Urobte si sami fajčiari na nerezovom plynovom sporáku

Domáca kuchyňa Plynový sporák Udiareň s vodným zámkom

Pokiaľ ide o fajčenie, veľa ľudí verí, že sa to musí vykonať na dvore vidieckeho domu alebo dachy, kde je veľká pec z kameňa alebo obyčajného kovového suda. Tu však musím povedať, že priamo v byte v kuchyni môžete fajčiť mäso alebo ryby. Na tento účel sa použije plynový sporák. V tomto prípade bude udiareň potrebovať malú a nebude ťažké ju urobiť sami..

Dnes si v špeciálnych obchodoch v meste môžete kúpiť horúcu údeninu, ktorá bola vyrobená v továrni.

Dnes si v špeciálnych obchodoch v meste môžete kúpiť horúcu údeninu, ktorá bola vyrobená v továrni. Je dôležité si uvedomiť, že takéto zariadenie bude drahé. Kvalita údených výrobkov však bude vysoká. Mobilné udiarne nie sú zatiaľ také rozšírené, ale môžu variť veľmi chutné výrobky..

Na samostatnú výrobu udiarne pre plynový sporák budete potrebovať:

  • nehrdzavejúca oceľ – plech, hrubý až 2 milimetre;
  • drôt z nehrdzavejúcej ocele;
  • Bulharčina;
  • vŕtačka;
  • zváračka;
  • ruleta.

Tento materiál a nástroje budú stačiť na výrobu stredne veľkej udiarne. Prípad je dosť jednoduchý. Bude pripomínať kovovú škatuľu s držadlami po stranách. Z profilu v tvare U je po celom obvode v hornej časti vytvorená drážka, do ktorej sa bude nalievať voda.

Bude slúžiť ako tesnenie vody, aby dym neunikol do miestnosti.

Bude slúžiť ako vodné tesnenie, aby dym neunikol do miestnosti. Faktom je, že pri fajčení sa z dymiacich štiepok vo vnútri udiarne uvoľňuje dym. Aby ste zabránili údeniu miestnosti spolu s mäsom, musíte sa starať o ochranu pred dymom..

Video: Prehľad kuchynskej udiarne pre plynový sporák

Vyžaduje sa veko pre fajčiara. Musí sa vykonávať veľmi presne, aby boli hydraulické funkcie vykonávané na sto percent. V hornej časti veka musíte urobiť otvor, do ktorého je rúrka spájkovaná. Prostredníctvom neho bude dym vypúšťaný oknom na ulicu.

V hornej časti veka musíte urobiť otvor, do ktorého je rúrka spájkovaná.

V ideálnom prípade je do udiarne zabudovaný otvor pre teplomer. Takže bude možné ovládať teplotu údenia jedál..

Horúce fajčenie bude vždy produkovať tuk. Je potrebné urobiť podnos, do ktorého bude tuk odtekať.

Horúce fajčenie bude vždy produkovať tuk. Je potrebné urobiť podnos, do ktorého bude tuk odtekať. Berieme pravidelný plech na pečenie. Aby bolo možné paletu pohodlne vytiahnuť z udiarne bez rozliatia tuku, je potrebné zabezpečiť špeciálne držadlá.

Vlastnými rukami vyrobíme z drôtu mriežku, na ktorú rozložíme údené výrobky.

Vlastnými rukami vyrobíme z drôtu mriežku, na ktorú rozložíme údené výrobky. Držiaky na grily sú zvarené vo vnútri udiarne. Mriežku nie je možné použiť, ale v tomto prípade budete potrebovať zavesenie..

Fajčiari z nehrdzavejúcej ocele pre domácnosť

Na vykurovanie udiarne sa používa plynový sporák. Je dôležité, aby sa veľkosť kachlí zhodovala s veľkosťou vyrobenej udiarne. Až na dno udiareň položia sa hobliny, štiepky ovocných stromov.

Vrstva paliva je hrubá približne dva centimetre

Vrstva paliva je hrubá približne dva centimetre. Na údenie za tepla na plynovom sporáku môžete použiť všetky druhy hoblín, okrem brezy a ihličnanu. Živica v týchto stromoch pokazí vôňu jedál aj ich chuť..

Na údenie za tepla môžete použiť všetky druhy hoblín, okrem brezy a ihličnanu.

Fajčenie začína hneď, ako z potrubia začne vychádzať dym. Do udiarne sa neodporúča používať keramické indukčné platne. Faktom je, že plochý povrch udiarne a kachlí spôsobí, že sa udiareň prehrieva a zlyhá. A vykurovanie nebude také žiaduce ako na plynovom sporáku.

Fajčenie na plynovom sporáku je vždy pohodlnejšie. Hlavnou výhodou je regulácia teploty pridaním alebo odčítaním plynu.