Septik, ak je blízko podzemná voda

DIY septik pre súkromný dom s vysokou hladinou podzemnej vody

Každý dom alebo dacha, ak neexistuje centrálny kanalizačný systém, je vybavený septikom. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako vyrobiť septik urobte to sami pre súkromný dom s vysokou hladinou vody. Teraz môžete vo fáze výstavby domu alebo už v novo postavenom dome vytvoriť vysokokvalitný systém na čistenie úžitkovej vody.

Ako vyrobiť septik, ak je podzemná voda vysoká

S blízkym umiestnením podzemných vôd je usporiadanie septiku dosť komplikované. Ak hladina vody dosiahne jeden meter, je to problém, ktorý je potrebné vyriešiť. Septik musí byť postavený s maximálnou presnosťou, bez odchýlky od stavebných pravidiel.

S blízkym umiestnením podzemných vôd je usporiadanie septiku dosť komplikované. Ak hladina vody dosiahne jeden meter, je to problém, ktorý je potrebné vyriešiť. Septik musí byť postavený s maximálnou presnosťou, bez odchýlky od stavebných pravidiel.

Pred začatím práce musíte určiť úroveň priechodu vody. Na tento účel je vhodné jarné obdobie po roztopení posledného snehu; všetky práce je možné vykonať aj neskoro na jeseň v období dažďov. Odmeria sa odhadovaná vzdialenosť medzi vrchnou vrstvou zeme a začiatkom vodnej hladiny (ak je studňa).

Ak nie je studňa, na niekoľkých miestach na mieste sa vyvŕtajú otvory na meranie hĺbky a z nich sa stanoví obsah vlhkosti v pôde podzemnou vodou. Môžete sa tiež opýtať svojich susedov na hladinu vody v ich oblastiach a na to, aký typ septikov používajú..

Ak nie je studňa, na niekoľkých miestach na mieste sa vyvŕtajú otvory na meranie hĺbky a z nich sa stanoví obsah vlhkosti v pôde podzemnou vodou.Kanalizačný projekt so septikom

Vysoká hladina vody je problémom pre organizáciu septiku, ale ak budete postupovať podľa všetkých funkcií usporiadania, môžete sa ľahko vyhnúť ďalším ťažkostiam v prevádzke. V niektorých oblastiach môže byť voda hlboká dokonca 20 alebo 30 centimetrov..

Vlastnosti inštalácie septiku v súkromnom dome

Montáž septiku v bažinatej oblasti je dosť komplikovaná. Septik musí byť inštalovaný na betónovom vankúši a pripevnený špeciálnymi upevňovacími káblami alebo lanami, inak môže vyplávať na povrch. Keď septik stúpa, jeho integrita je narušená a celý kanalizačný systém tiež zlyhá.

  Čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami

Montáž septiku v bažinatej oblasti je dosť komplikovaná. Septik musí byť inštalovaný na betónovom vankúši a zaistený špeciálnymi upevňovacími káblami alebo lanami, inak môže vyplávať na povrch.Marshland

Pri použití betónových koľají nemožno tesnosť tejto konštrukcie dosiahnuť ideálnym spôsobom a voda bude presakovať do vnútra septiku. To povedie k častému vyprázdňovaniu septiku..

Prečítajte si tiež: Septik pre súkromný dom, ako si vybrať

Pri použití betónových koľají nemožno tesnosť tejto konštrukcie dosiahnuť ideálnym spôsobom a voda bude presakovať do vnútra septiku. To povedie k častému vyprázdňovaniu septiku. Prečítajte si tiež: Septik pre súkromný dom, ako si vybraťSeptik z betónového kruhu

Pri zlej hydroizolácii môže byť septik úplne zaplavený, čo ho urobí úplne nepoužiteľným. Keď splašková voda prúdi do pôdy, podzemná voda je znečistená a ak je k dispozícii studňa, voda v nej sa stane nevhodnou na pitie. Všetky blízke nádrže s takýmto znečistením môžu kvitnúť. Aby sa tomu zabránilo, septik je úplne utesnený. Tehlový septik postavený z krúžkov alebo iných podobných materiálov nezaručuje úplnú ochranu..

