V krajine vyrábame záhon a kvetinovú záhradu

Vlastnými rukami vyrábame kvetinový záhon a kvetinovú záhradu v krajine

Je ťažké si predstaviť záhradu bez kvetov. Kvetinovým záhonom je na mieste spravidla pridelené čestné miesto, pretože zdobia dizajn krajiny, zdôrazňujú jeho hlavné prvky a skrývajú nedostatky. Aby záhon vyzeral čo najatraktívnejšie, stojí za to vziať do úvahy osvetlenie vybraného miesta, možnosť zalievania, reliéf celého územia a tiež vybrať vhodné rastliny podľa farby, tvaru a času kvitnutia..

urobte si kvetinové záhony na fotografii krajiny

4 pravidlá pre vytvorenie nádhernej kvetinovej záhrady

  1. Vysoké rastliny sa vysádzajú bližšie k stredu.
  2. Vyberte si harmonické farebné kombinácie.
  3. Rastliny sú vysadené tesne okolo okrajov, ale zriedka smerom do stredu..
  4. Pri navrhovaní sa vyhnite zložitým kresbám.

Nápady na vytvorenie kvetinového záhonu

Kvetinový záhon je kvetinová záhrada, ktorá mierne stúpa nad krajinu a má pravidelný geometrický tvar. Kvetinový záhon sa najčastejšie nachádza pri vchode do domu, v uličke alebo na priesečníku záhradných chodníkov..

Ako vyrobiť záhon z prírodného kameňa?

Je celkom jednoduché zariadiť kvetinový záhon z prírodného kameňa, pretože to nevyžaduje zložité inštalačné opatrenia. Rozhodnite sa o tvare a veľkosti a potom urobte malý plot z kameňov po obvode. Potom naplňte záhon zeminou a vysaďte rastliny. Týmto spôsobom môžete vyšperkovať existujúce záhony na mieste a ak chcete, aby bol záhon v malej výške, budete musieť vynaložiť trochu viac úsilia.

Ako vyrobiť záhon z prírodného kameňa?Ako vyrobiť záhon z prírodného kameňa. Foto nápady.

Originálne na stránke pôsobia veľké hladké dlažobné kocky alebo kamene najneobvyklejších tvarov. Potom, čo sa rozhodnete pre umiestnenie budúceho záhonu, musíte odstrániť hornú vrstvu zeme, asi 10-15 cm. Výsledný otvor naplňte sutinou, pieskom alebo štrkom. Na bokoch kvetinovej záhrady musíte naliať zmes cementu a piesku a mierne ju utlačiť.

urob si sám kamenné záhony foto

Teraz začnite pokladať steny kvetinového záhonu. Kamene musia byť vybrané tak, aby do seba tesne zapadali. Na zahustenie malty sa odporúča švy každé 2 hodiny znova prešiť. Keď stena dosiahne požadovanú výšku, musí byť jej horná časť vyrovnaná cementovou maltou, rozotretá alebo urobená dekoratívny vzor. Vnútorná strana steny musí byť ošetrená hydroizolačným tmelom, aby bola chránená pred zničením. Keď je celá konštrukcia suchá, môžete do stredu vysadiť rastliny.

Krásny záhon vyrobený z drevených dosiek

Ak je na vašom záhradnom pozemku drevený dom alebo altánok, potom je záhon najlepšie vyrobený z dosiek. Jednou z najľahších možností je použiť starý sud alebo vaňu. Vyrazte spodok a potom ošetrite vnútorný povrch špeciálnou zmesou, ktorá chráni pred kazom. Rozhodnite sa, kde bude miesto zdobiť váš záhon. Odstráňte ornicu a zasypte ju sutinou. Potom postavte sud alebo vaňu, naplňte ju zeminou a vysaďte rastliny..

Krásny kvetinový záhon z drevených dosiek: fotografia

Kvetinový záhon z guľatiny alebo dosiek bude vyzerať originálne. Vezmite dosky až do šírky 10 cm a hrúbky 2 až 3, povrch obrúste, prekryte tmelom a lakom. Samostatne urobte kolíky, ktorých konce sú dechtované. Zatlačte kolíky do zeme a potom z dosiek vytvorte steny kvetinového záhonu a spojte konštrukciu. Môžete sa pokúsiť vytvoriť kvetinový záhon z kolíkov, pričom ich pritlačíte k sebe a potom ich spojíte a spojíte ich silou pomocou obruče alebo drôtu..

kvetinové záhony v krajine s fotografiou vlastnými rukami

Záhon guľatiny na letné sídlo

Ak je váš dom z guľatiny s nasekanými stenami, urobte záhon v rovnakom štýle. Zoberte guľatinu približne rovnakého priemeru. Spodné polená by mali byť rezané pozdĺžne o ½ priemeru. Polená, ktoré budú použité na zvýšenie výšky stien, musia byť pripravené nasledovne: na jednej strane urobte drážku pozdĺž dĺžky rovnajúcej sa polovici priemeru. Ak chcete guľatinu spojiť do koruniek, musíte na nich urobiť drážky na oboch stranách..

