Záhradné altánky

záhradné altány urobte si sami foto

Rekreácia v prírode sa najčastejšie končí príchodom chladného počasia. Zatvorené altány sú skvelou voľbou pre osobný pozemok, pretože sú teplé a útulné po celý rok. Tieto budovy by mali nielen vytvoriť pohodlné miesto na pobyt, ale aj ozdobiť miestnu oblasť. Tvar zasklených tŕňov, ako aj otvorených, môže byť absolútne ľubovoľný – uhlový 4, 6 a 8. V tomto článku budeme hovoriť o vlastnostiach uzavretých záhradných altánkov a výhodách fínskych domov..

V tomto článku budeme hovoriť o vlastnostiach uzavretých záhradných altánkov a výhodách fínskych domov.

Pred začatím stavby uzavretého altánku pre letné sídlo by ste mali starostlivo zvážiť jeho umiestnenie. Skutočne, ak je možné ľahký altánok, napríklad z kovového rámu, dodatočne usporiadať na iné miesto, neodporúča sa presúvať stacionárny uzavretý altánok so zasklenými oknami.

DIY altánok na individuálnom projekteDIY altánok na individuálnom projekte

DIY altánok na individuálnom projekte

Hotové altány si môžete kúpiť v záhradníckych obchodoch, ale aby sa zdôraznila individualita prímestskej oblasti, je lepšie postaviť malý záhradný domček vlastnými rukami..

Výhody individuálneho návrhu altánkového projektu

Výhody individuálneho vývoja altánkového projektu:

1. Široký sortiment stavebných materiálov (tehla, škvárový blok, vlnitá lepenka, sklo, plast atď.).

2. Schopnosť vybrať dekor, ktorý bude kombinovaný s celkovou krajinou.

3. Výber variantu tvaru okien a ich zasklenia.

4. Vývoj tvaru altánku, ktorý bude najvhodnejší pre vašu letnú chatu.

Potom, čo ste sa rozhodli pre dizajn altánu, môžete ozdobiť studňu alebo most v rovnakom štýle.

Potom, čo ste sa rozhodli pre dizajn altánu, môžete ozdobiť studňu alebo most v rovnakom štýle. Moderné technológie nezostávajú stáť, preto dnes v altánku môže byť systém zásobovania vodou a teplá podlaha a ako podlahovú krytinu je dovolené používať dlaždice, porcelánovú kamenina, drevo alebo kameň. Ak nemáte schopnosti architekta a staviteľa, objednajte si individuálny projekt altánu u výrobcu záhradných výrobkov.

DIY záhradné altányDIY záhradné altány

Fínske altánky na letnú chatu

Fínske altány sú stále obľúbenejšie, pretože majú pohodlný dizajn a umožňujú vám vychutnať si pohodu a pohodlie v nepriaznivom počasí. Podľa vzhľadu ich možno rozdeliť na grilovacie domy a altány. Hlavný rozdiel je v tom, že grilovací dom pripomína mor z Laponska, je inštalovaný na betónovom základe a má tvar šesťuholníka a altánok má otvorenejšiu štruktúru a okná sú v ňom takmer zo všetkých strán..

  Nápady na letné sídlo a záhradu vlastnými rukami zo šrotu

Hlavný rozdiel je v tom, že grilovací dom pripomína mor z Laponska, je inštalovaný na betónovom základe a má tvar šesťuholníka a altánok má otvorenejšiu štruktúru a okná má takmer zo všetkých strán.

Fínske altánky s grilom budú vynikajúcou alternatívou k bežným altánkom s grilom. Bez ohľadu na sezónu a poveternostné podmienky bude taký altánok teplý a útulný a môžete tiež lahodne vyprážať mäso. V strede grilovacieho domu je stôl so špeciálnym grilom a okolo sú stoličky pre hostí. V altánkoch môžete tiež nainštalovať rúru na vyprážanie mäsa v strede a stoličky okolo kruhu, ale na rozdiel od grilovačky majú vyššie steny a plochú strechu, takže nevyvolávajú pocit laponského moru. . Výhodou fínskych altánkov je, že sú otvorenejšie, prepúšťajú veľa prirodzeného svetla a otvárajú prehľad o krajinách vnútrozemia..

Na trhu nájdete ďalší dizajn fínskych altánkov - pavilóny

Na trhu nájdete ďalší dizajn fínskych altánkov – pavilóny. Majú tvar 8-uholníka, pričom tri steny sú prázdne a ostatných päť je zasklených. Štandardná sada obsahuje gril, stoličky, stôl. Tento dizajn altánkov je viac podobný európskemu.

Steny fínskeho domu sú vyrobené z borovicových trámov, podlahy sú tiež drevené a inštalované na lisovanom ráme. Okná a dvere sú už vložené do hotových štruktúr.

Záhradné altánky z Fínska majú vysokú kvalitu, takže nevyžadujú dodatočnú izoláciu. Výrobcovia dnes ponúkajú nielen altánky na princípe škandinávskych stanov, ale aj sauny. Teraz sa na vašom záhradnom pozemku môže objaviť roh fínskej architektúry.

Z Fínska prichádzajú domy na trh zmontované, takže každý vlastník letného domu si bude môcť zostaviť stavbu sám.

Najlepšie je umiestniť saunový dom na breh jazera alebo blízko bazéna, pretože štandardná sada obsahuje iba 10 -litrovú nádrž na vodu. Z Fínska prichádzajú domy na trh zmontované, takže každý vlastník letného domu si bude môcť zostaviť stavbu sám..

Fíni odporúčajú urobiť pre svoje domy základ

Fíni odporúčajú urobiť pre svoje domy základ. Aby ste to urobili, musíte vykopať dieru hlbokú 15 cm v tvare konštrukcie, potom vyplniť vrstvu piesku, sutiny a potom znova vrstvu piesku. Z dosiek sa položí debnenie a položí sa vetracie potrubie. Teraz môžete základ naplniť betónom. Nezabudnite na výstuž. Potom, čo je betónová doska úplne suchá, je na ňu nainštalovaný dom. Montáž bude trvať 6 až 12 hodín.

  Pestovanie baklažánu vonku

Záhradné altány urobte to sami výber fotografií

Zatvorený záhradný altánok – schopnosť vyprážať ryby alebo mäso aj v daždi. Môžete si kúpiť fínske domy a zostaviť ich sami, vykonávať stavebné práce na individuálnom projekte alebo si kúpiť hotový altánok. Všetko závisí od finančných možností a túžby vytvoriť jedinečný dizajn krajiny záhradného pozemku.