Kovové remeslá

Remeslá z kovových fotografií diel vlastnými rukami

Remeslá z kovových fotografií diel vlastnými rukami

Prvé položky – kovové remeslá vyrábali v dávnych dobách zruční remeselníci. Umelecké kovanie sa postupne zmenilo na skutočné umelecké dielo a od 11. storočia sa stáva neoddeliteľnou súčasťou architektonických štruktúr Európy. Dnes majú kovové výrobky vysoké náklady, ale zároveň môžu zdôrazniť exkluzivitu exteriéru alebo interiéru bytu alebo vidieckeho domu. Ponúkame vám niekoľko majstrovských kurzov, ktoré vám pomôžu vyrábať kovové remeslá vlastnými rukami..

Kovová sova

DIY kovová sova

Materiály:

 • papier;
 • ceruzka;
 • listy lepenky;
 • nožnice;
 • plech s hrúbkou 1,5 mm;
 • Bulharčina;
 • sekáč;
 • kladivo;
 • zváračka;
 • chemické rozpúšťadlo na hrdzu;
 • 2 podložky a 2 skrutky pre ne;
 • tyč 6-8 mm.

Začnime s výrobou kovových remesiel – sov

1) Nakreslite sovu ceruzkou na papier.

2) Sovu vizuálne rozdelíme na samostatné prvky a prenesieme ich na životnú veľkosť sovy na listy lepenky. Vystrihovanie vzorov nožnicami.

3) Teraz nanesieme kartónové šablóny na plech, prenesieme ich a brúskou opatrne vystrihneme každý detail sovy.

Začnime s výrobou kovových remesiel - sov

4) V časti, ktorou sú oči sovy, urobíme otvory pre skrutky. Vyrábame ich dlátom a kladivom..

5) Teraz urobíme perie na všetkých detailoch sovy. Aby sme to urobili, vezmeme dláto a urobíme zárezy..

6) Nohy sa dajú ľahko vyrobiť z tyče. Z tyče odrežeme kusy potrebné pre labky a zvaríme ich dohromady, aby sme dostali nohu. Rovnakým spôsobom urobíme aj druhé.

7) Z kusu plechu urobte zobák.

Do otvorov vytvorených pre oči vložíme skrutky s podložkami a zvaríme ich na zadnej strane dielu.

8) Vložte skrutky s podložkami do otvorov vytvorených pre oči a privarte ich na zadnú časť dielu.

9) Teraz môžete diely spojiť do jedného celku. Aby ste to urobili, starostlivo ich navzájom zvarte v požadovanom poradí zo zadnej strany sovy. Potom k hotovej sove zvareme zobák a labky.

10) Teraz pomocou chemického rozpúšťadla očistíme sovu od hrdze. Dodržiavame pokyny uvedené na rozpúšťadle. Ak nemáte vhodné rozpúšťadlo, urobte si doma roztok sódy bikarbóny a vody. Malo by byť dostatočne hrubé, aby sa dalo ľahko rozotrieť po povrchu. Sovu očistite starou zubnou kefkou a potom všetko dobre opláchnite. Všetky práce s rozpúšťadlom sa odporúčajú vykonávať v rukaviciach..

Remeslo kovovej sovy je pripravené.

11) Keď je proces čistenia dokončený, celú sovu pokryte špeciálnym lakom. Dá sa kúpiť v špeciálnom obchode..

Remeselná sova vyrobená z kovu pripravený. Stane sa kreatívnym darčekom vyrobeným s láskou a zručnosťou a navždy zachová spomienky na pána..

  Ako urobiť darček z plienok

DIY kovová remeselná krysa

DIY kovová remeselná krysa

Kovové figúrky vyzerajú originálne na záhone alebo v záhrade na letnej chate, takže pomocou našich podrobných pokynov ľahko vyrobíte potkana alebo iné zviera z kovu.

Materiál:

 • Bulharčina;
 • vŕtačka s vrtákom do kovu;
 • kovové nožnice;
 • elektrické zváranie;
 • kruh na odizolovanie na brúske;
 • tyče s priemerom 4,6,10,12 a 14 mm;
 • plech z 2 mm kovu;
 • drôt;
 • kovová gulička z ložiska 3 kusy.

