Aký darček dať babičke k narodeninám

krásne remeslo k narodeninám babičky

Podľa ruských tradícií je zvykom dávať darčeky každému na narodeniny. V taký deň čaká každý zoznam mien na príjemné prekvapenia. Preto by ste pozvanie na tento sviatok mali bezodkladne prijať. Babička je pre každého z nás tým najdôležitejším. Jej narodeniny by ste si preto nemali nechať ujsť. Čo však dať babičke? Odpoveď na túto otázku nie je ťažké nájsť. Napríklad vždy môžete vlastnými rukami vyrobiť remeslá pre narodeniny svojej babičky. Babička bude vždy potešená darčekom vytvoreným vlastnými rukami. Vo všeobecnosti si všimnite naše nápady a odvážne začnite vyrábať niečo zaujímavé.

Novinové ruže pre babičku

Je zvykom prísť za každou ženou dnes s kvetmi, ktoré jej sú z akéhokoľvek dôvodu odovzdané. Toto pravidlo platí aj pre blízkych príbuzných. Ale ak vám peniaze nedovoľujú kúpiť kyticu čerstvých kvetov, potom stojí za to ich vyrobiť z papiera. Takýto darček si babička, na rozdiel od skutočnej kytice, samozrejme ponechá dlho. To znamená, že babička bude na svoj deň spomínať so šťastným úsmevom..

Na výrobu takejto kytice vezmite:

  • Staré stránky z kníh alebo novín a nožnice,
  • lepidlo a páska na ozdobu.

Priebeh:

Samostatne sú na kartónoch zobrazené vzory okvetných lístkov ruží. Celkovo potrebujete 5 kusov. Okrem toho musia mať rôzne veľkosti. Vďaka týmto polotovarom je remeslo oveľa rýchlejšie..

DIY babičke narodeninové remeslá

Keď sú vaše šablóny pripravené, vezmite si noviny a nakrájajte ich na dlhé pásy. Okrem toho by šírka pruhov mala byť rovnaká ako šírka šablón. Potom je každý pás zložený ako harmonika. Ďalej je na pásik umiestnená šablóna okvetného lístka a vystopovaná po kancelárii. Potom je okvetný lístok vyrezaný. Na prácu potrebujete 5 okvetných lístkov každej veľkosti. A šírka malej časti by mala byť 3 cm.Každá nasledujúca časť bude o 1-1,5 cm širšia. Horná časť každého okvetného lístka je zároveň zaoblená.

Ďalej, aby sa dosiahol objem, každý okvetný lístok je v strede ohnutý zvisle. Je potrebné ohnúť sa tak, aby preložené okraje boli na opačnej strane každého prvku.

Keď sú okvetné lístky pripravené, musíte urobiť stonku. V tomto prípade je list skrútený do trubice a koniec je upevnený. V dôsledku toho nedôjde k odvíjaniu súčiastky..

Teraz začneme zostavovať kvetinu. Okvetné lístok je prilepený k papierovej trubičke, ktorá by mala byť 2-3 cm nad stonkou. Ostatné časti sú pripevnené v poradí. Začínajú od najmenších a končia veľkými. Keď máte nalepené všetky lístky, ružu nechajte uschnúť..

Podľa tohto princípu môžete vyrobiť niekoľko týchto kvetov, z ktorých je vytvorená krásna kytica pre babičku..

narodeninové remeslo pre babičku od vnučky

Krásna pohľadnica pre babičku

Narodeninové remeslo budúcej babičky od vnučky vyzerá veľmi slávnostne. A urobiť taký zázrak je veľmi jednoduché. Dieťa si túto činnosť nepochybne užije.

V tomto prípade preto stojí za to ozdobiť prednú stranu pohľadnice. Aby ste to urobili, stačí ohnúť prázdny list krajiny. Potom sa odoberie farebný papier, z ktorého sa vystrihne 9 kruhov. Musia byť rôznych veľkostí a musia byť rovnomerné. Gombíky slúžia aj na ozdobu pohľadníc. Mali by mať jasnú farbu v množstve 3 kusy..

V hornej časti pohľadnice umiestnite 3 kruhy v rôznych výškach. V tomto prípade sa používajú kruhy väčšieho priemeru. Na hrnčeky je nalepený ešte jeden hrnček menšej veľkosti. Potom je do stredu prilepené tlačidlo. V dôsledku toho by ste mali dostať pekné kvety..

Pohľadnica však nie je úplná. Čo chýba, je potrebné zakončiť fixkou alebo ceruzkou. A do vnútra napíšte krásnu gratuláciu.

aké remeslo urobiť babičke na narodeniny

Užitočné remeslo pre babičku

Otázka, aké remeslo urobiť babičku na narodeniny, bude vždy aktuálna kvôli tomu, že každý veľmi miluje svoju babičku. Remeslo pre babičku bude nielen krásne, ale aj užitočné. Tentoraz navrhujeme vyrobiť originálnu vázu. Tu budete potrebovať quillingový papier, rovnako ako sklenenú nádobu..

Priebeh:

  1. Prúžky sa najskôr zrolujú na slimáka. Navyše všetky slimáky musia mať inú farbu a inú veľkosť..
  2. Teraz vezmite pod vázu nádobu a chaoticky ju prilepte týmito kruhmi. Súčasne sa to robí až na vrchol..
  3. Hotová váza sa vyrovná s jej priamymi funkciami a vytvorí v miestnosti špeciálnu atmosféru..

DIY babičke narodeninové remeslá

Horúci stojan

Ďalším jednoduchým narodeninovým remeslom pre babičku je varná doska. V tomto prípade stojí za to použiť na prácu:

  • Pytlovina a dosky,
  • Kávové zrná a lepiaca pištoľ.

Priebeh:

Na začiatok je základňa prelepená pytlovinou na oboch stranách. A horná časť, ktorá bude prednou stranou, je prelepená zrnami. Vykonajte prácu v kruhu, začínajúc od okraja. Aby bol vzor krásny, každé zrnko je prilepené úhľadne a bezpečne.

Takýchto stojanov je možné vyrobiť niekoľko. Navyše z nich môžete vytvoriť meno babičky.

krásne remeslo k narodeninám babičky

Krabica pre babičku

Ak je vašim cieľom – krásne remeslo pre babičku k narodeninám, urobte pre ňu veľmi roztomilú škatuľu z materiálov, ktoré sú k dispozícii po ruke. Hlavným materiálom pre prácu sú nanuky. A takýto výrobok je vyrobený doslova za 20 minút. Vaša babička bude v takej škatuľke uchovávať najrôznejšie drobnosti. Preto bude výrobok vždy na dohľad.

Na výrobu takého remesla musíte vziať: tyčinky od nanuku, farby a lepiacu pištoľ.

ľahké remeslo pre babičku k narodeninám

Priebeh:

V prvom rade sú všetky tyčinky zafarbené všetkými farbami dúhy. Po tomto postupe by mali vyschnúť..

Potom sa položia na povrch vedľa seba. Takýmto spôsobom dosiahnete požadovanú šírku. Potom pomocou lepidla stále musíte namazať pár tyčiniek. Sú umiestnené naprieč na oboch koncoch..

V ďalšej fáze začnú stavať steny škatule. Drevené palice sú už položené na seba, aby sa v rohoch pretínali.

Pre tento box je vyrobené aj veko. Je vyrobený rovnakým spôsobom ako základňa škatule. Tiež by ste tu nemali zabudnúť na rukoväť, ktorá je pripevnená zvnútra. Rukoväť budú 4 tyčinky zlepené dohromady.