Výhody odrody čerešní Valery Chkalov

Cherry Valery Chkalov: popis odrody, recenzie, fotografie

Obyvateľ každého leta sníva o výsadbe stromu, ktorý bude nielen ozdobou krajinného dizajnu lokality, ale bude tiež dobre prinášať ovocie. Pozývame vás na zoznámenie sa s novým čerešňová odroda „Valery Chkalov“, ktorých popis a recenzie sú iba pozitívne. Teraz môžete pestovať strom vlastnými rukami s veľkými plodmi červenej čerešne, ktoré sú vhodné na konzervovanie a čerstvú spotrebu.

Popis čerešňovej odrody Valery Chkalov

Sladká čerešňa je veľmi zdravé bobule, preto je vhodné zjesť počas sezóny každý deň najmenej 100 gramov. Odroda Valery Chkalov bola chovateľmi vyšľachtená v roku 1974. Samotný strom sa šíri a je veľký a plody podľa popisu sú čierne a červené. Priemerná hmotnosť jedného bobule je až 8 gramov.

Odroda Valery Chkalov bola chovateľmi vyšľachtená v roku 1974. Samotný strom sa šíri a je veľký a plody,Čerešňová fotka Valery Chkalov

Strom začína prinášať ovocie už 5 rokov po výsadbe. Výhodou tejto odrody podľa recenzií skúsených záhradníkov je, že strom začína kvitnúť skoro a už začiatkom júna môžete zbierať prvé ovocie.

Nevýhodou tejto odrody je nestabilita voči chorobám, preto je potrebné strom pravidelne spracovávať zo sivej hniloby a kokomykózy. Stromy sú zároveň dosť odolné voči mrazu, preto sú ideálne na výsadbu v chladných oblastiach..

Plody “Valery Chkalov” sú dostatočne veľké a tvarom pripomínajú srdce. Buničina je celkom tmavá s pruhmi. Bobule sú husté, preto sú vhodné na konzervovanie kompótov a konzerv..

Plody Fotografia čerešní Valery

Majte na pamäti, že táto odroda čerešní musí byť opeľovaná, takže budete musieť v blízkosti vysadiť ďalšie odrody. Ak chcete získať dobrú úrodu, nemali by ste vysádzať celú záhradu čerešňou „Valery Chkalov“. Skombinujte túto odrodu s čerešňou Aprilka, Skorospelka alebo Revna. Podľa recenzií tieto odrody dozrievajú v rovnakom období vo Valery Chkalov, takže opeľovanie bude čo najefektívnejšie. Ak v blízkosti nevysádzate iné odrody čerešní, potom musíte opeľovanie vykonať sami..

Skombinujte túto odrodu s čerešňou Aprilka, Skorospelka alebo Revna. Podľa recenzií tieto odrody dozrievajú v rovnakom období vo Valery Chkalov, takže opeľovanie bude čo najefektívnejšie.Fotografia skorých zrelých čerešní

Pozrite sa na fotografie a prečítajte si recenzie, než sa rozhodnete pre odrodu čerešní pre letnú chatu. Skombinujte odrody skorého a neskorého dozrievania, aby ste zberali celú sezónu. Dúfame, že popis odrody čerešní “Valery Chkalov” bude pre vás užitočný, pretože môžete vysadiť plnohodnotnú záhradu vlastnými rukami. Nezabudnite tiež ozdobiť záhradu originálnymi remeslami z preglejky alebo výrobkami z plastových fliaš..