DIY kvetinová remeselná fotografia

DIY remeslá, kytice a hračky z prírodných kvetov

Najjednoduchším remeslom vyrobeným z prírodných kvetov je kytica. Zvládne to aj dieťa z divých alebo záhradných kvetov. Zložitejšou verziou sú „hračky“ vyrobené z prírodných kvetov. Takýto darček bude príjemný pre dospelého aj pre dieťa. V tomto článku budeme hovoriť o ručné práce z prírodných kvetov, ručne vyrobené.

Fotografia remesiel z prírodných kvetov

Ak sa chystáte vyrábať remeslá z prírodných kvetov, najskôr sa zásobte materiálom ako „oáza“. Kvetinová špongia s náležitou starostlivosťou o zloženie pomôže kvetinám zachovať si sviežosť a krásu až tri týždne. Kompozície sa najčastejšie vykonávajú vo forme akýchkoľvek zvierat – zajačik, medveď, slimák, líška..

Kvetinová špongia s náležitou starostlivosťou o zloženie pomôže kvetinám zachovať si sviežosť a krásu až tri týždne. Kompozície sa najčastejšie vykonávajú vo forme akýchkoľvek zvierat - zajačik, medveď, slimák, líška.

Na úplnom začiatku si urobte náčrt práce, pomôže vám pri návrhu a distribúcii farieb. Podľa náčrtu vystrihnite rám budúceho remesla z „oázy“. Každý detail, v závislosti od veľkosti konečného výsledku, je možné vykonať samostatne. Nástrojovým nožom vytvarujte špongiu do požadovaného tvaru. Pokúste sa pracovať opatrne, pretože konečný vzhľad kompozície bude priamo závisieť od tvaru špongie..

Na úplnom začiatku si urobte náčrt práce, pomôže vám pri návrhu a distribúcii farieb. Podľa náčrtu vystrihnite rám budúceho remesla z „oázy“.

Namočte všetky diely do nádoby s vodou na dve až tri hodiny, potom nechajte prebytočnú vodu odtiecť. Upevnite detaily konštrukcie spolu s drevenými špízami alebo drôtom.

Je potrebné vybrať kvety na základe požadovaného obrázku, farebnej schémy. Ak to nie je potrebné, nemali by ste brať príliš veľké púčiky. Veľké kvetenstvo môže skrášliť remeslo iba pridaním jasného detailu. Bushové chryzantémy sa najčastejšie používajú na pokrytie veľkej plochy hračky. Kvet by mal mať stonku asi 3 cm dlhú, presnejšie je odrezať ju pod uhlom. V tomto prípade kvety lepšie absorbujú vlhkosť a zachovajú si svoj vzhľad dlhšie..

Je potrebné vybrať kvety na základe požadovaného obrázku, farebnej schémy. Ak to nie je potrebné, nemali by ste brať príliš veľké púčiky. Veľké kvetenstvo môže skrášliť remeslo iba pridaním jasného detailu. Bushové chryzantémy sa najčastejšie používajú na pokrytie veľkej plochy hračky.

Prečítajte si tiež: Kvetinárstvo. Remeslá z prírodných kvetov

Rozdelte hlavy kvetov podľa náčrtu. Mali by byť prilepené do „oázy“ blízko seba, aby neboli žiadne medzery. Malé detaily, napríklad náhubok, je lepšie urobiť z malých súkvetí, a pre väčšie časti, napríklad telo, sú vhodné veľké hlavy kvetov.

  Ako urobiť krásnu vizitku pre seba pre mamu

Oživte svoje zviera tým, že vyrobíte oči a nos zo špeciálnych predmetov predávaných na výrobu plyšových zvierat. Alebo si vyrobte vlastné pomocou korálikov alebo lepenky. Navyše môžete remeslo ozdobiť stužkami a korálkami.

Rozdelte hlavy kvetov podľa náčrtu. Mali by byť prilepené do „oázy“ blízko seba, aby neboli žiadne medzery. Malé detaily, napríklad papuľa, sú lepšie vyrobené z malých kvetenstiev a pre väčšie časti, napríklad kmeňa, sú vhodné veľké hlavy kvetov.

Hotový výrobok položte na vodotesný stojan alebo do prúteného koša po zakrytí jeho dna celofánom.

Hotové remeslo umiestnite každý deň na otvorené miesto pod lúčmi slnka a vody iba zhora. Zvädnuté kvety v takom zložení je možné vždy nahradiť čerstvými. Teraz ručné práce z prírodných kvetov môžete to urobiť sami doma a prekvapiť rodinu a priateľov svojim talentom.