Typy septikov pre oblasti s vysokou podzemnou vodou

Najlepšou možnosťou je nainštalovať priemyselný septik. Veľkosť a objem takýchto septikov môžu byť úplne odlišné. Výpočet objemu je založený na množstve vody spotrebovanej počas troch dní. Pre veľké chaty sú k dispozícii viackomorové septiky a pre letné chaty a malé domy sú vhodné štandardné prevedenia. Trojkomorový septik je vyrobený z plastu a má samostatné komory. Primárna komora je určená na usadzovanie a distribúciu vody. Ďalšie dve slúžia na konečné čistenie odpadových vôd.

Najlepšou možnosťou je nainštalovať priemyselný septik. Veľkosť a objem takýchto septikov môžu byť úplne odlišné. Výpočet objemu je založený na množstve vody spotrebovanej počas troch dní. Pre veľké chaty sú k dispozícii viackomorové septiky a pre letné chaty a malé domy sú vhodné štandardné prevedeniaSchéma inštalácie septiku

Užitočný článok: Septik na dávanie, čo je lepšie

V takom septiku sa namiesto filtra používa infiltrátor, ktorý rýchlo distribuuje vodu do pôdy až takmer na 100 percent. Infiltrátor zaberá pomerne veľa miesta, preto je takýto septik poriadne drahý. Z tohto dôvodu nie je tento dizajn vždy používaný, aj keď jeho bezpečnosť a jednoduchosť údržby hradí všetky náklady..

Infiltrátor zaberá pomerne veľa miesta, preto je takýto septik poriadne drahý. Z tohto dôvodu nie je tento dizajn vždy používaný, aj keď jeho bezpečnosť a jednoduchosť údržby hradí všetky náklady.

Ak si želáte, môžete nezávisle postaviť podobnú štruktúru zo špeciálnych plastových eurocúbiek a nainštalovať filtračnú studňu. Tieto kontajnery sú spojené potrubím, cez ktoré preteká odtok z kanalizačného systému. Pod každú plastovú nádobu by mal byť namontovaný železobetónový vankúš. Kocka je položená na vankúš a potom bezpečne pripevnená.

  Ako vyrobiť podpery na lezenie ruží vlastnými rukami

Pozrite si video: Ako vytvoriť kanalizáciu, ak je podzemná voda blízko?

Ďalšou možnosťou je monolitická železobetónová studňa. V takom septiku nie sú žiadne švy a prienik vody je nemožný..

Pre taký septik sa najskôr vytiahne hlboká jama. Potom je namontované drevené alebo penové debnenie. Odkryje sa výstužný pás a naleje sa betónový roztok. Do roztoku sa pridá hydrofóbna hydroizolačná prísada.

Pre taký septik sa najskôr vytiahne hlboká jama. Potom je namontované drevené alebo penové debnenie. V.Jama v septiku

Medzi komorami sú prepážky na pretečenie odtokov. Hotové komory sú ošetrené hydroizolačným povlakom.Takáto septik je postavená pomerne ľahko, je vhodná, ak je podzemná voda vysoká a nevyžaduje špeciálne zručnosti..

V prípade malej letnej chaty môžete použiť skladovaciu nádrž, ak sú podzemné vody vysoké. Takýto septik je vyrobený zo sklolaminátu pomocou strojného vinutia. Takýto kontajner akumuluje odpadovú vodu a vyžaduje čistenie čističkou odpadových vôd. Pre nestabilné používanie kanalizácie tri kocky uchovávajú vodu počas sezóny. Čistenie by sa malo vykonávať vždy včas a pomocou špeciálneho vybavenia alebo služieb kanalizačného vozíka.

Zistite, ako vytvoriť kanalizáciu v súkromnom dome

Výber septiku priamo závisí od typu krytu a aby fungoval bez rôznych prerušení a netesností, musí byť nainštalovaný správne. Dúfame, že tipy a videá z tohto článku vám pomôžu vytvoriť vysokokvalitný septik vlastnými rukami, aj keď je hladina podzemnej vody veľmi vysoká.