Krok za krokom dielňa kovových remesiel: potkan

1) Vezmite dva kusy kovovej rúrky (táto krysa má výšku 50 centimetrov). Z jedného z nich urobíme hlavu: vystrihneme rovnaké segmenty pozdĺž celého priemeru a získame polotovar, ako na fotografii. Potom zvaríme a pomocou brúsky s čistiacim kruhom túto časť očistíme. Trup vyrábame a tiež čistíme podobným spôsobom. Zvážte proporcie: hlava je väčšia ako telo. Zvaríme hlavu s telom.

Krok za krokom dielňa kovových remesiel: potkan

2) Náčrtky uší a labiek potkana preneste na plech s hrúbkou 2 mm a vystrihnite ho. Polotovary pre labky zložíme do lievika. Oparíme ich a očistíme švy. Potom každú labku privaríme k telu elektrickým zváraním a švy opäť očistíme. Uši privaríme k hlave a nezabudneme vyčistiť ani švy.

3) Teraz urobíme potkanie labky z vetvičiek. Pri horných nohách je tyč s priemerom 4 mm privarená na 10 mm a v prípade dolných 6 mm je zvarená s priemerom 12 mm. Vložíme do otvorov lievikov a zvaríme.

Teraz z vetvičiek vyrobíme potkanie labky.

4) Chvost je vyrobený z tyče 14 milimetrov a je privarený k telu.

5) Prejdeme k tvári potkana. Najprv urobte v hlave dva otvory pre oči. Mali by byť menšie ako ložiskové gule. Teraz utopíme tieto gule v dierach a zvaríme ich úhľadne a tenko. Zostávajúcu guľu namiesto nosa elektricky zvaríme. Vyvŕtame otvory pre fúzy z drôtu a vložíme ho.

Celú krysu dobre očistíme mlynčekom.

6) Celú krysu dobre očistíme mlynčekom.

7) Potom na celom potkanovi urobíme pozdĺžne zvary blízko seba. Vznikne tak imitácia vlny. Teraz znova vyčistíme celé remeslo pomocou brúsky s požadovaným kotúčom. Je to nevyhnutné na to, aby sa produkt zbavil vodného kameňa, trosky a poskytol lesk..

8) Na konci práce nanesieme na potkana špeciálny kovový lak, ktorý môže byť bezfarebný alebo s nejakým efektom. Je to na tebe Potkan na fotografii je potiahnutý bezfarebným lakom so saténovým efektom.

  Ako vyrobiť vianočný svietnik z pohára

Teraz zostáva zistiť, kam to dať alebo komu predviesť taký nádherný darček, ktorý ste urobili sami.

DIY kovová ruža

ruža – je to jedinečný kvet, ktorého krásu by som rád zachoval čo najdlhšie. Kovová ruža vás poteší mnoho rokov a ozdobí klasický interiér spálne..

Materiály a nástroje:

 • tis;
 • plech 0,5 mm;
 • kovové nožnice;
 • oceľový drôt 6 mm;
 • brúsny kameň;
 • kliešte;
 • kladivo;
 • Bulharčina;
 • kovová farba;
 • zváračka.

Kovová ruža majstrovskej triedy

1) Pri práci dodržiavajte bezpečnostné opatrenia, používajte rukavice a zváračskú masku.

2) Špeciálnymi nožnicami vystrihnite z plechu lupene a pár listov ruže. Vystrihli sme okvetné lístky v nasledujúcom poradí: od najmenších po najväčšie, začínajúc 15 mm a končiac 80 mm. Musíte vystrihnúť asi tridsať okvetných lístkov, potom bude púčik hustý a plný.

DIY kovová ruža

3) Potom uhladíme okraje každého okvetného lístka pomocou brúsneho kameňa.

4) Zo zvyšných útržkov plechu vystrihnite trojuholníky – stanú sa tŕňmi ruže. Ich veľkosť by nemala byť menšia ako 10 mm..

5) Vyrábame polotovar drieku z oceľového drôtu. Našou úlohou je zbaviť sa jeho rovnomerného stavu. Aby sme to urobili, môžeme ho pomocou kladiva trocha ohnúť a vyzerá ako pravý stonka ruže..

