DIY remeselné nápady na 9. mája

Remeselné nápady na 9. mája, kutilské remeslá

Blíži sa dôležitý dátum v histórii ruského ľudu – od víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne uplynulo 70 rokov. Milióny mŕtvych, bolesť, utrpenie – to všetko muselo v rokoch 1941 až 1945 prejsť ľudstvom. Na celom území bývalého Sovietskeho zväzu sa budú konať špeciálne akcie a súťaže o remeslá, kresby a iné diela venované 70. výročiu víťazstva. V školách a materských školách by mali prebiehať špeciálne triedy, v ktorých sa deti zoznámia s historickými údajmi a vypočujú si príbehy veteránov.

Preto sme v tomto článku zhromaždili najlepšie nápady pre remeslá na Deň víťazstva. Po prezretí fotografií si môžete pripraviť názorné pomôcky, vyrobiť darčeky veteránom alebo pracovať na výstave.

Pletené remeslá do 9. mája

Milovníci háčkovania môžu vyrábať krásne hračky a vyrábať si z nich makety. Takéto remeslá sú dlhšou a namáhavejšou prácou, napriek tomu vyzerajú veľmi krásne.

1. Pletený vojak. Tento nápad na remeslo pomôže ilustrovať črty uniformy vojakov Červenej armády a bude originálne vyzerať aj v súťaži prác venovaných 70. výročiu víťazstva..

Pletený vojak. Tento nápad na remeslo pomôže ilustrovať vlastnosti uniforiem vojakov Červenej armády.Remeselné nápady na 9. mája: pletení vojaci

2. Pletené lietadlo. Rôzne modely lietadiel vám umožnia vytvoriť celú výsadkovú flotilu.

Remeslo na 9. mája Pletené lietadlo. Rôzne modely lietadiel vám umožnia vytvoriť celú výsadkovú flotiluRemeselné nápady na 9. mája: pletené lietadlá

Prečítajte si tiež: Remeslá na 9. mája

Originálne remeslá do 9. mája

Remeslá k Dňu víťazstva by mali odrážať niektoré historické udalosti. Môžete ilustrovať akcie na bojisku alebo vytvoriť model zdevastovanej dediny, v ktorej kedysi žili civilisti. Každé mesto má večný plameň, ktorý je považovaný za symbol pamäti padlých vojakov. Ponúkame niekoľko možností rozloženia večného plameňa vlastnými rukami.

Večný plameň – kutilské remeslá

Večný plameň - kutilské remeslá9. mája Nápady na remeslo: Večný plameň

Pozdrav bol vyrobený z plastovej fľaše. Karafiáty v tomto remesle sú vyrobené z vlnitého papiera. Sokel môže byť vyrobený z malej škatule alebo lepenky. Aby kompozícia vyzerala ako celok, umiestnite ju do inej škatule alebo si vytvorte vlastnú verziu návrhu domáceho monumentu..

Večný plameň vyrobený rukami detí

Na prácu budete potrebovať farebné obrúsky, lepenku, lepidlo a svätojurskú stuhu. Všetky prvky môžu strihať aj malé deti.

Večný plameň rukami detí

Večný plameň origami, nápady remesiel na 9. mája

Modulárny origami vám umožňuje vyrábať remeslá rôznych tvarov bez ďalších nákladov. Hlavnou vecou je pripraviť dostatočný počet modulov a vykonávať prácu podľa schémy.

Večný plameň origami, nápady na 9. májVečný plameň origami, nápady na 9. máj

Pozrite si video: Master class: pohľadnica z 9. mája

Pri výbere remeslá na Deň víťazstva, rozhodnite o cieli: vizuálna pomôcka, darček, práca na súťaži alebo na otvorenej hodine. Na našom webe nájdete do 9. mája aj podrobné majstrovské kurzy pre niektoré remeslá.