Snehová fréza na motorovú pílu

DIY kresby snehovej frézy na motorovú pílu

V zime je téma snehovej frézy veľmi aktuálna, pretože sneh všetko leje a leje a vy aj ja musíme vstať a ísť vpred … do práce, do domácnosti, do obchodov. Pokrok nezostáva stáť a moderní remeselníci na tvorbu snehových fréz kreatívne reagovali vlastnými rukami, schopnými odstraňovať snehové pokrývky a čistiť priechody. Z toho, čo tieto jednotky neprichádzajú: z motoblokov, z motorových píl …

Tento článok sa vám pokúsi objasniť proces vytvárania malej, obratnej snehovej frézy z bežnej motorovej píly. Takáto snehová fréza je ľahká, ľahko ovládateľná a nie je ťažké ju vyrobiť, a aby ste všetko videli a predviedli, dávame vám do pozornosti výkresy snehových fréz.

Reťazová píla od 5 HP a vyššie je ideálny pre túto snehovú frézu.

Uvažujme o procese vytvárania snehovej frézy na základe reťazovej píly Ural 2T. Inerciálna spojka, ktorá je k dispozícii na motore tejto reťazovej píly, hrá dôležitú úlohu ako poistka a ak sa do rotora dostane cudzí predmet, okamžite zareaguje, pričom vypne prevodovku, čím jednotku ochráni pred extrémne nechcenými poruchami. Motor Ural 2T je tiež vybavený redukčným prevodom 1: 2.

Pre pohodlie výroby nebudeme používať veľký počet sústružených dielov a drahých materiálov, našou úlohou je čo najľahšie zostaviť túto štruktúru pre letné sídlo. Dobrá vec na tejto snehovej fréze je, že diely a materiály sú dostupné a ich výroba je jednoduchá..

Snehová fréza, reťazová píla, kresby:

Snehová fréza, reťazová píla, kresby:

Takže pred nami sú výkresy snehovej frézy na základe motora z motorovej píly:

Takže pred nami sú výkresy snehovej frézy na základe motora z motorovej píly:

Ako ste si všimli, motor z reťazovej píly, aby sa zabránilo deformácii počas prevádzky (nerovnomerné zachytávanie snehu lopatou alebo kolísanie zo strany na stranu samotnej snehovej frézy), je umiestnený na pozdĺžnej osi.

Aby sme úplne využili diely reťazovej píly Ural 2T, pripevníme k jednotke plynovú nádrž Ural a upevníme ju dvoma skrutkami na držiaku riadenia. K ovládaniu plynu nám pomôže obvyklý úchop plynu na motocykli..

  Ako zariadiť kvetinovú záhradu v blízkosti domu, foto

Rám pre snehovú frézu je zváraný z kovových rúrok so štvorcovým prierezom 20x20x1,7 mm a je vedrom, dvoma pákami a priečnikom riadenia. Mimochodom, horná časť vedra je vyrobená zo štvorcovej trubice s menším prierezom, konkrétne 10x10x1,7 mm. Na osadenie vedra sa používa pozinkovaný plech s hrúbkou najmenej 0,5 mm. Na pripevnenie plechov cínu k rámu pomôžu obyčajné nity vyrobené z hliníka s priemerom 5 mm..

A aby sa vedro jednotky ľahko kĺzalo po povrchu snehu, k spodnej časti vedra by mala byť privarená kovová doska s rozmermi 600x40x4 mm a nitovaný pás polyetylénu rovnakej veľkosti na tento tanier.

Teraz zamerajme svoju pozornosť na hlavné pracovné teleso snehovej frézy z motorovej píly.

Teraz zamerajme svoju pozornosť na hlavné pracovné teleso snehovej frézy z motorovej píly

Je to hriadeľ, na ktorý sú privarené skrutky:

Je to hriadeľ, na ktorý sú privarené skrutky:

Rotor šneku teda pozostáva z:

 1. Hriadeľ vyrobený z bežného 1/2 ” potrubia;
 2. Poháňané reťazové koleso namontované na hriadeli (z = 33);
 3. Dve podporné ložiská upevnené v samotnom kryte;
 4. Špeciálna kovová doska, nazývaná „krídlo“ rotora, s rozmermi 30 x 4 mm;
 5. Dva listy rotora;
 6. Osem lopatiek šneku;
 7. Štyri krídla pre lopatky šneku;
 8. Dva nosné rohy.

Rotor a dva opačne nasmerované šneky sú umiestnené na pracovnom hriadeli. Na výrobu pracovného hriadeľa pripravte pravidelnú vodnú fajku 22 x 2 mm a odrežte z nej kus dlhý 568 mm.

Hriadeľ musí končiť ložiskami, aby to bolo možné, musíte na dva konce rúrky (hriadeľa) privariť oceľové čapy (konce), ktoré budú pripevnené k ložiskám.

Teraz sa porozprávajme o ložiskách. Naša jednotka bude potrebovať dve uzavreté guľkové ložiská 40x16x16 mm.