Záhon guľatiny na letné sídloPosteľ z guľatiny na letné sídlo. Foto nápady.

Tam, kde bude záhon, odstráňte hornú vrstvu zeme a vyplňte dieru sutinou. Po obvode kvetinovej záhrady sa odporúča položiť strešný materiál, aby bola vykonaná hydroizolácia a znížil sa vplyv pôdy na strom. Nezabudnite ošetriť samotné guľatiny ochranným tmelom. Teraz položte polená v spodnej vrstve a zhora cez guľatinu s drážkami. Aby bol záhon silný, zaistite guľatinu hmoždinkou.

Klasická murovaná posteľ

Tehlové budovy vyzerajú dobre na každom mieste. Okrem toho je možné z tehly vytvoriť záhon dokonale plochého alebo zakriveného tvaru. Stena kvetinovej záhrady môže tiež susediť s domom, pričom budete musieť premýšľať o tom, ako vykonať hydroizoláciu, aby ste nepoškodili stenu..

  Ako naklíčiť zemiaky v byte

Klasická murovaná posteľ

Pred výrobou tehlovej postele starostlivo pripravte základňu. Za týmto účelom vyrovnajte malú oblasť a naplňte ju betónom. Hrúbka betónového podkladu závisí od výšky stien, napríklad pre záhon s 5 tehlovými radmi stačí naliať betón do jamy s hĺbkou 15 cm. Odporúča sa vystužiť základ dlhší ako 2 m . Povrch základu by mal dobre vyschnúť, preto je najlepšie začať s pokládkou muriva po 2 týždňoch..

DIY tehlový záhon pri dači

Záhony sú položené rovnakým spôsobom ako doma. Spočiatku zarovnajú rohy, pomocou roviny skontrolujú ich rovnomerné umiestnenie a potom rozložia steny. V spodnom rade nie je potrebné niektoré škáry vyplniť maltou, pretože v záhone by mali byť drenážne otvory..

Neustále kontrolujte, ako sú steny rovnomerné, pomocou úrovne, aby hotová štruktúra zdobila infield a harmonicky splynula s dizajnom. Potom, čo sú steny kvetinovej záhrady vhodnej výšky, musíte vykonať poslednú dekoratívnu vrstvu muriva. Pritom sa snažte udržať všetky švy rovnaké. Zostáva vykonať spojenie, kým roztok nevytvrdne a kvetinový záhon nie je pripravený.

Tehlové postele pozdĺž stien domu

Kvetinové dievčatá do záhrady

Kvety nemusia byť vysadené v špeciálne vybavených záhonoch. Kvetinové dievčatá budú na webe vyzerať originálne, čo môžu byť hrnce, kade, sudy alebo kvetináče. Tieto mini kvetinové záhony je možné v zime preniesť do vášho domova alebo skleníka, ako aj vytvoriť kreatívnu kompozíciu vo vašej záhrade..

Pred výberom toho, ktoré kvetinárstvo urobíte, sa rozhodnite pre typ vysadených rastlín a ich vlastnosti..

Kvetinové záhony pre popínavé rastliny

Ak je miesto zabetónované v blízkosti domu, potom mu kvetinová dievčina s mriežkovou mriežkou pomôže dať krásny vzhľad. Tento dizajn má nepopierateľné výhody: je jednoduchý, vhodný pre rôzne rastliny a dá sa prenášať z miesta na miesto..

Kvetinové záhony pre popínavé rastlinyKvetinové záhony pre popínavé rastliny

Kvetinový box je vyrobený z dosiek s hrúbkou 3 cm a jeho rozmery závisia od toho, kam ho chcete umiestniť. Krabica by mala tvarom pripomínať lichobežník. Steny a dno sú zostavené oddelene a potom je konštrukcia zrazená do jedného celku. Odporúčame nainštalovať priečku do stredu škatule, aby bola pevná a pevná. Aby sa odviedla prebytočná vlhkosť, v spodnej časti škatule sú vytvorené špeciálne otvory..

