DIY remeslá z priadze

DIY remeslá z priadze - originálna váza

DIY remeslá z priadze

Ihličkám vždy zostanú zvyšky rôznych materiálov, ktoré by ste nemali hneď vyhodiť. Aj tie najkratšie pletacie nite môžu byť užitočné pri vytváraní originálnych remesiel. Chceme vám povedať, ako na to vyrobte si remeselnú vázu z priadze, do ktorého môžete vkladať rôzne drobnosti alebo ho používať ako misku na cukríky. Ručné práce nie sú len tvorivým procesom, ale aj príležitosťou na dobrú komunikáciu s deťmi alebo priateľmi. Pretože ručné práce sú veľmi cenené, ručné práce sa môžu stať základom pre rozvoj vášho vlastného podnikania. Nebojte sa experimentovať, vytvárať a ohromovať seba aj ostatných!

Materiály na výrobu priadze:

– zvyšky viacfarebnej priadze;

– múka;

– voda;

– vázová forma (môžete použiť akúkoľvek misku, šalátovú misu alebo vázu).

Etapy výroby vázy z priadze

Etapy výroby vázy z priadze

1. Aby mala váza tvar, priadzu dobre navlhčíme v lepivom roztoku. Na jeho prípravu musíte vziať 2-3 lyžice bielej pšeničnej múky a zmiešať s 0,5 pohárom studenej vody. Pohár vody uvarte oddelene a za stáleho miešania do neho nalejte zmes, aby sa nevytvorili hrudky..

2. Pred začatím práce lepidlo dobre schlaďte, aby ste sa nespálili. Priadzu nakrájajte na malé kúsky (asi 4-7 cm). Použite farebné kúsky alebo ich zoraďte podľa farby.

3. Formu zabalte do potravinárskej fólie, aby sa neskôr dala ľahko čistiť..

4. Pripravené nite sa spustia do nádoby s lepidlom a dobre sa namočia. Čím viac lepidla sa do priadze absorbuje, tým lepšie si plavidlo udrží svoj tvar.

5. Otočte náš tvar hore nohami a držte sa nití. Niektoré vzory môžete usporiadať úhľadne. Pokúste sa zachovať čo najmenej medzier a dosiahnuť hladké okraje.

6. Nechajte vázu niekoľko dní schnúť..

  Aký darček pre kolegyne v práci 8. marca

7. Keď lepidlo dobre zaschne, priadzu možno ľahko vybrať z formy. V prípade potreby ho zľahka vypáčte ihlou alebo nožnicami. Váza je pripravená!

Výsledkom je pomerne originálna váza, ktorá doplní interiér kuchyne alebo obývačky. Podľa rovnakého princípu môžete vyrobiť luster alebo pohár na ceruzky. Jednofarebné remeslá sú najlepšie ozdobené ďalšími ozdobnými detailmi, ako sú stuhy alebo korálky..

Pozrite si tiež užitočné video, ktoré ukazuje niekoľko ďalších remesiel zo zvyškov priadze:

V sekcii Remeslá vždy nájdete majstrovské kurzy a pokyny na výrobu užitočných vecí vlastnými rukami. V tejto časti môžete tiež odoslať svoje verzie pokynov a majstrovské kurzy "Pridajte radu"