Správna transplantácia hortenzie

Ako transplantovať hortenziu na jeseň na nové miesto vlastnými rukami. Video

Stromová hortenzia je jednou z najkrajších rastlín, ktoré chce mať každý letný obyvateľ vo svojej záhrade. Vlasťou tohto kríka je Severná Amerika, ale dobre sa mu darí na území našej krajiny. Pestovanie hortenzie sa môže vykonávať na otvorenom poli, v skleníku a dokonca aj v byte vlastnými rukami. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako transplantovať hortenziu na jeseň na nové miesto, získať dobrú úrodu.

Prečítajte si tiež: Hortenzia nekvitne, čo robiť

Ako správne zasadiť hortenziu

Nezabudnite, že hortenzia nemá rada časté presádzanie, preto by sa výber miesta na výsadbu mal brať vážne. Miesto pre hortenziu musí byť slnečné, aby koruna ostatných stromov netienila krík..

Nezabudnite, že hortenzia nemá rada časté presádzanie, preto by sa výber miesta na výsadbu mal brať vážne.

Výsadbová jamka by mala byť dostatočne hlboká, asi 0,5 m. Ak sa chystáte zasadiť niekoľko kríkov hortenzie v blízkosti, potom pozorujte vzdialenosť medzi nimi, pretože krík vekom rastie. Je nevyhnutné pridať do jamy humus, rašelinu a piesok, ako aj hnojivá, aby sa krík zakorenil na novom mieste. Na výsadbu je najlepšie vziať 4-5 ročné sadenice, pretože sú odolnejšie voči chorobám.

Výsadbová jamka by mala byť dostatočne hlboká, asi 0,5 m. Ak sa chystáte zasadiť niekoľko kríkov hortenzie v blízkosti, potom pozorujte vzdialenosť medzi nimi, pretože krík vekom rastie. Doba je v jame rozhodne potrebnáZavádzanie humusu do jamy pred výsadbou

Ak ste na jeseň zasadili hortenziu na nové miesto, na jar odrežte všetky súkvetia. Je veľmi dôležité to urobiť, aby krík v budúcnosti dobre rástol. Hortenzia niekedy kvitne na novom mieste lepšie ako na starom a farba kvetenstva sa môže dokonca zmeniť, ak je pôda kyslejšia..

Prečo stojí za to znova zasadiť hortenziu na nové miesto na jeseň?

Na jar aj na jeseň je dovolené transplantovať hortenziu na nové miesto, ale na jar je to oveľa ťažšie. Ide o to, že riziko poškodenia koreňového systému sa zvyšuje, zatiaľ čo na jar sa rastlina pripravuje na kvitnutie a bude sa musieť prispôsobiť životu na novom mieste. To je dôvod, prečo skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu hortenzie na jeseň. V tomto prípade už na jar bude možné čakať na prvé kvitnutie..

Na jar aj na jeseň je dovolené transplantovať hortenziu na nové miesto, ale na jar je to oveľa ťažšie.Transplantácia hortenzie jesenného stromu

V období kvitnutia nikdy nepresádzajte kríky hortenzie, pretože potom sa zvyšuje riziko odumretia rastlín. Výsadba by sa mala vykonávať na začiatku jesene alebo na konci jari, keď krík vybledol.

Ako sa správne starať o hortenziu na jeseň

Je dôležité nielen správne transplantovať kríky hortenzie, ale tiež poskytnúť rastline náležitú starostlivosť. Nezabudnite, že obdobie dažďov začína na jeseň, čo znamená, že budete musieť znížiť množstvo zálievky hortenzie. Na jeseň musíte hnojiť minerálnymi hnojivami. Kríky prihnojte asi 4 -krát do roka, aby bohato zakvitli.

Pozrite si video: Hydrangea. Ako zasadiť kríky?

Hortenziu je možné zastrihnúť na jeseň, ale nezabudnite na jeseň orezať. Ak je zima tuhá, potom musia byť kríky pokryté zeminou. Odrezanie príliš hortenzie nestojí za to, je lepšie odtrhnúť listy na základni.

Hortenziu je možné zastrihnúť na jeseň, ale nezabudnite na jeseň orezať. Ak je zima tuhá, potom musia byť kríky pokryté zeminou. Odrezanie príliš hortenzie nestojí za to, je lepšie odtrhnúť listy na základni.Fotografia izbovej hortenzie

Vedieť, ako transplantovať hortenziu na jeseň na nové miesto, môžete ozdobiť krajinný dizajn lokality podľa svojho vkusu. Vysaďte na miesto krásne kríky rôznych typov a ohromte ostatných.