Bábiky z nylonových pančúch. Majstrovská trieda pre začiatočníkov

Ako vyrobiť bábiku z nylonových pančúch krok za krokom. Foto

Odvetvie bábik je pozoruhodné svojou rozmanitosťou a krásou. Dnes neexistujú žiadne bábiky! Postavy z rozprávkových karikatúr, plyšových bábik, vtipných bábik alebo skutočných dám. Chcete doplniť svoju zbierku o novú bábiku alebo darovať dieťaťu neobvyklú bábiku ako darček? Potom skús urobiť si zadok z nylonových pančúch urob si sám. Jednoduchá majstrovská trieda pomôže začiatočníkom zvládnuť pančuchovú techniku ​​vyšívania.

Materiály:

– nylonové pančuchy

– sintepon

– Pletenie

– nožnice, niť, ihla, náprstok

– stuhy a útržky tkanín na odevy.

Podrobná majstrovská trieda: bábika popika z nylonových pančúch

Popik bábika dostala svoje meno, pretože má dosť výrazný „piaty bod“. Je úplne jednoduché to zvládnuť do hodiny, hlavnou vecou je sledovať majstrovskú triedu krok za krokom. Najprv vezmite syntetický zimovač a rozdeľte ho na dve časti – pre hlavu a pre kňazov. Vezmite pančuchu oddelene a tiež ju vizuálne rozdeľte na dve časti. Twistujte pančuchu a súčasne si zvoľte pomer medzi časťami sami.

Popik bábika dostala svoje meno, pretože má dosť výrazný „piaty bod“. Je úplne jednoduché to zvládnuť do hodiny, hlavnou vecou je sledovať majstrovskú triedu krok za krokom. Najprv vezmite syntetický zimovač a rozdeľte ho na dve časti - pre hlavu a pre kňazov. Vezmite pančuchu oddelene a tiež ju vizuálne rozdeľte na dve časti. Otočte pančuchu a nezávisle zvoľte pomer medzi časťami.

Pančuchu jemne vypchajte vypchávkovým polyesterom. Syntetický zimovač je vhodné predbrúsiť, aby na tvári bábiky neboli žiadne nerovnosti. Oddeľte oddelene nosovú guľu z výplňového polyesteru a vložte ju do pančuchy. Nos môže mať akýkoľvek tvar, ale najjednoduchšia možnosť je v tvare gule alebo žiarovky. Upevnite nos niťou a potom zospodu zošite dva stehy, aby ste simulovali nozdry. Vytvorili ste teda nosový mostík a nos nadobudol požadovaný tvar..

Ústa sú tiež tvarované stehmi, takže môžete nezávisle nastaviť šírku úsmevu. Najprv vytvorte kútiky pier stehmi a potom pokračujte k samotným perám. Zakaždým budete musieť niť viesť k zadnej časti hlavy. Môžete skryť všetky uzly s vlasmi bábiky alebo klobúka..

Ústa sú tiež tvarované stehmi, takže môžete nezávisle nastaviť šírku úsmevu. Najprv vytvorte kútiky pier stehmi a potom pokračujte k samotným perám. Zakaždým budete musieť niť viesť k zadnej časti hlavy. Môžete skryť všetky uzly s vlasmi bábiky alebo klobúka.

Postupne vytvarujte pery a potom ich môžete nalíčiť rúžom alebo farbou, aby ste dodali remeslu výraz. Oči môžu byť tiež vyšívané alebo prilepené na hotové. Cilia sú vyrobené zo štetín a očné viečka sú vyrobené z kusu nylonu.

  Aký darček pre otca urobiť vlastnými rukami

Prečítajte si tiež: DIY hračky z nylonových pančúch

Z pletacích nití musíte urobiť parochňu, aby ste ju mohli položiť na hlavu bábiky a skryť všetky uzly, ktoré zostali po vytvorení tváre..

Postupne vytvarujte pery a potom ich môžete nalíčiť rúžom alebo farbou, aby ste dodali remeslu výraz. Oči môžu byť tiež vyšívané alebo prilepené na hotové. Riasy sú vyrobené zo štetín a očné viečka sú vyrobené z kusu nylonu.

Teraz môžete začať zdobiť “piaty bod” bábiky. Z druhého loptičky musíte vyformovať zadok. Za týmto účelom zošite pozdĺžny zárez niťou rovnakým spôsobom, akým boli zošité pery..

Teraz môžete začať zdobiť

Potom začnite vyrábať perá. Za týmto účelom vytvorte prstencom drôtený rám vo forme držadla. Výsledný rám zabaľte vypchávkovým polyesterom tak, aby bola rukoväť objemná, a potom rukoväť utiahnite nylonovou kožou.

Potom začnite vyrábať perá. Za týmto účelom vytvorte prstencom drôtený rám vo forme držadla. Výsledný rám omotajte vypchávkovým polyesterom, aby bola rukoväť objemná, a potom držadlo utiahnite nylonovou kožou.

Nohy sú ušité z výplňového polyesteru potiahnutého nylonom. Nezabudnite si na nohe urobiť malé prsty na nohách a jamky..

Nohy sú ušité z výplňového polyesteru potiahnutého nylonom. Nezabudnite si na nohe urobiť malé prsty na nohách a jamky.

Keď sú všetky detaily pripravené, zostáva už len ušiť oblek. Z takého prázdneho miesta získate nielen dievčenskú bábiku, ale aj skutočného piráta, kapitána lode alebo akéhokoľvek iného rozprávkového hrdinu. Hlavnou vecou je prísť so správnym kostýmom, pokrývkou hlavy a účesom. Nezabudnite zadoček bábiky zakryť nohavičkami.

12

Výroba nylonovej bábiky je skvelou príležitosťou na strávenie zaujímavého voľného času a výrobu krásneho remesla pre dieťa. Ručné práce pre potešenie pomôžu odhaliť váš talent.