Výsev semien na sadenice vo februári a marci

aké sadenice zasadiť vo februári marca

Skúsení záhradníci a záhradníci nečakajú na začiatok leta a jari, aby mohli začať pracovať v záhrade. Stred zimy je pre nich už teraz horúcim obdobím. Koncom januára a februára je skvelé obdobie na výsadbu mnohých semien pre zdravé sadenice. Klimatické podmienky vo vašom regióne a ďalšie faktory ovplyvňujú sadenice, ktoré sa zvyčajne vysádzajú v zime. Po prvé, tie rastliny, ktoré sa vyznačujú dlhým vegetačným obdobím, sa vysádzajú na sadenice. V inom prípade takéto plodiny nedozrievajú v prírodných podmienkach a neprinášajú slušnú úrodu. Aký druh sadeníc teda zasadiť vo februári? Ako je to správne? To urobiť? Odpovede na tieto otázky nájdete v tejto publikácii..

Výber nádoby na výsadbu semien

Výsev semien je pre zdravé sadenice rozhodujúci. Nezabudnite, že budúca úroda bude závisieť od tejto udalosti. Vo všeobecnosti je tu potrebné zaobchádzať opatrne s mnohými bodmi. V prvom rade vyberte pre svoje sadenice správnu pestovateľskú nádobu. V obchodoch môžete vidieť obrovské množstvo veľmi odlišných možností. To môže byť:

 • Poháre vyrobené z: plastu, rašeliny alebo lepenky.
 • Škatule vyrobené z: plastu alebo dreva.
 • Kazeta.
 • Rašelinové tablety.
 • Hrnce.
 • Balíky na zips.

Okrem vyššie uvedeného nemôžete míňať peniaze, ale používať škrupiny alebo drevené škatule. Každý kontajner bude mať vo všeobecnosti svoje výhody a nevýhody. Ak ich dôkladne preštudujete, môžete nájsť ideálnu možnosť pre budúce výsadby..

Čo sú to škatule na sadenice?

Boxy na sadenice sú najobľúbenejšou možnosťou pre mnohých letných obyvateľov. Je ľahké to urobiť vlastnými rukami. V takom prípade im môžete dať potrebnú veľkosť a tvar. Do takejto nádoby sa zmestí veľké množstvo semien. A škatuľu je možné úspešne umiestniť na akýkoľvek parapet v dome. Ďalšou výhodou boxu je, že je vhodné ho otočiť. Rastliny tak budú dostávať maximálne slnečné lúče. Jedinou podmienkou je nevynechať čas vyzdvihnutia. V opačnom prípade sa korene rastlín jednoducho prepletú. A keď sú transplantované, môžu zostať poškodené..

  DIY záhradný rebrík

Na poznámku! Drevené debny nie sú vhodné na pestovanie papriky. Kúpte si oddelené poháre pre túto kultúru..

Sadenice kaziet.

Mnoho letných obyvateľov pestuje sadenice pre záhradu v špeciálnych kazetách. A to nie je prekvapujúce. Ukazuje sa, že táto metóda je považovaná za najpohodlnejšiu. Ak potrebujete, môžete si vybrať vhodnú veľkosť plodiny alebo ju nakrájať na niekoľko kúskov..

Ak budete pestovať sadenice týmto spôsobom, zachráni to rastliny pred splietaním koreňov. A tento moment vážne uľahčí ďalšiu transplantáciu. V kazetách sú drenážne otvory. S ich pomocou bude možné transplantovať sadenice spolu s hrudkou zeme..

Tieto výrobky majú tiež svoje nevýhody. Hlavnou nevýhodou je najmä krehkosť kaziet. Materiál môže počas prepravy prasknúť. Čokoľvek sa vám stane, kúpte si alebo vyrobte špeciálnu paletu vlastnými rukami.

aké sadenice sa vysádzajú v januári februára

Hrnce a rašelinové tablety.

Dnes sú kontajnery vyrobené z rašeliny na sadenice považované za najšetrnejšie k životnému prostrediu a najpohodlnejšie. Keď môžete rýchlo zbierať a sadiť sadenice. V tomto prípade zostane koreňový systém sadeníc neporušený. V tomto prípade sa sadenice nevyberú z kvetináča, ale vysadia sa spolu s kvetináčom. Hrnce a tablety majú dobrú priepustnosť vzduchu. To znamená, že korene rastliny počas rastu nebudú hniť..

