Samovýroba debničky na zeleninu na balkóne

Krabica na zeleninu na balkóne, ako to urobiť sami

Ľudia žijúci v bytových domoch veľmi často pociťujú nepohodlie kvôli nedostatku vlastnej pivnice, pretože svoju zeleninu jednoducho nemajú kde skladovať. To naozaj nie je problém. Ak si želáte, môžete si na balkóne nezávisle postaviť svoj vlastný osobný sklad zeleniny. Výroba vlastnými rukami je veľmi jednoduchá a výhody takéhoto domáceho asistenta sú veľmi významné..

V tomto článku sa dozviete, ako vytvoriť a nainštalovať krabica na zeleninu v jeho byte, čo je potrebné na to, aby bol box dostatočne priestranný a obsahoval požadovanú teplotu po celý rok.

Výroba škatule na balkóne pre zeleninu

Výroba škatule na balkóne pre zeleninu

Predtým, ako sa začnete obliekať, musíte sa rozhodnúť o účele tepelnej nádoby a o tom, čo tam presne dáte. Nezabudnite zvážiť načasovanie zabezpečenia uspokojivej teploty v zásuvke na zeleninu. Z toho budete pri vytváraní úložiska stavať.

Pred domácim dresingom je veľmi dôležité určiť tvar a vykonať všetky merania. Ak je v rodine veľa ľudí, budete potrebovať viac úložného priestoru, a ak nie, potom postačí malý, úhľadný kontajner..

studená pivnica vlastnými rukamiDIY studená pivnica

Dôležité: Aby bola zelenina dlho čerstvá a nezmizla, je potrebné krabicu izolovať a pravidelne poskytovať miestnosti čerstvý vzduch..

Základné materiály bytovej pivnice

Dizajn boxu na skladovanie zeleniny je veľmi jednoduchý. Môže byť vyrobený z drevených dosiek. Elektrická energia zohráva dôležitú úlohu pri izolácii. V teplom počasí sa potraviny skladujú bez problémov, ale v chladnom období zamrznú, aj keď máte krytý balkón..

Základné materiály bytovej pivnice

Takýto dizajn je pre obyvateľov bytu veľkým prínosom, a aby ste v ňom neboli sklamaní, musíte k jeho výrobe pristúpiť zodpovedne. Zelenina potrebuje v chladných podmienkach optimálnu teplotu, preto musíte do škatule nainštalovať elektrický ohrievač.

Pri výrobe kontajnera môžete použiť aj materiály ako preglejka, drevotrieska. Môžete použiť staré veci do domácnosti (nočné stolíky, zásuvky).

Tip: Izolujte svoju malú pivnicu zvnútra. To je veľmi dôležité, ak na jeho vykurovanie nebudete používať elektrické spotrebiče, najmä ak bude v chladnom počasí umiestnený na balkóne..

Skladovanie zeleniny svojou štruktúrou vyzerá ako termoska. Má dvojité strany, medzi ktorými je položený izolačný materiál. Pre dobré utesnenie by mala byť horná časť nádoby tiež zdvojená a starostlivo izolovaná.

Polystyrén, piliny alebo minerálna vlna môžu pôsobiť ako ohrievač pre domácu pivnicu.

Polystyrén, piliny alebo minerálna vlna môžu pôsobiť ako ohrievač pre domácu pivnicu. Nešetrite materiálom, čím je izolácia hrubšia a hustejšia, tým lepšie bude pre výrobky..

Pozri tiež: Kôš na drevo si urobte sám na chate na palivové drevo

Krok za krokom výroba tepelnej nádoby

Krok za krokom výroba tepelnej nádoby

Po vykonaní všetkých potrebných meraní krabice musíte premýšľať nad jej štruktúrou. Napríklad:

1. Termo box s nakladaním zhora nadol (kryt konštrukcie je umiestnený hore). Toto je najľahší spôsob, ako postaviť sklad zeleniny na balkóne vlastnými rukami..

Termo box s nakladaním zhora nadol (kryt konštrukcie je umiestnený v hornej časti)ako je usporiadaný termobox

2. Zásuvka vo forme skrinky, otvorená dverami (bočné nakladanie). Tento typ štruktúry je komplikovanejší ako prvý, ale pohodlnejší..

3. Kontajner v podobe komody. Vyrobiť takú pivnicu je oveľa ťažšie, jej vlastnosťou sú zásuvky.

Kontajner v podobe komody. Vyrobiť takú pivnicu je oveľa ťažšie, jej vlastnosťou sú zásuvkyZásuvka v podobe komody

Nezabudnite na to najdôležitejšie! Pred začatím výroby konštrukcie je potrebné zabezpečiť izoláciu podlahy, na ktorej bude umiestnená. Na tento účel môžete použiť rovnaké materiály ako pri izolácii samotnej škatule, ide o polystyrén, piliny alebo minerálnu vlnu.

Dôležité: Ak budete vyrábať domácu pivnicu z drevených materiálov, nezabudnite na ochranu použiť špeciálnu impregnáciu. Pretože zmena teploty to negatívne ovplyvní.

