Všetky hlavné tajomstvá zdobenia vidieckeho rybníka

ako ozdobiť umelý rybník na fotografii krajiny

Aké kúzlo – mať krásnu rekreačnú oblasť vo forme rybníka a priľahlé územie na predmestskej oblasti, podľa toho zariadené. Ukazuje sa, že to všetko je možné postaviť sami, bez pomoci špecialistov. V tomto článku poskytneme príklady dizajnu rybníka a užitočné tipy k tejto problematike. Po prečítaní tejto publikácie sa skutočne naučíte, ako vyzdobiť rybník v krajine..

Aké sú nádrže v dachách

Vo vašej dači sa môže objaviť absolútne každá štruktúra. Zásobníky pre letné chaty môžu byť niekoľkých typov:

Bazény. Jedná sa o praktický typ nádrže, ktorá nielenže prinesie chlad v dusnom popoludní, ale tiež umožní deťom a dospelým frflať, najmä ak vo vašom okolí neexistujú žiadne prírodné nádrže vhodné na kúpanie..

  • Z nedostatkov by som rád poznamenal, že potrebuje veľa priestoru a komplexný dizajn..

výzdoba rybníka v krajine

Vodopády. Ak máte nerovný terén, kopcovitý alebo máte len svah, je to vaša voľba. Tečúca a hlučná voda – to je hlavný rozlišovací znak vášho webu, ktorý sa objaví spolu s vytvorením vodopádu.

ako ozdobiť rybník v krajine vlastnými rukami

Rybník. Môže to byť buď len dekoratívne, alebo veľmi praktické – rybolov. Vytvorenie a dizajn rybníka bude najzaujímavejšou a najpamätnejšou udalosťou pri usporiadaní lokality.

ako ozdobiť rybník v krajine vlastnými rukami

Močiar. V súbore so skalkou alebo alpským toboganom vytvorí jedinečnú atmosféru prímestskej oblasti.

ako ozdobiť rybník v krajine vlastnými rukami

Mini jazierko. Perfektný aj na ten najmenší kúsok zeme, osvieži ho a ozdobí.

Všetky hlavné tajomstvá zdobenia vidieckeho rybníka

Všetky hlavné tajomstvá zdobenia vidieckeho rybníka

Fontána. Hostia budú určite takouto zvedavosťou ohromení, keď vás prídu navštíviť. Na aranžmán ale potrebuje veľa priestoru a rovnako zložitý je aj jeho dizajn.

ako ozdobiť rybník v krajine

Potok. Môže byť buď suchý, alebo so skutočnou vodou. Upokojí sa pokojným hlukom aj po bláznivom dni a navíjajúcou sa kontúrou zvýrazní originalitu oblasti..

ako ozdobiť umelý rybník na vidieckej fotografii

Všetky tieto možnosti spája príprava a plánovanie – vyberte a pripravte si samotné miesto, spevnite brehy, zalejte vodou, vysaďte rastliny a ozdobte.

Vybrali sme si teda jazierko. Čo bude ďalej

V tejto publikácii stojí za to hovoriť o tom, ako vyzdobiť rybník v krajine vlastnými rukami? Ale v prvom rade stojí za to vedieť, že čím zodpovednejšia a kvalitnejšia práca bude vykonaná, tým odolnejšie bude rybník. Preto budú potrebné určité špecifické znalosti..

Vyberáme, čo položíme na dno, PVC alebo butylovú gumovú základňu. Napriek strašidelnému zvuku je to v skutočnosti spoľahlivá možnosť a môžete fantazírovať o obrysoch nádrže.

ako ozdobiť umelý rybník na vidieckej fotografii

Na dne jazierka môžete použiť jednoduchú vaňu. Malé náklady, ale môžete to urobiť krásne a jedinečne.

ako ozdobiť umelý rybník na vidieckej fotografii

Betónová základňa ako najdrahšia možnosť pre záhradný rybník. Tu sa nezaobídete bez špeciálneho vybavenia a špeciálnych znalostí v stavebníctve. Najťažšia možnosť prevedenia, ale aj najtrvanlivejšia, sa hodí k krásne umiestneným sochám.

ako ozdobiť umelý rybník na fotografii krajiny

Naproti tomu kúpená forma je najľahšia voľba, ako začať. V obchode si môžete vybrať z rôznych vecí, ktoré vás oslovia..

ako ozdobiť rybník na vidieku foto

Ako vyzdobiť rybník

Hneď je potrebné poznamenať, že zdobenie rybníka v krajine je vážna vec. Ide hlavne o to, že by svojim vzhľadom harmonicky zapadol do prostredia..

