Urobte si sami automatické zavlažovanie letnej chaty

Organizácia automatického zavlažovania na ich letnej chate

Rovnomerný režim vlhkosti je ideálny pre všetky rastliny. Dobrá alternatíva k obvyklému zavlažovaniu hadicou sa stala automatické zavlažovanie.Automatický zavlažovací systém je možné zostaviť nezávisle, ale stojí za to venovať pozornosť mnohým nuansám. Pred začatím práce by ste mali dostať radu od znalých ľudí, aby využili rady z nášho nadpisu „Dacha“. Nezabudnite, že aj malé chyby môžu následne viesť k nesprávnej prevádzke zavlažovacieho systému..

Nástroje:

  1. Plastové rúrky. Veľkosť 25 a 32 milimetrov je pre malé plochy a veľkosť 40 milimetrov je pre veľké plochy (viac ako 20 akrov).
  2. Konektory a držiaky postrekovačov.
  3. Odkvapkávacie hadice a ventily.
  4. Nádoby na zber vody a čerpadlo.
  5. Snímač zemnej vlhkosti.
  6. Riadiaci počítač.

Prípravné práce na organizácii automatickej závlahy

Ak chcete zavlažovací systém vyrobiť vlastnými rukami, musíte najskôr vypracovať projekt. Výkres by mal znázorňovať schematické usporiadanie postrekovača a priekopy, berúc do úvahy všetky budovy a prechádzajúce cesty.

Ak chcete zavlažovací systém vyrobiť vlastnými rukami, musíte najskôr vypracovať projekt. Výkres by mal znázorňovať schematické usporiadanie postrekovača a priekopy, berúc do úvahy všetky budovy a prechádzajúce cesty.

Je skvelé, ak stránka ešte nie je vybavená trávnikmi a cestičkami, nebudete ich musieť kaziť. Ak je lokalita stále vysadená kríkmi a sú na nej postele, musíte veľmi opatrne položiť zavlažovací systém.

Je skvelé, ak stránka ešte nie je vybavená trávnikmi a cestičkami, nebudete ich musieť kaziť. Ak je lokalita stále vysadená kríkmi a sú na nej postele, je potrebné zavlažovací systém položiť veľmi opatrne.

Prečítajte si tiež: Princíp činnosti hydraulického akumulátora

Pred začatím práce by ste mali označiť územie. Je to pohodlnejšie to urobiť pomocou bežného lana natiahnutého medzi kladivové palice. Lano musí byť natiahnuté tak, aby nedošlo k vychýleniu. Začnite kopať z boku lana do hĺbky 25 centimetrov a postupujte podľa nakresleného diagramu. Niekedy počas práce môžete naraziť na rastliny alebo kamene, potom je povolená zmena plánu a schémy.

Inštalácia zavlažovacieho systému v krajine

Keď územie ešte nie je vybavené, nie je ťažké vykonávať práce a je vhodné zložiť vykopanú zeminu na stranu vykopanej priekopy. Ak sa práca vykonáva na ploche s trávnikom, budete musieť premýšľať o mieste pre pôdu, inak bude trávna vrstva hniť. Existuje už vyvinutá schéma kladenia zalievacieho zariadenia medzi trávniky, ktorá prakticky nespôsobuje žiadne škody. Na prvý pohľad sa táto schéma bude zdať namáhavá, ale v budúcnosti sa ospravedlní. Potrebuješ:

  Jarné postrekovanie záhrady pred škodcami a chorobami

Pomocou lopaty potiahnutej titánom urobte priamu pozdĺžnu štipku zeme do vyťaženej hĺbky. Lopata vyrobená z titánu zabraňuje prilepeniu zeme. Vystrihnite identické štvorce zo zemnej a trávnej vrstvy. Zložte ich po celej dĺžke priekopy a pokračujte ihneď v inštalácii. Lopaty Fiscars sú ideálne pre výkopové práce, pretože majú pohodlnú kovovú rukoväť a zaoblenú čepeľ. Na trhu so záhradnými doplnkami si lopaty tejto značky získali popularitu medzi letnými obyvateľmi, aj keď sa vyznačujú vysokými nákladmi..

