Kniha receptov ako originálny darček pre milovníka varenia

Ako vytvoriť knihu receptov na darček vlastnými rukami

Táto myšlienka bude správna pre tých, ktorí hľadajú originálny a jedinečný darček pre kulinárskeho špecialistu. Kuchármi, ktorí chcú najčastejšie urobiť taký darček, sú často matky alebo staré mamy, ktoré zbierajú svoje obľúbené recepty v starom zošite alebo ockovi. Vlastnoručne vyrobená kniha receptov bude veľavravným prejavom vašich pocitov k adresátovi..

Čo teda potrebujete na vytvorenie knihy receptov vlastnými rukami:

Čo teda potrebujete na vytvorenie knihy receptov vlastnými rukami:

  • Priečinok zakladača.
  • Textil. Budete potrebovať zhruba dvojnásobok plochy vybraného priečinka.
  • Mouline.
  • Lyžica alebo vidlička na ozdobu.
  • Hrubý papier alebo lepenka.

Začnime krok za krokom

Začnime vyrovnaním príboru. Podľa toho, akú lyžicu alebo vidličku ste si vybrali, ju musíte zabaliť do uteráka a narovnať kladivom. Udierajte jemne, ale dostatočne silno, aby ste vyrovnali akékoľvek krivky na povrchu príboru. Vaša lyžica alebo vidlička by mala byť úplne plochá. V prípade vidličky môžete na väčšiu dekoratívnosť použiť klince s guľatým nosom na zabalenie klinčekov do špirál..

Vaša lyžica alebo vidlička by mala byť úplne plochá.

Teraz musíte tkaninu zmerať a odstrihnúť. Z látky musíte vystrihnúť obdĺžnik požadovanej veľkosti, to znamená podľa veľkosti priečinka, z príspevku 2,5 centimetra. Označte všetky rohy priečinka akýmkoľvek spôsobom, ktorý vám vyhovuje. Hlavná vec je, že vaše poznámky sú neviditeľné. Keď sa zameriate na svoje anotácie, bude pre vás jednoduchšie udržať požadovanú zarážku.

Teraz musíte tkaninu zmerať a odstrihnúť. Z látky musíte vystrihnúť obdĺžnik požadovanej veľkosti, to znamená podľa veľkosti priečinka

Keď sa tkanina zmeria a odstrihne a použijú sa rohové značky, je čas rozhodnúť sa o dizajne. Alternatívne môžeme ponúknuť výšivku vzorov pre seba.

Alternatívne môžeme ponúknuť výšivku vzoru

Šablóna sa prenesie do textílie pomocou karbónovej kópie alebo starého zastaraného spôsobu so sklom a jasným osvetlením.

Šablóna sa prenesie na tkaninu pomocou karbónovej kópie alebo starého zastaraného spôsobu so sklom a jasným osvetlením

Príklad používa slovo, ale môžete si vybrať čokoľvek, aplikáciu alebo niečo iné podľa svojho vkusu..

Príklad používa slovo, ale môžete si vybrať čokoľvek, aplikáciu alebo niečo iné podľa svojho vkusu.

Prenesenú šablónu je potrebné vyšiť na látku. V tomto procese môžete použiť vlákna rôznych farieb. Kontrastné alebo plynulé prechody. Alebo urobte niekoľko radov ozdobných švov..

  Urob si sám kvety z obrúskov, majstrovská trieda

Alebo urobte niekoľko radov ozdobných švov.

Na zvýšenie zložitosti dekoru môžete použiť prešívací stroj a na látku niekoľko zvislých švov cik cak aplikovať vertikálne. Značky urobené skôr vám pomôžu orientovať sa v usporiadaní čiar. Aby ste si boli istí, môžete na látku použiť niekoľko pokynov, aby švy ležali ploché a nekrútili sa. To je, ak si nie ste istí svojimi schopnosťami a písacím strojom „pre vás“.

Na istotu môžete na látku použiť niekoľko pokynov, aby švy ležali ploché a nekrútili sa.

Teraz je čas zaistiť pripravený príbor k tkanine. To sa dá urobiť pomocou lepidla alebo prišitého, alebo môžete tieto metódy skombinovať, aby ste si boli istí fixáciou..

Keď ozdobíte obal, je čas ho pripnúť do priečinka.

Keď ozdobíte obal, je čas ho pripnúť do priečinka. Umiestnite priečinok na látku pomocou značiek, ktoré ste urobili predtým. Látku je potrebné zastrčiť a prilepiť v spodnej a hornej časti chrbtice. V rohoch tkaniny by mali byť urobené výrezy v tvare latinského písmena V. Potom by mala byť tkanina nanesená na lepidlo. To sa musí robiť veľmi opatrne, dbajte na napätie. Látka by nemala byť prehnane natiahnutá a nie symetrická, ale nemala by ani klesať..

Látka by nemala byť prehnane natiahnutá a nie symetrická, ale nemala by klesať.

Vystrihnite dva obdĺžniky z hrubého papiera alebo lepenky. Hlavnou požiadavkou pre nich je, aby boli o niečo menšie ako steny priečinka a neprechádzali do väzby, inak sa priečinok s námahou zatvorí, a čo je ešte horšie, samotná lepenka sa odlepí alebo roztrhne. Ale veľkosť kartónových štvorcov by mala byť väčšia ako zabalená tkanina.

Alternatívne môžu byť vnútorné štvorce tiež zabalené do látky a prilepené

Potom, čo ste zmerali a vystrihli dva identické obdĺžniky, musia byť prilepené k stenám priečinka. Zvláštnu pozornosť venujte lepeniu rohov.

Potom, čo ste zmerali a vystrihli dva identické obdĺžniky, musia byť prilepené k stenám priečinka

Alternatívne môžu byť vnútorné štvorce tiež zabalené do látky a prilepené. Okrem toho je možné túto tkaninu aj vyšívať.

Môžete počkať, kým úplne nevyschne, a darovať svoje majstrovské dielo

Môžete počkať, kým úplne nevyschne, a darovať svoje majstrovské dielo.

Žiadny fanúšik zbierania receptov neostane ľahostajný po tom, čo ako darček dostane takú roztomilú maličkosť.

Žiadny fanúšik zbierania receptov neostane ľahostajný po tom, čo ako darček dostane takú roztomilú maličkosť..

  DIY bonboniéry, šablóny