Ako vyrobiť vianočný svietnik z pohára

Vianočné svietniky zo sklenených nádob

Plameň sviečky môže v miestnosti navodiť jemnú a magickú atmosféru. V takom svetle je veľmi príjemné rozprávať sa a tráviť čas v samote. Nie každý má dnes doma sviečky a pre ne krásne svietniky. Ale nemali by ste byť naštvaní. Koniec koncov, krásny svietnik na Nový rok môže byť vždy vyrobený vlastnými rukami. V tomto prípade môžete pri práci použiť najbežnejšie materiály. Plechovky kávy určite doma zbierajú prach. Gazdinky nevedia, prečo si také veci nechávajú. A môže byť aj škoda ich vyhodiť. Nerobte si starosti s tým, čo robiť s bankami. Dnes z nich môžete vyrobiť krásne novoročné svietniky, ktoré sa na novoročné sviatky stanú originálnym domácim dekorom. Preto v tomto článku budeme hovoriť o tom, ako urobiť nový rok svietnik zo zaváracieho pohára.

ako vyrobiť novoročný svietnik + z pohára

Ako urobiť z jednoduchej dózy originálny svietnik

Na výrobu svietnika z obyčajnej nádoby je potrebné vopred vytvoriť šablónu. Šablóna je vystrihnutá z papiera a kresba by mala byť nakreslená na vonkajšej strane nádoby. Aby ste sa uistili, že šablóna dokonale sedí na vašu nádobu, musíte zmerať kruhy. Šablónu, ktorú vidíte nižšie, je potrebné stiahnuť do počítača. Pred vytlačením však musíte hádať s jeho veľkosťou. Obrázok je potrebné zväčšiť alebo zmenšiť. Vystrihnutá šablóna by mala byť spojená dohromady.

Stojí za to povedať, že šablónu by ste mali umiestniť iba na vonkajšiu stranu plechovky. Nestojí za to inštalovať ho do plechovky. Na výrobu svietnika musíte pripraviť:

 • Sklenená nádoba.
 • Čierna farba. Ideálny v tomto prípade bude akryl, ktorý sa používa na dekoratívne práce. Na sklo môžete použiť aj špeciálnu akrylovú farbu..
 • Malé syntetické kefy, veľkosť 2 a 4.
 • Široký plochý štetec – flauty. Chĺpky flauty by nemali byť mäkké, ale mali by mať pružnosť..
 • Biela akrylová farba v spreji.
 • Izopropylalkoholový sprej a suchá tkanina.
 • Kúsok drôtu. (Budete to potrebovať na výrobu držadla na zavesenie svietnika).
 • Kartónová krabica.
 • Malá sviečka. V tomto prípade by sviečka nemala trčať z plechovky. Čajové sviečky sú na to ideálne..
  Ruže z vlnitého papiera pre domácich majstrov

urob si sám vianočné svietniky z pohárov foto

urob si sám vianočné svietniky z pohárov foto

Podrobný návod na vytvorenie svietnika z pohára

Je veľmi jednoduché vyrobiť vianočné svietniky z plechoviek vlastnými rukami. Tu vám ponúkneme podrobné pokyny a fotografie takýchto remesiel. Najprv však stojí za to hovoriť o vytvorení takéhoto remesla..

 1. V prvom rade by ste teda mali nádobu umyť čistou vodou a mydlom. Nezabudnite z neho odstrániť všetky štítky..
 2. Vonkajšiu stranu plechovky utrite izopropylalkoholom. Nezabudnite, že farba lepšie priľne k odmastenému povrchu..
 3. Teraz by ste mali pripraviť šablónu. Mal by byť vložený do nádoby. V banke musíte opraviť šablónu. Nesmie jazdiť vo vnútri plechovky. Na tento účel by sa mala použiť napríklad gitarová struna. Umožní vám to tesne pritlačiť šablónu k stenám plechovky. Šablónu môžete tiež prilepiť malými kúskami pásky na bočnú stranu plechovky..
 4. Pri práci musíte nádobu držať rukou. A miesto, kde ho budete držať rukou, treba zabaliť obrúskom.
 5. Kresba by mala byť načrtnutá čiernou farbou. Použite tenkú kefu. Ak je celý výkres prenesený na povrch plechovky, šablónu je možné z plechovky odstrániť. Teraz namaľujte všetky roviny, ktoré sú vo vnútri výkresu..
 6. Malo by sa povedať, že prvá vrstva farby bude nerovnomerná. A niektoré ďalšie miesta ukážu. Pamätajte však, že to bude normálne. Prvá vrstva farby by mala zaschnúť. Po zaschnutí naneste ďalšiu vrstvu. Po nanesení druhej vrstvy by mala nádoba vyschnúť.
 7. Teraz stojí za to urobiť háčik na svietnik zo sklenenej nádoby. Stred kusu drôtu by mal byť omotaný okolo krku plechovky. Drôtený krúžok by mal tesne priliehať k hrdlu plechovky. Konce drôtu by mali byť ohnuté nahor. Mali by byť pevne skrútené dohromady. Ich výška bude 15-20 cm od hornej časti svietnika.
 8. Banka musí byť umiestnená vo vnútri kartónovej škatule. Na to, aby ste na plechovku nastriekali umelý sneh, potrebujete krabicu. A pri práci by sa mal používať, aby nezafarbil všetko okolo. Na tretinu plechovky nastriekajte sneh.
 9. Ak sa pri práci použije iná farba, potom by malo byť jej malé množstvo rozložené na kus fólie. Farbu z fólie je potrebné odobrať s koncom flauty. Súčasne by na štetci nemalo byť príliš veľa farby. Teraz vezmite štetec jednou rukou s hromadou hore. Druhou rukou ohnite hromadu od seba a ihneď uvoľnite. Zaistite, aby striekance farby rovnomerne dopadali na povrch plechovky.
 10. Keď je sneh suchý, vložte do nádoby sviečku. A ak má banka slušný objem, potom sa do nej vložia 2-3 sviečky naraz.
  Aký darček dať svojmu manželovi a priateľovi 14. februára. DIY nápady

Vianočné svietniky zo sklenených nádob

Konečne

Teraz viete, ako vyrobiť vianočné svietniky zo sklenených nádob. Súhlaste s tým, že ich výroba nie je náročná. To však vyžaduje zručnosti a dostupnosť určitého množstva materiálu. Pozrite sa na všetky nápady na fotografie takýchto bateriek, ktoré vyrobili iné remeselníčky.

ako vyrobiť vianočný svietnik z pohára

urob si sám vianočné svietniky z pohárov foto

Vianočné svietniky zo sklenených nádob