DIY tulipány z vlnitého papiera. Foto

Ako vyrobiť kyticu tulipánov z vlnitého papiera

Chcete darovať svojej mame kyticu kvetov, ktorá nikdy nevädne? Potom ich skúste vyrobiť z vlnitého papiera. Vďaka krok za krokom s fotografiou z tohto článku môžete urobiť krásne tulipány v krátkom čase. Vlastnými rukami môžete vytvoriť skutočné majstrovské diela z najjednoduchších materiálov.

Master class: ako vyrobiť tulipány z vlnitého papiera

Aby ste vlastnými rukami získali krásne kvety, čo najpodobnejšie skutočným, budete musieť pripraviť nasledujúce materiály:

  • vlnitý papier
  • lepidlo
  • nožnice
  • drôt

Vezmite veľký list papiera a nakrájajte ho na niekoľko pásov širokých 3 cm a asi 18. Tento pás budete musieť niekoľkokrát zložiť na polovicu, aby ste vytvorili malý štvorec..

Vezmite veľký list papiera a nakrájajte ho na niekoľko pásov širokých 3 cm a asi 18. Tento pás budete musieť niekoľkokrát zložiť na polovicu, aby ste vytvorili malý štvorec.

Na vyrezanie rovnomerných prázdnych miest je vhodné vopred pripraviť šablónu okvetného lístka. Pripojte ho k výslednému štvorcu a vystrihnite. Potom, čo získate veľa okvetných lístkov, budete ich musieť okamžite zložiť oddelene, v spodnej časti sa mierne krútiť.

Väčšina okvetného lístka musí byť mierne zakrivená, aby vytvorila krásny púčik. Vlnitý papier sa dobre naťahuje, takže sa nebojte natiahnuť.

Na vyrezanie rovnomerných prázdnych miest je vhodné vopred pripraviť šablónu okvetného lístka. Pripojte ho k výslednému štvorcu a vystrihnite. Potom, čo získate veľa okvetných lístkov, budete ich musieť okamžite zložiť oddelene, v spodnej časti sa mierne krútiť. Väčšina okvetného lístka musí byť mierne zakrivená, aby vytvorila krásny púčik. Vlnitý papier sa dobre naťahuje, takže sa ho nebojte ťahať.

Prečítajte si tiež: DIY origami papierové kvety

Na výrobu tulipánového púčika budete potrebovať 8 okvetných lístkov, ktoré bude potrebné opatrne zložiť a spojiť dohromady..

Púčik zaistite na drôte, ktorý potom omotajte kvetinovou zelenou páskou, aby simuloval stonku. Oddelene od vlnitého zeleného papiera vystrihnite list, ktorý je drôtom pripevnený k stonke.

Púčik zaistite na drôte, ktorý potom omotajte kvetinovou zelenou páskou, aby simuloval stonku. Oddelene od vlnitého zeleného papiera vystrihnite list, ktorý pripevnite drôtom k stonke. Skúste do kvetu pridať tyčinky. Môžu byť kúpené v železiarstve alebo vyrobené z čierneho a žltého vlnitého papiera.

Skúste do kvetu pridať tyčinky. Môžu byť kúpené v železiarstve alebo vyrobené z čierneho a žltého vlnitého papiera..

Skúste do kvetu pridať tyčinky. Môžu byť kúpené v železiarstve alebo vyrobené z čierneho a žltého vlnitého papiera.

Papierové tulipány je možné vyrobiť aj inou metódou – krútením pásikov. Aby ste to urobili, nemusíte rezať každý okvetný lístok zvlášť. Papier stačí nakrájať na prúžky, skrútiť ich v centrálnej časti. Potom preložte na polovicu a okraje odstrihnite tak, aby sa stali polkruhovými.

Papierové tulipány je možné vyrobiť aj inou metódou - krútením pásikov. Aby ste to urobili, nemusíte rezať každý okvetný lístok zvlášť. Papier stačí nakrájať na prúžky, skrútiť ich v centrálnej časti. Potom zložte na polovicu a orežte okraje tak, aby sa stali polkruhovými.

Potom budete stále musieť dať každému okvetnému lístku konvexný tvar a urobiť z neho púčik. Stonka, ako v predchádzajúcej verzii, je vyrobená z drôtu a pásky.

  Výšivka so stužkami pre začiatočníkov krok za krokom. Lekcie

Tulipány vyrobené z vlnitého papiera, vyzerajú prirodzenejšie, takže ich môžete použiť na vytvorenie kytice ako dar pre mamu alebo babičku, ako aj na dekoráciu interiéru.