Zo zvyšných zvyškov plechu vystrihnite trojuholníky.

6) Vytvorte púčik. Prvé dva najmenšie okvetné lístky je potrebné upnúť do tisu a ohnúť na polovicu. Ďalej začneme vytvárať osem okvetných lístkov v oblúku vzhľadom na stred puku, ale každú časť uchopte zvarením a potom vyčistite.

7) Všetky nasledujúce okvetné lístky sú tiež vytvorené v oblúku, ale ohýbajúc hornú časť okvetného lístka. Tento postup robíme kladivom. A rovnakým spôsobom ako predchádzajúce okvetné lístky opäť zvárame a čistíme.

Kutilská remeselná majstrovská trieda

8) Teraz privaríme tŕne k už zozbieranej stonke. Potom ich očistíme brúskou.

9) Ružové listy. Aby ste dostali žilu, musíte list v tisu zovrieť a uvoľniť. Potom ohnite okraje pomocou klieští. A teraz pripevňujeme listy k stonke zváraním a čistíme švy.

Ružičkový kel privaríme k jeho stonke, v kĺboch ​​opatrne očistíme

10) Kvetinový púčik zvaríme k jeho stonke, starostlivo očistíme v kĺboch ​​a celú ružu pokryjeme farbou na kov.

Pozrite si video: Kovová ruža

Krásny kvet, ktorý kombinuje nežnosť krásy a tuhosť kovu, je pripravený. Originálny a taký starostlivý darček poteší ženský vzhľad po mnoho rokov..

Kovové remeslá: Panely – ryby

Kovové remeslá: panelové ryby

Panel Je dekoratívna kompozícia, ktorá slúži pre krásu a pohodlie v dome. Môže to byť vyrezávaná alebo keramická kompozícia, basreliéf alebo štuk. V architektúre budov sa často nachádzajú panely z dlaždíc rôznych farieb alebo technika nástenných malieb. Ponúkame výrobu kovových remesiel: nástenný panel urobte si sami z kovového rámu.

  Valentín. Vlastnými rukami vyrábame darčeky pre svojich milovaných

Materiály

 • hrubý drôt;
 • tenký drôt;
 • korálky, veľa korálikov;
 • tucet korálkov;
 • papier;
 • jednoduchá ceruzka;
 • nožnice, ktoré môžu strihať drôt.

Pokrok vo výrobe remesiel z kovového drôtu

1) Úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nakresliť náčrt ryby, ktorá sa dostane do centra pozornosti panelu.

2) Podľa náčrtu začneme vyrábať rám ryby z hrubého drôtu. Súčasne robíme zaoblenia, ako na fotografii. V kroku 5 pochopíte, prečo sú.

3) Z rovnakého drôtu vyrábame prepojky, ktoré zvýšia tuhosť konštrukcie.

Pokrok vo výrobe remesiel z kovového drôtu

4) Na upevnenie rámu je potrebný tenký drôt.

5) Teraz začneme plniť ryby korálkami a korálkami. Za týmto účelom pripevníme tenký drôt na krivky na ráme a začneme naň navliekať korálky. Takže všetky časti ryby spletieme korálkami a drôt fixujeme korálkami. Aby výrobok vyzeral esteticky príjemný, urobte to na zadnej strane ryby. Korálky pomôžu zvýrazniť veľké šupiny rýb a jedna perlička bude použitá na výrobu oka. Farba budúceho remesla závisí od vybraných korálkov, takže fantazírujte, nebojte sa.

Hotovú rybu je možné zavesiť na stenu v škôlke alebo na chodbe. Stane sa nielen dekoráciou interiéru, ale aj príjemným darčekom pre nadšencov rybolovu. Odporúčame urobiť niekoľko rýb, aby ste na stene vytvorili celú morskú kompozíciu..

Pozrite si video: Kovové remeslá

Rodičia môžu robiť kovové remeslá s celou rodinou, pretože pri práci so zváracím strojom je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Ak nemáte špeciálne schopnosti pri práci s kovom, môžete si vyrobiť remeslo z drôtu alebo plechovky, ktorá bude tiež vyzerať exkluzívne. Tým sa končí náš článok o kovových remeslách pre domácich majstrov, ďalšie remeslá nájdete v sekcii stránok.