Do lopaty vyťaženej rovinou urobte rovnú pozdĺžnu štipku pomocou lopatky potiahnutej titánom. Lopata vyrobená z titánu zabraňuje prilepeniu zeme. Vystrihnite identické štvorce zo zemnej a trávnej vrstvy. Zložte ich pozdĺž priekopy po celej dĺžke a pokračujte ihneď v inštalácii

Pripravené plastové rúrky sa položia na vopred vyrovnané dno výkopu. Pred položením sa odporúča položiť ich po celej dĺžke vonkajšieho povrchu na vyrovnanie. Je dôležité to urobiť, ak teplota vonku dosiahla viac ako 15 stupňov. Plastové rúrky sú náchylné na nízke teploty, čo zase vedie k tomu, že je ťažké a ťažko sa s nimi pracuje.Pripravené plastové rúrky sa položia na vopred vyrovnané dno výkopu. Pred položením sa odporúča položiť ich po celej dĺžke vonkajšieho povrchu na vyrovnanie. Je dôležité to urobiť, ak teplota vonku dosiahla viac ako 15 stupňov. Plastové rúrky sú vystavené nízkym teplotám, čo zase vedie k tomu, že sú tvrdé a ťažko sa s nimi pracuje.

Podľa usporiadania zákopov sa na určenom mieste odrežú rúry. Pomocné podložky sú spojené špeciálnym kovaním. Trysky sa vkladajú do rezov s prihliadnutím na prívod vody. Hlavné vedenia sú napojené na inštalované ventily a na stĺpce podzemnej vody. Je lepšie kúpiť podzemné reproduktory od výrobcu Gardena. Reproduktory predávané so vstavaným kľúčom sú veľmi nespoľahlivé a nepohodlné na použitie. Opačná strana chodníkov je vedená k čerpadlu s nádržou.

automatické zavlažovanie v krajineKapacita s čerpadlom

Teraz sa môžete začať vracať na miesto štvorcov zeme. Pri tomto usporiadaní inštalácie je interakcia trávnika so zemskou vrstvou veľmi minimálna. Prebytočná zemina by mala byť rozhádzaná po celom povrchu trávnika tuhou metlou. Na pláne s nakresleným systémom je potrebné vziať do úvahy prekrytie so vstavanými prekrytiami a oblasťou zavlažovania.

Teraz sa môžete začať vracať na miesto štvorcov zeme. Pri tomto usporiadaní inštalácie je interakcia trávnika so zemskou vrstvou veľmi minimálna. Prebytočná zemina by mala byť rozhádzaná po celom povrchu trávnika tuhou metlou. Na pláne s nakresleným systémom je potrebné vziať do úvahy prekrytie so vstavanými prekrytiami a zavlažovanú plochu.

Zaujímavý článok: Výroba kvetinového záhonu a kvetinovej záhrady v krajine

Hlavná linka, ktorá je podľa plánu centrálna, dodáva prúd vody pod tlakom do všetkých distribuovaných ventilov. Mal by byť väčší ako postrekovače. Na výpočet rovnakého množstva vody je potrebné pripočítať súčet celkovej spotreby trysiek.

  Dekor chaty zo šrotu

Hlavná linka, ktorá je podľa plánu centrálna, dodáva prúd vody pod tlakom do všetkých distribuovaných ventilov. Mal by byť väčší ako postrekovače. Na výpočet rovnakého množstva vody je potrebné pripočítať súčet celkovej spotreby trysiek.Izolačné ventily, stĺpce, riadiaci regulátor, regulačné ventily aktivácie vody

Prietok vodného čerpadla bude väčší ako celkový prietok trysiek umiestnených v rovnakom potrubí. Potom bude tok rovnomerného zalievania správny. Ak tento princíp nepoužijete, potom jeden postrekovač vyrobí oveľa viac vody ako nasledujúce..

K dnešnému dňu výrobcovia začali vyrábať postrekovače s ďalšími prekrytiami, ktoré umožňujú zvoliť požadovaný prietok vody.Zrážkový senzor

K dnešnému dňu výrobcovia začali vyrábať postrekovače s ďalšími podložkami, ktoré umožňujú zvoliť požadovaný prietok vody..

Ako funguje automatické zavlažovanie

Zariadenie môže fungovať po celý rok. Je vybavený manuálnym aj automatickým režimom, ktorý nevyžaduje špeciálnu údržbu: filtre stačí umyť raz za týždeň a raz za sezónu vymeniť batérie. Na konci zavlažovacej sezóny sa odporúča odstrániť všetky ventily, senzory a batérie. Na dlhú životnosť je potrebné všetky zásuvné inštalácie namazať špeciálnymi tesneniami s prídavkom mastného tuku..

Na konci zavlažovacej sezóny sa odporúča odstrániť všetky ventily, senzory a batérie. Pre dlhú životnosť je potrebné všetky zásuvné inštalácie namazať špeciálnymi tesneniami s prídavkom tuku.

Ak správne zorganizujete automatické zavlažovanie oblasti, môžete výrazne znížiť svoje vlastné náklady na prácu a zvýšiť objem plodiny. Vysoko kvalitnú inštaláciu zavlažovacieho systému môžete vykonať vlastnými rukami.