Kvety z obrúskov vlastnými rukami. Foto pľúca krok za krokom

Kvety z obrúskov sa vyrábajú ľahko, pričom strávite minimum času a peňazí.

Dnes v obchodoch nájdete mnoho suvenírov a dekoratívnych predmetov, ihličnaté ženy však naďalej používajú na výrobu rôznych falzifikátov šrot. Ak máte farebné alebo dokonca obyčajné biele obrúsky, môžete si ich ľahko vyrobiť krásne veľké kvety na dekoráciu interiéru. Takéto remeslá budú robiť dokonca aj začiatočníci a deti. Ponúkame podrobnú majstrovskú triedu výroby kvetov z obrúskov.

Ako vyrobiť jednoduché kvety z papierových obrúskov

Vezmite vrstvené obrúsky v dvoch farbách a rozdeľte ich na vrstvy. Čím viac budete mať rozdelené obrúsky, tým bude kvetina nádhernejšia. Zložte obrúsky rôznych farieb v náhodnom poradí. Môžete použiť iba jednu farbu, ostatné sú všetky biele. Ak striedate dve farby, potom sa kvet ukáže ako jasný a originálny..

Dajte všetky obrúsky dohromady a začnite ich skladať na akordeón. Čím menší je krok harmoniky, tým bude kvet krásnejší.

Spojte všetky obrúsky a začnite ich skladať na akordeón. Čím menší je krok harmoniky, tým bude kvet krásnejší..

Zložte harmoniku na polovicu a orežte okraje. V závislosti od tvaru okraja sa zmení tvar kvetu. Skúste vytvoriť trojuholníkový alebo polkruhový tvar. Farebné a biele časti kvetu môžete zložiť oddelene a tiež ich rôzne narezať. Potom zložte akordeóny dohromady a v strede ich zviažte niťou alebo tenkým drôtom.

Skúste vytvoriť trojuholníkový alebo polkruhový tvar. Farebné a biele časti kvetu môžete oddeliť a tiež nakrájať rôznymi spôsobmi.

Teraz začnite narovnávať okvetné lístky. Začnite od vrchných vrstiev, dvíhajte a tvarujte tvar kvetu. Ak položíte harmoniku na rovný povrch a zdvihnete okvetné lístky iba hore, získate lekno. Z obrúskov môžete vytvoriť harmonikovú guľu a potom ju zavesiť na šnúrku.

Chcete urobiť topiary? Potom urobte polotovary z malých obrúskov a potom ich prilepte na pripravenú penovú guľu. Ak chcete získať kyticu kvetov, budete musieť pre kvetinu vytvoriť samostatný kmeň..

Chcete urobiť topiary? Potom urobte polotovary z malých obrúskov a potom ich prilepte na pripravenú penovú guľu. Ak chcete získať kyticu kvetov, budete musieť pre kvetinu vytvoriť samostatný kmeň.

Ak to chcete urobiť, vezmite si koktailovú trubičku alebo bambusový špíz. Omotajte zelenou kvetinovou páskou, aby stonka získala prirodzený vzhľad. Prilepte kvet obrúska a urobte listy oddelene od zeleného obrúska. Niekoľko z týchto kvetov môže byť darovaných mame alebo babičke.

  DIY ceruzky

Kvety z obrúskov sa vyrábajú ľahko, pričom strávite minimum času a peňazí.

Kvety z obrúskov sa vyrábajú ľahko, pričom strávite minimum času a peňazí. Papier je ekologický materiál, preto je vhodný na vyšívanie detí. Ruže sa často vyrábajú z obrúskov jednoduchým krútením jedného obrúska a tvarovaním púčika a stonky. Vlastnými rukami vyrobíte originálne dekoratívne predmety a svojimi kreatívnymi schopnosťami môžete prekvapiť svojich priateľov.