Čistenie kanalizácie

Čistenie kanalizácie

Zanesené kanalizačné potrubie je, bohužiaľ, situácia celkom bežná.

V súkromnom dome majitelia často čistia systém sami, niektorí uspejú, zatiaľ čo iní stále prichádzajú k myšlienke zavolať špecialistov. So stopercentnou pravdepodobnosťou môžeme povedať, že samočistenie kanalizačných potrubí v byte nebude korunované úspechom. Doma bude nepríjemný zápach, špina a potrubia budú stále upchaté. Preto je lepšie okamžite zavolať inštalatéra, ktorý problém vyrieši – profesionálne čistenie kanalizačných potrubí vždy je to opodstatnené.

Prečo dochádza k zablokovaniu?

Po prvé, potrubia sú upchaté kvôli nesprávnej prevádzke celého systému. Nie je žiadnym tajomstvom, že na toaletu sa kvôli čistote a umývaní riadu dostane veľa odpadu kvôli chybe samotných majiteľov. Existujú však dôvody, ktoré vlastník nemôže ovplyvniť:

  • Nesprávna inštalácia kanalizácie. Ostré zákruty, silné zákruty sú stopercentným problémom v budúcnosti..
  • Materiál potrubia. Výrobky z liatiny sa kvôli hrubému vnútornému povrchu častejšie upchávajú. Tuky a nečistoty sa tu hromadia veľmi rýchlo..
  • Rúry sú položené hlboko. V chladnom počasí môže systém zamrznúť, ak sú potrubia položené v dostatočnej hĺbke.

Je dôležité pochopiť, že žiadny papier by nemal byť splachovaný do toalety, pretože hustá celulóza výrazne zväčšuje svoj objem, keď napučiava pod vplyvom vlhkosti. Obtiažnosť pri samočistení vzniká predovšetkým kvôli tomu, že je veľmi ťažké nájsť miesto zablokovania. A s tým sa treba najskôr vysporiadať. Čistenie sa môže vykonávať špeciálnymi chemikáliami alebo mechanicky. Pokiaľ ide o výber materiálu pre potrubia, tu stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že metódy čistenia nebudú všade rovnaké..

Napríklad plast nemožno čistiť káblom ani tepelne upravovať. Zemiaky alebo zdanlivo neškodná kyslá kaša sa môžu tiež pevne usadiť. Aj keď sa malý kúsok handry dostane do potrubia, sám ho neudrží, ale stane sa vynikajúcim otrepom, na ktorom sa bude všetko lepiť. Stojí za to odvyknúť si od zvyku splachovania zvieracích chlpov a srsti do systému.