Urob si sám kvetinovú záhradu pri dome, foto

Kvetinové záhony v záhrade súkromného domu, foto. Záhony kvitnú celé leto

Kvetinová záhrada je oddelená oblasť s listnatými, krovitými alebo bylinnými rastlinami. Kvetinové záhony v záhrade súkromného domu často zdobené dekoratívnymi figúrkami, ktoré dodávajú krajinnému dizajnu punc osobnosti. Ponúkame fotografie a zaujímavé nápady na zdobenie kvetinových záhonov v letnej chate alebo na území vidieckeho domu vlastnými rukami.

Ako zariadiť kvetinovú záhradu v blízkosti domu

Kvetinový záhon sú rozdelené na pravidelné a na šírku. Bežné majú správny tvar a jasné čiary a okraje a krajinné sa vyznačujú hladkými čiarami a harmóniou. Veľkosť kvetinovej záhrady môže byť od jedného metra alebo môže zaberať väčšinu miesta. Kombinácia vysadených kvetov s trávnikmi a dekoratívnymi formami, postavami sa vyberá individuálne pre každý záhon v blízkosti domu.

Kvetinové záhony sú rozdelené na pravidelné a na šírku. Bežné majú správny tvar a jasné čiary a hrany,Fotografia kvetinovej záhrady pri dome

Kvetinový záhon sa líšia formou a spôsobom usporiadania, takže si môžete vybrať sami s prihliadnutím na dostupné materiály. Urob si sám modulárne kvetinové záhrady v blízkosti domu sú kombinované so zelenými plochami, dekoratívnou dlažbou a rôznymi dekoratívnymi figúrkami.

Kvetinové záhony sa líšia tvarom a spôsobom usporiadania, takže si môžete vybrať sami s prihliadnutím na dostupné materiály.Fotografia krásneho kvetinového záhonu

Mixborders, sú kombinované záhony pre vidiecky dom, ktoré majú ľubovoľnú šírku a konfiguráciu. Tvoria prímestský, záhradný alebo priľahlý pás..

Obrubníky vyzerajú ako pruhy široké nie viac ako pol metra. Malé, kompaktné rastliny sú vysadené na záhonoch blízko domu vlastnými rukami. Často pôsobia ako rozdelenie komplexnej kvetinovej záhrady..

Obrubníky vyzerajú ako pruhy široké nie viac ako pol metra. Malé sú vysadené na záhonoch blízko domu vlastnými rukami.Fotografia kvetinových okrajov

Pásomnice majú rastliny podobné rastu, farbe, tvaru listov. Výsledkom je, že vyzerajú priaznivo na oddelene umiestnenom mieste pre kvetinový záhon v blízkosti domu..

Skalka alebo kamenná záhrada, kombinuje kompozície kvetov a kameňov.

Skalka alebo kamenná záhradaFotografia skalky na dvore

Rabatka, je to dlhý, úzky pás, ktorý ide v rovnakom tóne, alebo je ozdobený geometrickými vzormi. Takéto kvetinové záhony sa používajú na kompozície komplexných kvetinových záhonov..

Skalka pozostáva z alpínskej a subalpínskej vegetácie, ktorá je vysadená v nízkej nadmorskej výške. Pri výbere rastlín musíte vziať do úvahy všetky vlastnosti ich existencie, to znamená požiadavky na starostlivosť o ne. Okrem toho by ste nemali zabúdať na zvláštnosti regiónu, inak rastliny jednoducho zomrú..

  Výsadba sadeníc na otvorenom priestranstve. Načasovanie

urob si sám záhon

Rastliny sú rozdelené do troch hlavných skupín podľa zložitosti starostlivosti o ne: nenáročné, časovo náročné a časovo menej náročné..

Rastliny sú rozdelené do troch hlavných skupín podľa zložitosti starostlivosti o ne: nenáročné, časovo náročné a časovo menej náročné.

Nenáročné rastliny sa ľahko zakorenia na každom záhone v záhrade, ako aj v tieni pri dome, na pôde s problémovou pôdou a v lete so zvýšenou suchosťou. V zime nezamŕzajú, nie sú vystavené chorobám a škodcom. Všetkou hlavnou prácou je starostlivosť na jar a zalievanie za suchého počasia.

Nenáročné rastliny sa ľahko zakorenia na každom záhone v záhrade, ako aj v tieni pri dome, na pôde s problémovou pôdou a v lete so zvýšenou suchosťou. V zime nezmrazujú, nie sú vystavené chorobám, ani škodcom.

Táto skupina zahŕňa:

 • pelargónie
 • slivka pižmová
 • akonit
 • helenium
 • encián
 • brunner
 • čistiaci prostriedok
 • zlatobyľ a ďalšie.

Viac energie vynaložíte pri výsadbe trvaliek na záhony v záhrade. O nich sa bude musieť viac starať a sedieť každé tri roky..

Viac energie vynaložíte pri výsadbe trvaliek na záhony v záhrade. O nich sa bude musieť viac starať a sedieť každé tri roky.