Potom musíte všetky povrchy vo vnútri škatule opláštiť preglejkou alebo drevotrieskou, okrem horného bude fungovať ako veko

Potom, čo pripravíte podlahu na skladovanie potravín, môžete pristúpiť priamo k jej stavbe. Najprv musíte vytvoriť rám z nosníkov. V prvej fáze sú k podlahe pripevnené tyče, ktoré tvoria základ škatule. Potom sú na ne nainštalované stojany vo zvislej polohe. K hornej časti je pripevnený rám v tvare obdĺžnika, rovnaký ako v spodnej časti konštrukcie.

Potom musíte všetky povrchy vo vnútri škatule opláštiť preglejkou alebo drevotrieskou, okrem hornej časti bude fungovať ako veko. Ďalej položte predtým pripravenú vrstvu izolácie zvonku a zošite ju doskami. Rovnakým spôsobom urobte veko škatule a upevnite ho na pántoch..

Poznámka: vo veku termoboxu je vhodné urobiť niekoľko otvorov, ktoré sú potrebné na vetranie.

Poznámka: vo veku termoboxu je vhodné urobiť niekoľko otvorov, ktoré sú potrebné na vetranie..

Ďalšie funkcie tepelnej nádoby - spôsoby zahrievania skrinky

Do samotnej škatule nainštalujte teplomer na potrebnú kontrolu požadovanej teploty. Navyše, pre úplné pohodlie pri používaní pivnice, môžete k nej pripojiť osvetlenie..

Ak ste obyvateľom prvého poschodia, môžete veľmi výhodne využiť priestor pod balkónom a umiestniť tam svoju osobnú pivnicu bez toho, aby ste mu zaberali miesto navyše..

Tiež zaujímavé: Ako postaviť pivnicu vlastnými rukami

Ak ste obyvateľom prvého poschodia, môžete veľmi výnosne využiť priestor pod balkónom

Ďalšie funkcie tepelnej nádoby – spôsoby zahrievania skrinky

Ak sa chystáte používať svoju domácu pivnicu na skladovanie zeleniny v chladnom období, dobre si premyslite, ako ju najlepšie udržať v teple..

Tip: ak sa chystáte používať žiarovky na zahrievanie nádoby, musíte premýšľať o tom, ako sa správne chrániť pred rôznymi poškodeniami.

V tomto prípade je potrebná konštantná regulácia teploty, takže použitie nie je príliš pohodlné a pohodlné. K dnešnému dňu už boli vynájdené špeciálne vykurovacie systémy, ktoré fungujú automaticky..

Dostanete tak veľmi kvalitný vynález, ktorý vám bude dlho slúžiť a udrží vašu zeleninu čerstvú. Okrem toho sa nie je potrebné starať o režim vnútornej teploty, pretože sa o to postará špeciálne zariadenie ovládané termostatom..

Poznámka: ak nie ste veľmi zbehlí v inštalácii vykurovacích systémov, bolo by lepšie pozvať na túto prácu špecialistu.

Okrem vyhrievaných štruktúr si môžete kúpiť aj chladiaci kontajner s elektrickým pohonom. Užitočná je aj mraznička na mrazenie mäsa a rybích výrobkov..

Súvisiace video: Balkónový obklad s izolovaným boxom na zeleninu

V akých podmienkach by mala byť zelenina skladovaná na balkóne?

Prípustná teplota sa pohybuje od 1 do 5 stupňov. A vlhkosť vzduchu by mala byť 80-90%. A samozrejme je potrebná ventilácia..

Majte na pamäti, že pri skladovaní zeleniny na balkóne uvoľní veľa vlhkosti, preto sa snažte premýšľať o tom, ako správne umiestniť všetky výrobky bez toho, aby ste im ublížili. Ako zabezpečiť vysokokvalitné skladovanie zemiakov? Pri výrobe je pre neho lepšie použiť materiály z dreva alebo ich rozložiť tak, aby neboli vysoké viac ako meter. Hnilobe zemiakov môžete zabrániť naplnením suchým pieskom.

Dôležité: v teplom období, pod dohľadom slnečných lúčov, sa zemiaky môžu zazelenať. Potom ho budete musieť jednoducho zahodiť, pretože už nebude vhodný na použitie. Zvážte, ako sa môžete zbaviť lúčov tohto produktu.

Pred uskladnením plodín, ako je mrkva, by ste mali odstrániť vrcholy. Je tiež posypané pieskom a rozložené tak, aby nedošlo k dotyku. Kapusta je uložená na policiach, pahýly hore. Repa a reďkovka nie sú vyberavou zeleninou na uchovávanie v chlade. Predsušená cibuľa a cesnak by mali byť umiestnené do sietí.

Takáto štruktúra má viac ako jednu funkciu; môže byť užitočná ako pohovka alebo gauč. Stačí ho prikryť nejakou mäkkou prikrývkou..

Súvisiace video: BUNKA na balkóne

Každý by mal mať takého spoľahlivého asistenta pri skladovaní zeleniny a ovocia. Na jeho usporiadanie nie je vôbec potrebné mať suterén. V tomto článku ste sa zoznámili s informáciami, ktoré vám pomôžu vybudovať také skladovanie zeleniny na balkóne vlastnými rukami. Použitie domácej pivnice v krajine môže byť pohodlnejšie inštaláciou osvetlenia v nej a tiež používanou ako súčasť interiéru.