Na pripevnenie puzdra oceľového ložiska k rámu je potrebné vyrezať dva kovové rohy s rozmermi 25 x 25 x 4 mm a priskrutkovať ich k rámu pomocou dvoch skrutiek M8 x 40 mm..

Na samotný hriadeľ, v jeho úplnom strede, by malo byť upevnené ešte jedno ozubené koleso, ktoré prenáša krútiaci moment z motora na hriadeľ pomocou reťazového prevodu. Toto dôležité ozubené koleso by malo mať 33 zubov s rozstupom 12,7 a bude k prírube pripevnené štyrmi skrutkami M6x30 mm. Prevodovú reťaz je možné vybrať z motocykla. Pre pohodlie a zabránenie poruchám je najlepšie skryť reťazový pohon v samotnom tele snehovej frézy.

  Originálne kŕmidlá pre vtáky, foto

Teraz musíte zvárať čepele k pracovnému hriadeľu, pomocou ktorého sa sneh zachytí. Vezmeme 12 pásov ocele (6 na každej strane) a zvaríme ich, k nim budú pripevnené čepele šneku.

Na výrobu samotných listov šneku je potrebné pripraviť ľahký duralový plech s hrúbkou 4 mm a pomocou skladačky vyrezať také podkovy. Vzhľadom na to, že čepele nie sú pevné, bude jednoduchšie ich pri lámaní pripevniť a rozobrať.

Aby si snehová fréza poradila so zatuchnutým hustým snehom, mali by ste prerezať zuby na lopatkách šneku. Potom pomocou čapov pripevníme pololisty na krídlach šneku pomocou skrutiek MB. Všetky vyčnievajúce časti zaskrutkovaných skrutiek by mali byť narezané a dobre nitované, aby nedošlo k uvoľneniu počas prevádzky..

Rám (podvozok) snehovej frézy je zobrazený pred vami:

Tu je rám (podvozok) snehovej frézy pre reťazovú pílu:

 1. Plynová nádrž na reťazovú pílu;
 2. Motor;
 3. Koleso snežnej frézy;
 4. Kardanový hriadeľ;
 5. Zostava s ložiskami;
 6. Hnacie ozubené koleso snežného vrhača.

Rotor snehovej frézy má dve lopatky, ktoré môžu byť vyrobené z duralu

Rotor snehovej frézy má dve lopatky, ktoré môžu byť vyrobené z duralu aj ocele, hrubé 2 mm, ak dáte nože z nehrdzavejúcej ocele, bude to vo všeobecnosti skvelé.

Aby sa pri otáčaní hriadeľa nože nedotýkali, mali by ste ich skrutkovať odmeraním rovnakej vzdialenosti na oboch stranách hriadeľa

Aby ste zabránili úderom čepelí pri otáčaní hriadeľa, zaskrutkujte ich odmeraním rovnakej vzdialenosti na oboch stranách hriadeľa. Pri inštalácii lopatiek rotora a šneku pozorujeme symetriu a tým vyvažujeme štruktúru. Pri inštalácii rotora na ložiská by ste mali vyvážiť aj konštrukciu a vyvážiť ju.

Hnacie ozubené koleso prevodovky zmeníme na kardanový pohon v motore, vďaka ktorému je reduktor motora spojený s hnacím reťazovým kolesom reťazového pohonu, ktoré má 17 zubov a rozstup 12,7 mm. Toto ozubené koleso musí byť nainštalované na vrtuľovom hriadeli na samom konci druhého kolena.

V kryte jednotky sú nainštalované dve guľkové ložiská uzavretého typu s rozmermi 40x16x17 mm, na ktorých spočíva kardanový hriadeľ.

  Z toho, čo môžete vyrobiť vonkajšie kvetináče vlastnými rukami. Katalóg myšlienok

Oceľové telo je priskrutkované k rámu pomocou rohov s rozmermi 40 x 40 x 4 mm a dĺžkou 120 mm..

Vyrábame nápravu z obyčajnej vodnej fajky s dĺžkou 550 mm a priemerom 26 mm, na ktorej koncoch sú zvárané dva čapy s vonkajším priemerom 20 mm a potom sú odobraté kolesá s už vstavanými ložiskami z bežných dvojkolesových vozíkov sú na nich nainštalované. Kolesá je možné upevniť pomocou skrutiek М10 x 30 mm.

Aby ste mohli sneh zachytený šnekom odhadzovať správnym smerom, musíte na vedro pripevniť špeciálne puzdro, ale v prípade hustého snehu môže byť rukáv upchatý, čo je potrebné vziať do úvahy a poskytnúť.

DIY benzínová snehová fréza z motorovej píly

Keď sa zoznámite s kresbami snehovej frézy vyrobenej vlastnými rukami na základe motorovej píly, môžete tento zázrak technológie vyrobiť vlastnými rukami z improvizovaného materiálu, ktorý, mimochodom, bude vážiť iba 35 kg, bude byť manévrovateľný a ekonomický.