Ak chcete mať rybník v orientálnom štýle, potom potrebujete veľa vegetácie. Rybník bude musieť byť postavený pomerne veľký a zároveň musí byť jeho obrysy hladké a mäkké. V strede môžete usporiadať ostrov so stromom a okolo niekoľkých rôznych kameňov získate vynikajúce miesto na meditáciu.

ako ozdobiť umelý rybník na vidieckej fotografii

Je skvelé, ak prepojíte tento ostrov s pobrežím mostom, nainštalujete svetlá.

Čínsky štýl tiež znamená prítomnosť geometrických obrysov, prítomnosť jasných hraníc, veľmi vhodných pre bohatých majiteľov.

ako ozdobiť rybník na vidieku foto

Japonskú tému vody je možné vytvoriť takmer v akomkoľvek prostredí. Trpasličí rastliny sú potrebné pozdĺž brehov, medzi nimi malebne umiestnite kamene / balvany, ktoré môžu ísť priamo do vody.

ako ozdobiť rybník na vidieku foto

Francúzsky štýl alebo secesia je v súčasnosti na vrchole popularity. Žiada dať nádrži takmer celé územie a postaviť ju vo veľkom meradle a pobrežie by malo byť objasnené s ich starostlivým usporiadaním.

ako ozdobiť umelý rybník na fotografii krajiny

Klasikou žánru je anglický rybník. Niečo podobné ako japonské, vyžaduje veľa farieb a vegetácie.

ako ozdobiť umelý rybník na fotografii krajiny

Na poznámku! Pri výbere štýlu jazierka spojte svoje túžby a možnosti svojho webu.

Teraz môžete ísť do stavebného hypermarketu so všetkým, čo potrebujete, pretože obchody teraz ponúkajú najširší výber všetkého, čo potrebujete na stavbu jazierka svojich snov..

Aby ste sa podrobnejšie dozvedeli, ako vyzdobiť rybník v krajine, ponúkame vám fotografiu. Môžete tiež surfovať po internete a hľadať možnosti dizajnu, pravdepodobne tam nájdete základ, ale v skutočnom živote pridajte svoje originálne prvky a získajte jedinečný výsledok, dvojnásobne príjemný, pretože bude vyrobený vlastnými rukami..

Na veľkom pozemku môžete postaviť rybník slušnej veľkosti. Uistite sa, že voda v nej nestojí, ale cirkuluje z misky do rybníka a späť. To spravidla pomôže vyhnúť sa nepríjemným javom stagnácie, ktoré je tiež ťažké odstrániť..

Je lepšie umiestniť nádrž na otvorené priestranstvo, aby sa podstielka zo stromov nedostala do vody, ale slnečná lúka tiež prispeje k silnému ohrevu vody, ako aj k rozvoju mikroorganizmov.

ako ozdobiť umelý rybník na fotografii krajiny

A nie na veternom mieste, aby sa sochy nezrútili a nepoškodili rastliny.

Mimochodom, rastliny okolo nádrže môžu byť vysadené v kontajneroch aj priamo do zeme. Niektoré rastliny jednoducho plávajú na hladine vody a okrem estetickej úlohy vodu aj samočistia (rohovec, rybník). Brehy rybníka môžu byť tiež ozdobené prírodnými kameňmi rôznych veľkostí a tvarov, ako aj tematickými sochami alebo štruktúrami..

Pobrežná čiara by mala byť nielen s jasnými hranicami, ale aj s plynulými prechodmi, a mala by byť vysadená rastlinami rastúcimi na vlhkých pôdach-nezábudky, mana, lobelie, krúpy atď..

Pri vykladaní kameňov myslite na to, že nie každému vám sadne, napríklad vápenec veľmi rýchlo vyplaví voda. A neodpisujte umelé kamene, sú silnejšie a odolnejšie ako prírodné a vzhľadom ich nemožno odlíšiť.

Teraz sa môžete naučiť zdobiť umelý rybník v krajine. Ponúkame vám popis a fotografiu. Vo všeobecnosti nezabúdajte, že budovy a sochy by mali vytvárať jeden harmonický súbor, aby obdivovanie rybníka prinášalo estetickú radosť a potešenie..