebo filmom. Film sa denne odstráni, aby sa otriasolDruhy begónií

S dobrou domácou starostlivosťou vlastnými rukami, kráľovská begónia poteší svojou krásou a odtieňmi farieb lístia. Kvety tejto rastliny nie sú také pôsobivé, ale lístie všetko kompenzuje v plnom rozsahu. Niet divu, že begónia je nazývaná kráľovnou izbových kvetov.