DIY zimné remeslá do materskej školy

DIY zimné remeslá. Ako vyrobiť farebný ľad

Na prvý pohľad sa také remeslo ako farebný ľad môže zdať úplne nenápadné. Nie je to však tak. Skúste so svojimi deťmi vyrobiť farebné kocky ľadu a uvidíte, ako ich potešia.. DIY výroba ľadu dokonca aj deti to dokážu, takže tento druh remesiel je ideálny pre materské školy. Zimné remeslá nie sú len snehové gule a snehuliaci, ale aj originálne kocky ľadu rôznych farieb, ktoré môžete zavesiť na strom pri chôdzi.

Zimné remeslá nie sú len snehové gule a snehuliaci, ale aj originálne kocky ľadu rôznych farieb, ktoré môžete pri prechádzke zavesiť na strom.

DIY zimné remeslá do záhrady

Na výrobu farebného ľadu potrebujete podnosy na kocky ľadu. Silikón je ideálny, pretože bunky v nich môžu mať veľmi odlišné tvary, napríklad hviezdy, srdcia, kruhy. Aby bol ľad zafarbený, musíte použiť farbivo alebo obyčajné akvarelové farby..

Na výrobu farebného ľadu potrebujete podnosy na kocky ľadu. Silikón je ideálny, pretože bunky v nich môžu mať veľmi odlišné tvary, napríklad hviezdy, srdcia, kruhy. Aby bol ľad zafarbený, musíte použiť farbivo alebo obyčajné akvarelové farby.

Ak nemáte tácky na kocky ľadu, aj malé plastové poháre poslúžia na krásne zimné remeslo..

Ak nemáte tácky na kocky ľadu, aj malé plastové poháre poslúžia na krásne zimné remeslo.

Teraz musíte do foriem naliať vodu. Deti sa s touto úlohou dokážu vyrovnať samy. Potom do každej jamky nakvapkajte farbivo určitej farby. Pri vyšívaní s predškolskými deťmi sa nezabudnite naučiť farby..

Teraz musíte do foriem naliať vodu. Deti sa s touto úlohou dokážu vyrovnať samy. Potom do každej jamky nakvapkajte farbivo určitej farby. Pri vyšívaní s predškolskými deťmi sa nezabudnite naučiť farby.

Prečítajte si tiež: DIY kinetický piesok

Jemne pomocou tyčinky nechajte deti miešať vodu v celách alebo pohároch. Výsledkom je krásne zafarbená voda. Teraz musíte dať formuláre do mrazničky a ak je vonku zima, dajte ich na balkón, aby voda zamrzla.

Jemne pomocou tyčinky nechajte deti miešať vodu v celách alebo pohároch. Výsledkom je krásne zafarbená voda. Teraz musíte dať formuláre do mrazničky, a ak je vonku zima, dajte ich na balkón, aby voda zamrzla.

Na výrobu ľadových hračiek vlastnými rukami je potrebné naliať vodu do formy a pred vložením do chladu vložiť predtým pripravenú slučku nite. Ľad stvrdne a vy budete môcť z formy vytiahnuť krásne figúrky..

Na výrobu ľadových hračiek vlastnými rukami je potrebné naliať vodu do formy a pred vložením do chladu vložiť predtým pripravenú slučku nite. Ľad stvrdne a vy budete môcť z formy vytiahnuť krásne figúrky.

Takto budú hračky vyzerať:

DIY ľadová remeselná fotografia

Ak máte vhodný tvar, môžete si dokonca vyrobiť ľadové svietniky vlastnými rukami. Ukážte svoju predstavivosť a urobíte akýkoľvek tvar, dokonca aj bez špeciálnych tvarov. Napríklad svietnik môže byť vyrobený spojením dvoch pohárov rôznych priemerov, pričom je žiaduce ten menší namazať, aby sa dal odstrániť po stuhnutí vody..

Ak máte vhodný tvar, môžete si dokonca vyrobiť ľadové svietniky vlastnými rukami. Ukážte svoju predstavivosť a urobíte akýkoľvek tvar, dokonca aj bez špeciálnych tvarov. Napríklad svietnik môže byť vyrobený spojením dvoch pohárov rôznych priemerov, pričom je žiaduce ten menší namazať tukom, aby sa dal odstrániť po stuhnutí vody.

Výroba farebného ľadu je veľmi zaujímavá. Ak použijete prírodné alebo potravinárske farbivá, potom takýto ľad ozdobí váš kokteil alebo obyčajnú minerálnu vodu. Milí pedagógovia, diverzifikujte zimné remeslá v materskej škole a pokúste sa vyrobiť figúrky z ľadu.