Takáto kapacita má aj nevýhody. Napríklad v tomto prípade sa vlhkosť rýchlo odparí. Preto budete musieť vlhkosť starostlivo kontrolovať..

aké sadenice sa vysádzajú v januári februára

Aké rastliny je potrebné vysiať, aby ste získali sadenice

Aby ste mali sadenice vo februári, mali by ste nájsť odpoveď na otázku, čo v tejto dobe vysádzať. A práve o tom hovoríme podrobnejšie v rámci tohto článku. Na výsadbu sadeníc sa vyberú tie plodiny, ktoré dozrievajú neskoro. Keď sú vysadené štandardným spôsobom, spravidla neprinášajú úrodu a nemôžu dokončiť vegetačné obdobie. Ak sa takéto plodiny vysadia skoro, budú mať čas kvitnúť a priniesť ovocie, ktoré dosiahne zrelosť. Vo všeobecnosti uveďme nižšie, čo je vysadené pre sadenice v zime..

  Urob si sám kvetinovú záhradu pri dome, foto

Bulharská a feferónka.

Stojí za zmienku, že všetky odrody korenia sa vyznačujú veľmi dlhým obdobím rastu. Sadenice korenia sa preto vysádzajú na otvorenom priestranstve potom, čo strávili 2,5 mesiaca v sadeniciach. Stáva sa to potom, čo nočné mrazy ustúpia. A tento čas pripadá na začiatok alebo koniec mája. Jednoduchým výpočtom môžete vypočítať, že semená sadeníc sa vysádzajú vo februári. Sadenice papriky sa objavia za 7 alebo 14 dní. Rastúca teplota je zároveň +25 alebo +30 stupňov..

aké sadenice zasadiť vo februári marca

Baklažán.

Táto kultúra sa vo februári vysieva aj na sadenice. Tieto rastliny majú dlhé vegetačné obdobie. Navyše ich výhonky a prvé výhonky zo zeme tiež veľmi dlho čakajú. Baklažány milujú teplo. Preto je vynikajúca teplota pre ich klíčenie +25 alebo +30 stupňov. Zber je pre tieto rastliny kontraindikovaný. Po tomto postupe dlho ochorejú. Preto je pre nich lepšie kupovať samostatné kontajnery..

sadenice vo februári, čo zasadiť

Pór.

Ak neviete, aké sadenice vysádzať vo februári alebo v marci, potom v tejto publikácii nájdete veľa zaujímavých vecí. Pokračujeme v rozprávaní plodín, ktoré sú vysadené počas zimných mesiacov. Pór je práve taká rastlina. Jeho vylodenie je samozrejme časovo náročné. Tiež to chce trpezlivosť. Cibuľa sa vysádza začiatkom februára a po niekoľkých mesiacoch sa dá poslať na trvalé miesto rastu.

Zelerové semená potrebujú teplotu 22-24 stupňov. Iba za takýchto podmienok klíčia za 7-10 dní. A po uplynutí 70 dní môžu byť odoslané na trvalé miesto rastu. Teda na otvorenom priestranstve.

sadenice vo februári, čo zasadiť

Paradajky.

Sadenice paradajok sú schopné rásť veľmi rýchlo. Aj ona však potrebuje čas. Semená paradajok sa vysádzajú koncom februára alebo začiatkom marca. Kým vystúpia, budú silní a silní..

aké sadenice zasadiť vo februári marca

Uhorky, tekvica a tekvica.

Koncom februára sa vysádzajú semená: cuketa, tekvica a uhorky. V tomto prípade by teplota pôdy mala byť 25+ stupňov. Zelenina je zlá na transplantáciu. Preto sú vysiate do oddelených pohárov..

  Cotoneaster: výsadba a starostlivosť, foto

aké sadenice zasadiť vo februári

Výsadba kvetov

Teraz ste sa dozvedeli, aké sadenice sa vysádzajú v januári februára. Tento zoznam však nemôže byť úplný bez krásnych kvetov, ktoré rastú v nádherných kluboch v záhrade. Stojí za to zasiať semená na sadenice, ktoré rastú na otvorenom priestranstve veľmi dlho. Pre sadenice sa teda vyberú tieto semená kvetov:

 • Geichera.
 • Lobelia je krásna.
 • Pelargonium (pelargónie).
 • V druhom desaťročí sú vysadené:
 • Cyklámeny,
 • Petunia,
 • Mimulus.

Koncom februára je čas zasadiť:

 • Viola,
 • Chryzantémy,
 • Prímorská cinerária,
 • Coreopsis.

Tiež počas celého februára sa vysádzajú semená zvončeka a prvosienky..

aké sadenice zasadiť vo februári marca

Konečne

Pri výsadbe sadeníc sa odporúča vziať do úvahy regionálne charakteristiky. Všetky časy sú približné. A môžete sa na nich len spoľahnúť. Zdravé sadenice sa samozrejme objavia, ak sú splnené všetky podmienky výsadby. Dobrá starostlivosť o sadenice je tiež dôležitá..

Prajeme vám veľa šťastia!