Výsadba a starostlivosť o zimný cesnak

Zimná výsadba cesnaku a starostlivosť, kedy zberať, užitočné rady

Takmer na každom záhradnom pozemku je záhradný záhon, kde rastie zimný cesnak. Čas zberu prichádza koncom júla alebo začiatkom augusta. Ako správne určiť čas čistenia, na čo by ste si mali dať pozor? Ponúkame vám, aby ste sa dozvedeli všetko o zimnom cesnaku: výsadba a starostlivosť, podmienky pestovania svojpomocne.

Je čas pripraviť hrebeň a zasadiť

V prvej dekáde septembra stojí za to sa bližšie pozrieť na zeleninu a tiež vybrať miesto na pestovanie zimného cesnaku. Všeobecne sa uznáva, že cesnak by sa mal vysádzať po obilninovej zelenine: kapusta, uhorky, cuketa, tekvica, vodné melóny..

V prvej dekáde septembra stojí za to sa bližšie pozrieť na zeleninu a tiež vybrať miesto na pestovanie zimného cesnaku. Všeobecne sa uznáva, že cesnak by mal byť vysadený po obilninovej zelenine: kapusta, uhorky, cuketa, tekvica, vodné melóny.

Ďalej sa vybraná oblasť oplodní a vykopá. Ako hnojivo je lepšie pridať už zhnitú organickú hmotu a kompost. Ak je to žiaduce, môžete pridať minerálne hnojivá. Vyberú si podstielku, uvoľnia a zhrabú hrebeň. V čase zostávajúcom pred výsadbou skontrolujte odložený cesnak. Naklíčená, mäkká, zlá cibuľa sa vyradí. Nechajte kvalitný, silný cesnak. Po októbri sa vonku ochladí. Prichádzajú mrazy, je čas ísť do záhrady. Ak je zem ráno zmrazená a popoludní rozmrazená, môžete začať s výsadbou. Vyberú výsadbu cibule a rozdelia ju na klinčeky.

Ďalej sa vybraná oblasť oplodní a vykopá. Ako hnojivo je lepšie pridať už zhnitú organickú hmotu a kompost. Ak je to žiaduce, môžete pridať minerálne hnojivá. Vyberú si podstielku, uvoľnia a zhrabú hrebeň.Fotografia výsadby cesnaku

V pripravenom hrebeni sa urobia otvory v radoch hlbokých 6 cm, vzdialených od seba asi 10-12 cm. Je lepšie urobiť otvory palicou alebo úzkou naberačkou, aby sa pôda znova neuvoľnila. Jeden suchý klinček je položený v jamách, koreňová časť je položená. Potom klinček posypte zeminou, dobre utlačte. Včas vysadený záhradný záhon nedovolí klíčiť cesnaku a poskytne tiež príležitosť na prezimovanie s rozvinutým koreňovým systémom. Ak sa očakávajú konštantné mrazy, potom je čas mulčovať záhradu.

Zimná starostlivosť o cesnak

V apríli sa v cesnakovej záhrade objavia dobré zelené klíčky. Je čas uvoľniť posteľ. To poskytne impulz pre rýchly rast rastlín. Počas tvorby cibule potrebuje cesnak ďalšiu výživu. Kŕmenie sa vykonáva hnojivom obsahujúcim dusík. Podľa závislosti záhradníka si môžete vybrať organickú hmotu alebo minerálne hnojivo.

  Fajčiareň urobená sama v krajine, druhy fajčenia

V apríli sa v cesnakovej záhrade objavia dobré zelené klíčky. Je čas uvoľniť posteľ. To poskytne impulz pre rýchly rast rastlín. Počas tvorby cibule potrebuje cesnak ďalšiu výživu.

Odporúča sa monitorovať vlhkosť a vykonávať včasné zalievanie, ako aj zabúdať na odstraňovanie buriny a uvoľňovanie. Počas sezóny sa takéto postupy budú musieť vykonať viac ako raz. Keď sa šípky objavia, odrežú sa a vrcholy sa zviažu do uzla. To poskytne cesnaku extra rast, ale nezabudnite nechať jeden šíp..

Kedy zbierať zimný cesnak

Existuje niekoľko faktorov, ktoré vám pomôžu získať úrodu:

  • vysokokvalitný sadivový materiál;
  • cibule cesnaku, ktoré budú dlho uložené;
  • zachovanie chuti klinčekov.

Odporúča sa nechať šípku s jedným cesnakom. Keď šípka plne kvitne, je čas chytiť lopatku. Rovnako ako u mnohých rastlín je obdobie kvitnutia obdobím dozrievania..

Odporúča sa nechať šípku s jedným cesnakom. Keď šípka plne kvitne, je čas chytiť lopatku.

Ak neexistuje šípka doľava, potom sa nebojte. Druhým ukazovateľom zrelosti sú vrcholy, je to tiež lístie cesnaku. Akonáhle sú listy napoly žlté a začnú sa zvažovať, môžete kopať a predtým budete musieť poskytnúť dobrú starostlivosť.

Cesnak je lepšie vykopať špachtľou; ťahanie sa neodporúča. Je mierne otrasený, vysušený. Potom sa korene odrežú, nechajú sa uschnúť. Listy by mali byť ponechané, čo poskytne rastline príležitosť dozrieť. Odborníci neodporúčajú sušiť hlavy zvrškom vonku. Cez deň musíte vydržať iba v suchom počasí. Cesnak sa zvyčajne suší na chladnom a suchom mieste. Akonáhle sú vrchy suché, sú úplne alebo čiastočne odrezané..

Cesnak je lepšie vykopať špachtľou; ťahanie sa neodporúča. Je mierne otrasený, vysušený. Potom sa korene odrežú, nechajú sa uschnúť. Listy by mali byť ponechané, čo poskytne rastline príležitosť dozrieť. Odborníci neodporúčajú sous

Prečítajte si tiež: Ako pestovať repu na otvorenom poli

Ďalším krokom bude zberová prepážka. Zlý cesnak s prasklinami, škvrnami sa odloží, dajú sa ihneď jesť alebo vyhodiť. Zo zostávajúcej hmoty sú vybrané hlavy s veľkými zubami, ktoré budú užitočné pri výsadbe. Všetok cesnak by mal byť skladovaný na chladnom a suchom mieste. Na výsadbu je lepšie dať cibuľu oddelene. Čas od času ich musíte vyriešiť..

ďalším krokom bude priedel plodín. Zlý cesnak s prasklinami, škvrnami sa odloží, dajú sa ihneď jesť alebo vyhodiť. Zo zostávajúcej hmoty sú vybrané hlavy s veľkými zubami, ktoré budú užitočné pri výsadbe

Keď poznáte všetky vlastnosti výsadby a starostlivosti o zimný cesnak, budúci rok môžete zozbierať dobrú úrodu. Užitočné rady pre letných obyvateľov a záhradkárov predstavujú spôsob, ako získať zručnosti a pestovať zeleninu a ovocie vo svojom vidieckom dome s minimálnymi nákladmi. Zabudli ste vyzdobiť svoju letnú chalupu? Pozrite si kategóriu „Vidiecke remeslá“ na našom webe.

  Ako propagovať armeriu