Tieto trvalky zahŕňajú:

 • šetrnosť
 • šalvia
 • arabis
 • zvonček
 • aquilegia
 • Klinček
 • chrpa
 • dúhovka
 • echinacea
 • flox
 • macklay.

Časovo náročné trvalky vyžadujú každodennú pozornosť. Tieto rastliny trpia mrazom a sú ľahko vystavené rôznym chorobám a škodcom. Patria sem: pupalka, hyacinty, cibuľovité kvety, chryzantémy, ruže, ľalie, mečíky, kaempfera, begónia a ďalšie..

Časovo náročné trvalky vyžadujú každodennú pozornosť. Tieto rastliny trpia mrazom a sú ľahko vystavené rôznym chorobám a škodcom.Foto záhony s trvalkami

Viacúrovňové kvetinové záhrady v záhrade vám umožnia vytvoriť perfektný výhľad na okolie domu. V tomto prípade môžete premýšľať o tom, kam zasadiť rastliny milujúce svetlo a tieň a kvetinový záhon sa ukáže byť veľmi krásny. Pred výsadbou sú všetky kvety oddelené výškou a tvarom a zasadené na miesta pre ne určené. Môžete sa teda naučiť, ako vybaviť záhony, ktoré kvitnú celé leto..

v tomto prípade môžete premýšľať o tom, kam zasadiť rastliny milujúce svetlo a tieň a kvetinový záhon sa ukáže byť veľmi

Oválne a okrúhle záhony sú od stredu vyplnené vysokými trvalkami a rast rastlín smerom k okraju klesá. Prázdne miesta sú vysadené aj drobnými druhmi rastlín..

Oválne a okrúhle záhony sú od stredu vyplnené vysokými trvalkami a smerom k okraju rast rastlín klesá.

Prečítajte si tiež: 10 remesiel pre letnú chatu

Pre kvetinovú záhradu mixboardu sú na pozadí vysadené vysoké rastliny. Pred záhon sa výška rastlín znižuje. Na vytvorenie uzlových bodov v ozdobe sú vysadené vysoké rastliny vpredu. Riadky sa nedodržiavajú..

  Tomato Countryman: recenzie, fotografie, kto zasadil

Kde začať aranžovať kvetinovú záhradu blízko domu

Na výsadbu kvetov je vytvorená schéma, podľa ktorej sú kvety zasadené. Najprv je rozdelená plocha záhrady alebo miestnej oblasti. V priemere môže plocha kvetinového záhonu zaberať 15 percent z celkovej plochy lokality..

Na výsadbu kvetov je vytvorená schéma, podľa ktorej sú kvety zasadené. Najprv je rozdelená plocha záhrady alebo miestnej oblasti. V priemere môže plocha kvetinového záhonu zaberať 15 percent z celkovej plochy lokality.

Potom sa určí tvar kvetinovej záhrady. Na diagrame je nakreslený obrys kvetinovej záhrady a sú označené miesta pre rastliny rôznych výšok. Každej rastline necháva voľný priestor. Voľné miesta sú plné letničiek. Ak si chcete vybrať farebnú schému, môžete zozbierať podobné farby farebného papiera a usporiadať ich, alebo vymaľovať záhon ceruzkami, farbami alebo fixkami.

Voľné miesta sú plné letničiek. Aby zodpovedali farebnej schéme, môžete zbierať podobné farby ako farebné

Okruh je rozdelený na štvorce. Stránka je rozdelená na štvorce s kolíkom alebo suchým vápnom. Potom sú označené miesta výsadby. Na vytvorenie kvetinovej záhrady v záhrade s neustálym celoročným kvitnutím sa vyberajú kvety rôznych skupín. Na jeseň sú vysadené stredne neskoré odrody panikulárneho floxu. Pristávajú v skupinách.

Okruh je rozdelený na štvorce. Stránka je rozdelená na štvorce s kolíkom alebo suchým vápnom. Potom sa označia miesta výsadby.

Botanické tulipány ozdobia aj jesenné záhony. New England Aster kvitne v novembri a umožňuje vám kúsok leta v chladnej jeseni. Na jesennú výzdobu kvetinových záhonov sa vysádzajú helénia, zlatobyle a rudbekie. Chryzantémy v miernej zime môžu kvitnúť až do konca januára..

Na jesennú výzdobu kvetinových záhonov sa vysádzajú helénia, zlatobyle a rudbekie.Fotografia pôvodného záhonu

Cyklámeny, počas miernych zím, potešia svojimi kvetmi od decembra do februára. Okrasné cyklámenové kríky v zime dokonale ozdobia každý záhon. Plody skalníka, ktoré sa pozerajú spod snehu, dodajú každej kvetinovej záhrade osobitnú chuť.

Cyklámeny, počas miernych zím, potešia svojimi kvetmi od decembra do februára. Okrasné cyklámenové kríky v zime dokonale ozdobia každý záhonFotografia kvetinovej záhrady v záhrade

Správnym výberom rastlín môžete v záhrade alebo v blízkosti domu vytvoriť dokonalú kvetinovú záhradu, ktorá poteší mnoho rokov. Experimentujte, potom sa váš web stane jedinečným a kvitne celú sezónu.