DIY novoročné topánky

Pančuchy a čižmy na darčeky na Nový rok

Každý z nás miluje nový rok, pretože v tento sviatok je zvykom dávať darčeky vlastnými rukami. Aby sa prekvapenie páčilo, musí byť poriadne zabalené. Umiestnite darček, napríklad mikulášsku čižmu vyrobenú vlastnými rukami.

DIY novoročné topánky

Výroba plstenej obuvi vlastnými rukami

Na plstenú topánku musíte pripraviť:

  • červená alebo modrá plsť;
  • silné vlákna;
  • ihla a ceruzka;
  • ľahká tkanina.

Z plsti by mali byť vyrezané dve rovnaké časti topánky.

Z plsti by mali byť vyrezané dve rovnaké časti topánky. Biela niť prišite na detaily snehové vločky. Musíte odstrihnúť obdĺžnik z bielej látky pozdĺž šírky horného okraja topánky a prišiť ho k výrobku. Potom spojte dve polotovary a zošite ich k sebe. Potom niťou vytvorte slučku a darčeky vložte do kufra.

Patchwork na nový rok

Patchwork na nový rok

Topánku si môžete vyrobiť aj technikou patchwork. Na hustotu produktu pripravte stredne veľké štvorce a syntetický zimovač. Dostať sa k hlavnému tvorivému procesu.

Topánku si môžete vyrobiť aj technikou patchwork.

Zložte diely kufra v správnom poradí. Jednu podložku položte najskôr nadol, potom druhú smerom nahor. Potom rozložte útržky lícom nahor a na ne položte látku na zadnú stranu topánky smerom nadol. Je potrebné pevne zozbierať všetky diely, zakrúžkovať obrys a šiť ich písacím strojom. Prebytočná tkanina musí byť narezaná a vyklopená medzi vrch a patchwork. Ozdobte potrubie a pridajte do kufra novoročné prekvapenia.

DIY mikulášska pančucha

DIY mikulášska pančucha

Na výrobu pančuchy s nášivkovým vzorom na Nový rok vezmite:

  • trvanlivý kus látky, napríklad rúško;
  • chintz a vata;
  • nákres aplikácie;
  • nožnice s ihlou;
  • silné vlákna;
  • lichotivý lak.

Zo silného kusa látky odstrihnite 2 kusy pančuchy

Zo silného kusa látky odstrihnite 2 kusy pančuchy. K jednému z nich by ste mali ušiť kresbu aplikácie vlastnými rukami, ale nie úplne, aby ste ju mohli hromadne naplniť bavlnou..

Potom prišite koniec nášivky. Z inej textílie musíte obšiť okraj výrobku

Potom prišite koniec nášivky. Z inej textílie musíte obšiť okraj výrobku. Vyšívajte snehové vločky bielou niťou a z chintzovej látky odstrihnite 2 kusy pančuchy rovnakým spôsobom ako pre pevnú tkaninu. Ďalej musíte zakryť tkaninu chintz a prišiť k vonkajšej časti polovíc rúška.

Pančuchu je možné vyklopiť a vyformovať do slučky

Pančuchu je možné vyklopiť a vyformovať do slučky. S lesklým lakom na pančuche napíšte meno osoby, ktorej je darček určený.