Tulipány sadíme vlastnými rukami

Kedy zasadiť tulipány, aby kvitli 8. marca

Tulipány sú jedným z prvých jarných kvetov, ktoré potešia naše ženy. Odporúčame vám, aby ste si doma vypestovali vlastnú destiláciu svojich obľúbených tulipánov a darovali ich svojim milovaným ženám 8. marca! V zásade nie je nič zvlášť ťažké na samotnej kultivácii tulipánov, hlavnou ťažkosťou je urýchliť a trochu priniesť okamih ich kvitnutia tak, aby padol presne na 8. marca – to je už úloha pre profesionála!

Ako viete, profesionáli sa nerodia, ale stávajú sa, takže sa usilujme o toto vysoké postavenie a urobme malé, ale sebavedomé kroky správnym smerom.!

Ako pestovať tulipány doma do 8. marca

Kde si myslíte, že začať? Samozrejme, s výberom najskorších odrôd tulipánov!

Pri kúpe žiaroviek sa nezabudnite opýtať na nasledujúce skutočnosti:

 • Aký je čas kvitnutia tejto odrody tulipánov;
 • Aká je odolnosť voči mrazu a chorobám;
 • Farba a výška stonky.

Ako pestovať tulipány doma do 8. marca

Najvhodnejšie odrody schopné nútiť do 8. marca sú:

 • Niektoré odrody hybridov Darwin, konkrétne:

  – Zabudnutý sen;

  – Maureen.

 • A tiež obľúbená skupina Triumph všetkých, najmä odrody:

  – Sprievodný záznam.

 • Také odrody tulipánov ako:

  – Diplomat;

  – Kľúče Nelis:

  – Londýn;

  – Oxford;

 • A tiež k nám prišli veľmi populárne odrody zo samotného Holandska, ktoré sa inak ani nevolali – „obrie“.
 • Veľmi obľúbené sú tulipány s dobrou odolnosťou voči chorobám, ako napríklad:

  – Foster;

  – Greig;

  – Kaufman.

Teraz, keď ste sa rozhodli pre odrody, vyberieme žiarovky

Teraz, keď ste sa rozhodli pre odrody, vyberieme žiarovky, pretože skutočne nádherný kvet môže pochádzať iba z veľkej a zdravej žiarovky! Veľký znamená najmenej 3,5 cm v priemere! Venujte zvláštnu pozornosť tvaru žiarovky, mala by byť proporcionálne zaoblená. Žiarovka by mala byť dostatočne ťažká, plná a nemala by mať žiadne známky poškodenia alebo choroby.!

Príprava na nútenie tulipánov v zime doma

Aby ste urobili nútenie do 8. marca, musíte najskôr vybrať a správne pripraviť sadivový materiál. AKO SA TO ROBÍ, teraz vám to povieme!

Aby ste urobili nútenie do 8. marca, musíte najskôr vybrať a správne pripraviť sadivový materiál.

Keď sme žiarovky vykopali v júli, vytriedili ich, potom ich pošleme na skladovanie a predpokladom je dodržanie teplotného režimu počas celého obdobia skladovania! Počas prvého mesiaca po vykopaní sa žiarovky skladujú pri teplote + 20 ° C, v druhom mesiaci je potrebné teplotu mierne znížiť na + 17 ° C. Potom musíte žiarovky vložiť do chladničky, do najnižšej nádoby, na chladenie, kalenie a prispôsobenie! Nepleťte si to s mrazničkou, pre žiarovky to bude smrtiaca možnosť.!

Kým naše žiarovky „naberajú“ silu a zdravie, budeme sa venovať veľmi dôležitej záležitosti – pripravíme pôdu pre budúcu destiláciu!

Okamžite zabudnite na pôdu, ktorá je v skleníku, pretože v nej nie sú žiadne huby a choroby! A nepotrebujeme také problémy pre budúce nútenie.!