Akonáhle je krabica pripravená, pokračujte v montáži roštu. Na rovnom povrchu začnite vykladať lamely tak, aby ste vďaka priesečníkom získali štvorce 10 × 10. Lamely sú na priesečníkoch zlepené lepidlom. Hotový rošt je možné pribiť na škatuľu alebo voľne postaviť. Na výrobu stojanov na rošt môžete použiť dve tyče dlhé 2 m a priemeru 5 cm..

Kvetinová dievčina s mriežkou pomôže nielen ozdobiť priestor v blízkosti domu, ale aj fasádu samotného domu

Kvetinová dievčina s mriežkou pomôže nielen ozdobiť priestor v blízkosti domu, ale aj fasádu samotného domu. Upevnite gril na stenu domu pomocou samorezných skrutiek a hmoždiniek. Ak chcete, aby rastliny krásne splietali mreže, neopravujte ju blízko steny. Kvetináč je možné tiež namontovať na stenu pomocou konzol alebo nainštalovať pod rošt. Aby sa zabránilo hnilobe dreva, krabica a samotný rošt sú ošetrené antiseptikmi a pod škatuľu je umiestnená vrstva hydroizolácie.

Mriežka vyrobená z bambusových stoniek alebo trstiny bude vyzerať originálne. Hrubé stonky sú zasadené priamo do hrnca, ktorý je naplnený zeminou, a potom sústružené s tenkými stonkami. Krásne bude vyzerať aj viničová mriežka..

Dievčatá z betónového kvetu

Cement je široko používaný pri úprave záhradných chodníkov, schodísk, ale dajú sa z neho vyrobiť aj ozdobné záhony, ktoré budú v súlade s celkovým dizajnom lokality. Náklady na cement sú celkom prijateľné a je veľmi výhodné s nimi pracovať. Preto, ak chcete urobiť krásnu urob si kvetinárku betón vyrobený z lacného materiálu je optimálnym riešením.

Cement, vodu a kamenivo zmiešajte v pomere 2: 1: 6, aby vznikla betónová kaša. Ak chcete, aby hotový výrobok nebol veľmi ťažký, môžete ako plnivo použiť piliny alebo rašelinu. Ak kvetinová dievčina nie je prenosná, ale stacionárna, môžete si vziať piesok alebo drvený kameň.

urob si sám betónové záhony na vidieckej fotografii

Hlavnou výhodou betónu je, že sa z neho dajú vyrábať výrobky akéhokoľvek tvaru, veľkosti a farby. Hotové kvetinové dievčatá budú celkom stabilné, takže sa neboja hurikánov a silného vetra. Betónové záhony majú navyše dobrú priepustnosť vzduchu, takže sa v nich rastlinám dobre rastie. Betónové kvetináče je možné tónovať alebo natierať počas výrobného procesu i v priebehu času.Betónové záhony - záhony

Vzhľad vonkajšieho vonkajšieho povrchu betónového kvetináča závisí od veľkosti plniva použitého v zmesi. Hladší a lesklejší tvar získate, ak použijete jemnozrnný piesok a hrubý z hrubozrnného piesku. Niektorí odborníci odporúčajú použiť zmes cementu, rašeliny a piesku v pomere 2: 4: 3. Napriek tomu, že vonkajší povrch výrobku bude drsný a mierne drsný, samotný kvetináč bude ľahší ako pri použití čistého piesku alebo štrku..

  Ako vyrobiť vtáčiu búdku vlastnými rukami zo šrotu

Nádoba na betónové rastliny môže byť zafarbená

Nádoba na betón môže byť zafarbená. K tomu použite špeciálne farebné pigmenty, ktoré sa zriedia vodou a pri príprave betónovej zmesi sa nalejú namiesto čistej vody. Upozorňujeme, že po úplnom vysušení produktu bude jeho farba svetlejšia ako farba tekutého roztoku. Ak máte pochybnosti, či ste vybrali správnu koncentráciu farebných pigmentov, vyrobte si skúšobné výrobky vo forme kameňov. Pamätajte si, že hotová cementová štruktúra, po vysušení, môže byť natretá špeciálnymi farbami na vonkajšie použitie..

Pracujete s cementovou maltou prvýkrát? Najlepšie je zvoliť jednoduchý dizajn kontajnera a po rozvinutí určitých stavebných zručností začať komplexný návrh kvetináčov. Debnenie je vyrobené z drevených dosiek, zatiaľ čo pre vonkajšie debnenie je potrebné ich spojiť skrutkami, aby sa dosky po vyschnutí dali ľahko odstrániť. Ak sú na debnenie zvnútra pripevnené taniere s reliéfnym vzorom, potom bude mať vonkajšia strana kvetináča pôvodnú štruktúru. Ak chcete vytvoriť drenážne otvory, pred nalievaním betónovej zmesi vložte do debnenia kus rúry alebo hrubú tyčinku. Drenážne otvory by mali byť v strede, ak je kvetinárka okrúhla, a v rade po obvode, ak je výrobok obdĺžnikový. Otvory je možné vytvoriť aj na bočných stenách, bližšie k spodnej časti. Vystuženie pomôže dodať betónovej konštrukcii pevnosť (môžete použiť drôt alebo pletivo). Výstuž je položená tak, aby bola v strede betónových stien.