Máme záujem o ľahkú, mäkkú, dobre priepustnú pôdu a vlahu. Rašelinové substráty sú ideálne, rovnako ako bežná pôda z vašej záhrady zmiešaná s pieskom.

Postarali sa o krajinu, teraz musíte pripraviť nádobu, v ktorej bude rásť destilácia. Na tieto účely sú ideálne obyčajné kvetináče aj drevené boxy, plastové boxy … ukážte svoju predstavivosť a „omylom“ budete mať na dosah ruky toľko jedál, do ktorých sa zmestí viac ako jedna destilácia!

Najekologickejšími nádobami budú keramické hrnce.!

Výsadba cibuliek tulipánov doma

Ešte sme nemali čas začať sadiť cibuľky tulipánov, ale už sme urobili dôkladnú prácu:

 • Žiarovky sú pripravené;
 • Substrát je pripravený;
 • Našli a dezinfikovali kontajnery.

Teraz môžete bezpečne začať sadiť tulipány!

Teraz môžete bezpečne začať sadiť tulipány

Nádoba, v ktorej bude rásť naša destilácia, by mala byť do 2/3 naplnená vopred pripraveným substrátom. Potom žiarovky jemne stlačte a hornú časť nechajte na povrchu. V prípade potreby môžete vrcholy posypať pieskom. Uistite sa, že vzdialenosť medzi žiarovkami zostáva najmenej 3 cm, na novom mieste by mali byť pohodlné.

Čerstvo zasadené tulipány vyžadujú malú zálievku a musia sa vrátiť do … chladničky na spodnej polici! Ideálnou možnosťou je pivnica, kde je celoročne teplota + 4-5 ° С.

A pamätajte, že žiarovky by nemali byť v kontakte so syntetickými materiálmi a v prospech rastlín by mala byť zabezpečená voľná cirkulácia vzduchu! V opačnom prípade – pleseň, hniloba a smrť rastliny!

Nechajte žiarovky pri nízkych teplotách „vychladnúť“, nezabudnite ich pravidelne navštevovať

Nechajte žiarovky „vychladnúť“ pri nízkych teplotách, nezabudnite ich pravidelne navštevovať! Potom, čo naberiete na sile a dobre zakoreníte, vám v januári vyklíčia tulipány! Starostlivo sledujte, akonáhle klíček dosiahne veľkosť asi 5 cm, bude ho jednoducho potrebné preniesť do teplejšej miestnosti s teplotou + 18 ° C.

Teraz začneme s odpočítavaním! Presne o 5 dlhých týždňov vás vaša destilácia poteší prvými, tak dlho očakávanými, tulipánmi!

Hneď ako začnú púčiky tulipánov sfarbovať, odrežte ich a umiestnite do tmavej, chladnej miestnosti.

Aj keď vaša prvá destilácia nepríde načas, to znamená, že kvety sa objavia o týždeň skôr ako 8. marca, nenechajte sa odradiť! Existuje niekoľko spoľahlivých spôsobov, ktoré môžu mierne spomaliť kvitnutie a dosiahnuť plné kvitnutie púčika až do 8. marca!

 • Hneď ako sa púčiky tulipánov začnú zafarbovať, odrežte ich a umiestnite do tmavej, chladnej miestnosti až do + 2 ° С, pričom stonky spustite do studenej vody s povinným pridávaním snehu;
 • Opäť, keď vidíme vznikajúcu farbu na púčiku, ihneď odrežte tulipán, opatrne ho zabaľte do papiera a vložte do chladničky, dozrievanie sa spomalí a svoje milované ženy môžete potešiť živými tulipánmi vlastnej výroby.!

Prvý rok bude pre teba experimentálny, naučíš sa iba rásť

Pozri tiež: Príprava ruží na zimu v strednom pruhu

Prvý rok bude pre vás experimentálny, tulipány sa naučíte pestovať iba doma, v druhom ročníku sa upevní materiál a získate ďalšie znalosti v tejto veci! Ale tretí ročník vám už sľubuje titul blízky profesionálovi!

  Prasiatka z plastových fliaš