Dievčatá z betónového kvetu, ktoré si môžete kúpiť v obchodeDievčatá z betónového kvetu, ktoré si môžete kúpiť v obchode

Keď je debnenie pripravené, v jeho strede sa nanesie vrstva až 10 cm betónu. Potom je vnútorné debnenie inštalované v rovnakej vzdialenosti od každej steny. Aby bolo debnenie stabilné, na jeho dno sú položené ťažké kamene. Po celom obvode vyplňte dutinu medzi dvoma debneniami betónom. Nezabudnite miešať betónovú zmes, aby vyšli vzduchové bubliny..

Betónová konštrukcia by mala do týždňa vyschnúť a potom je možné debnenie odstrániť. Drôtená kefa môže spracovať rohy kvetinového záhonu a dať stene hrubú štruktúru. Pomocou šablóny môžete na steny aplikovať rôzne vzory a vzory.

Na odlievanie tvaru kvetináča je dovolené použiť umývadlá, vane, plastové vedrá a iné pomôcky. Aby sa vnútorné debnenie ľahšie vyberalo, zabaľte ho do fólie.

Vane na kvety z drevených dosiek

Drevené kade sú ideálne nielen pre záhradné rastliny, ale aj pre stromy. Takúto vaňu si môžete vyrobiť sami, bez odborných znalostí a znalostí. Majte na pamäti, že čím väčšia je forma, tým je ťažšia. Preto, ak plánujete v zime premiestniť rastliny do skleníka, vyrobte si vaňu s kolieskami. Drevené kvetinové boxy sú najčastejšie vyrobené z dosiek ihličnatých stromov, ktoré sú impregnované špeciálnymi zmesami..

Vane na kvety z drevených dosiek

Materiály na výrobu drevenej vane:

– polyetylénový film;

– dosky;

– rohové stĺpiky;

– vodotesné lepidlo;

– nechty.

Rozložte bočné stojany v spodnej časti na rovný povrch. Potom urobte rohy na pripojenie horných a dolných bočných stĺpikov. Potom z dosiek zozbierajte dno a steny. Všetky dosky sú k sebe prilepené a pripevnené klincami. Na dno musíte pribiť nosné dosky, ktoré zdvihnú vaňu kúsok od zeme. Aby ste znížili kontakt kvetináča so zemou, zvnútra ho prikryte igelitom. Hotová vaňa je potiahnutá lakom alebo farbou.

Drevené záhony do záhrady

Záhradkári pomerne často vyrábajú kvetináče zo šrotu. Môžete napríklad vyrezať krásny kvetináč z pňa, alebo si vyrobiť kvetináč z dubových sudov, starého riadu alebo plastových fliaš. Tento prístup má jednu nevýhodu: kvetinové dievčatá sa navzájom veľmi líšia a porušujú harmóniu v dizajne stránok..

Vane na kvety z drevených dosiekVane na kvety z drevených dosiek

Aby ste skryli nedostatky viacfarebných kvetináčov z rôznych materiálov, odporúčame ich skryť za drevený ozdobný plot. Na tento účel môžete použiť staré dosky alebo kúsky preglejky. Hlavnou vecou je vyzdvihnúť obrobky, ktoré majú približne rovnakú šírku a hrúbku (ich výška môže byť až 50 cm a šírka asi 70 cm). Všetky dosky je potrebné najskôr zostaviť do štítov pomocou klincov a skrutiek a potom pripevniť k regálom alebo kovovým rohom. Spodok môže byť odnímateľný alebo vyrobený z tyčí. Hlavnou vecou je nechať medzery na odstránenie prebytočnej vlhkosti..

  Tulipány sadíme vlastnými rukami

Kvety v drevených kadiach bude potrebné zalievať častejšie ako v zemi, takže sa starajte o spracovanie dreveného výrobku vopred a chráňte ho pred rozpadom. Vaňu je možné natrieť farbou zvonku aj zvnútra v niekoľkých vrstvách, potom ani po čase nestratí svoj atraktívny vzhľad.

Moderné vertikálne kvetinové dievča

Na mieste zaujímavo vyzerajú kvetinové stromy, ktoré lakonicky budú pretekať do exteriéru medzi mnoho kvetináčov. Výška takého stromu môže byť ľubovoľná, hlavnou vecou je mať na pamäti, že kvety bude potrebné zalievať a je celkom nepohodlné na to neustále brať rebrík.

Moderné vertikálne kvetinové dievčaModerné vertikálne kvetinové dievča

Kmeň samotného stromu je vyrobený z tyče, ku ktorej sú potom pribité police pre hrnce. Tyč je nainštalovaná v špeciálnom puzdre a vykopaná do zeme. Poličky-podlahy sú vyrobené jednoducho z dosiek dlhých 20 cm a 54 cm Na poličkách označte miesta na skrutky a vyvŕtajte otvory. To sa deje tak, že je vhodné pripevniť police k lamelám. Všetky prvky kvetinového stromu sú pokryté farbou, aby vytvorili atraktívny vzhľad. Kónický vrch stĺpika a kryt s uzáverom, ktorý chráni strom pred prienikom vlhkosti.

Teraz dajte kvetináče na police a vytvorte kvetinovú úpravu. Ak sa obávate, že sa kvety prevrátia, zaistite kvetináče rybárskou šnúrou alebo silonovou páskou.

V kvetinárstve sa dnes predávajú originálne vertikálne kvetinové boxy so špeciálnymi otvormi pre rastliny.

V kvetinárstve sa dnes predávajú originálne vertikálne kvetinové boxy so špeciálnymi otvormi pre rastliny. Vzhľadovo pripomínajú potrubie s otvormi. Takéto návrhy oslovia milovníkov popínavých rastlín, ako aj tých, ktorí majú malú plochu svojho osobného pozemku a potrebujú kompaktné kvetinové dievčatá. Môžete sa pokúsiť urobiť tento typ stavby sami..

Kvetinové dievčatá z pneumatík

Túžba zušľachťovať stránku najlepším spôsobom vzniká v každom letnom rezidentovi-záhradníkovi. V obchode si samozrejme môžete kúpiť hotové záhradné remeslá alebo kvetináče, ale ak chcete ušetriť peniaze a dať územiu exkluzívny vzhľad, vyrobte kvetináče z pneumatík zo starých kolies.

kvetinové dievča z pneumatíkkvetinové dievča z pneumatík

Ako urobiť kvetinárku z pneumatiky

Pneumatiky sa najčastejšie používajú na vytváranie záhonov alebo zdobenie kvetinovej záhrady. Môžu byť namaľované v akejkoľvek farbe a krásne rozložené na kopci. Ale z pneumatík môžete urobiť aj originálne kvetinové dievča, v ktorom bude vo vnútri skrytý reliéfny opotrebovaný povrch pneumatiky. Takýto dizajn bude vyzerať zaujímavo v krajine alebo v blízkosti domu, zatiaľ čo nie každý dokáže od prvého okamihu pochopiť, z čoho je záhon vyrobený..

kvetinová záhrada pre domácich majstrovDIY kvetinová záhrada

Na bokoch pneumatiky musíte kriedou nakresliť reliéfny vzor. Potom ostrým nožom začnú tvarovo vyrezávať časť pneumatiky na kovovú šnúru. Rovné čiary je vhodné rezať nožom, takže ak máte zložitejšie tvary, použite elektrickú skladačku. Odrezanú líniu sa odporúča navlhčiť mydlovou vodou. Potom začnite pneumatiku obracať naruby. Začnite najskôr krútiť na jednom mieste a potom prejdite na inú časť pneumatiky. Potom, čo je pneumatika obrátená naruby, spracujte kučeravé hrany brúskou. Ak chcete, aby kvetinárka vyšla so stojanom, vezmite si pneumatiku, ktorá nebola vybratá z ráfika. Originálny stojan na kvetináč si môžete vyrobiť aj sami, ak nemáte ráfik kolesa..

kvetinová záhrada vyrobená z pneumatík urob si sám fotoDIY kvetinová záhrada fotografia

Myslíte si, že také kvetinové dievča stále pripomína pneumatiku auta? Jeho časti zakryte základným náterom a natrite farbou, potom všetky podobnosti zmiznú. Výhodou tohto typu kvetinárstva je, že nehnijú ani časom. Okrem toho nájdete využitie aj pre staré kolesá, ktoré sa váľali po garáži..

Existuje veľa nápadov na zdobenie kvetinového záhonu a kvetinovej záhrady v záhrade alebo na osobnom pozemku. Hlavnou vecou je vybrať si správne materiály, farby a rastliny, potom váš ručne vyrobený výrobok nebude horší ako obchodný..