Pape umenie. Majstrovská trieda, hotové práce

Pape-Art. Majstrovská trieda a fotografie hotových prác. Obrazy, škatule, fľaše

Pape Art je úžasná technika na zdobenie rôznych predmetov pomocou bežných papierových obrúskov. Výsledkom je, že povrch presne napodobňuje vyrezávanie alebo razenie. Tento typ vyšívania vynašla Tatyana Sorokina, ktorá vyskúšala veľa techník a rozhodla sa vytvoriť niečo vlastné. Spočiatku nazývala toto dielo „Plastový obrúsok“ a potom táto technika dostala už známy názov Pape-Art. V tomto článku vám ponúkame majstrovskú triedu a fotografie hotových diel technikou Pape-Art. Inšpirujte sa a vytvorte z obrúskov skutočné majstrovské diela.

Pape art master class. Obrazy

Nepleťte si Pape-Art s decoupage, pretože to nie je len prikrytie povrchu obrúskami, ale zdobenie papierovými niťami. Aby ste vyrobili takú niť, musíte nakrájať dvojvrstvovú alebo trojvrstvovú obrúsku na pásy rôznych dĺžok a šírky asi 1 až 2 cm. Potom prúžok podržte za jeden koniec, spustite do vody a rýchlo ťahať.

Nepleťte si Pape-Art s decoupage, pretože to nie je len prikrytie povrchu obrúskami, ale zdobenie papierovými niťami. Aby ste vyrobili takú niť, musíte nakrájať dvojvrstvovú alebo trojvrstvovú obrúsku na pásy rôznych dĺžok a šírky asi 1-2 cm.

Pruh sa musí posúvať v dlaniach, aby sa získala niť. Pripravte si veľa takýchto vlákien naraz, môžete mať rôzne farby a potom ich použiť na ozdobenie fliaš, darčekových obalov, nástenných tanierov alebo panelov.

Rozložte vzor vlhkými tkanivovými niťami a na lepenie použite PVA. Ak sú nite suché, mierne ich navlhčite vodou..

Ak chcete urobiť obraz, budete musieť pripraviť obrúsky rôznych farieb. Ako základ pre obrázok budete potrebovať drevovláknitú dosku. Vezmite si peknú kresbu a vystrihnite ju pozdĺž obrysu. V našom prípade boli ako vzor zvolené kvety..

Ak chcete urobiť obraz, budete musieť pripraviť obrúsky rôznych farieb. Ako základ pre obrázok budete potrebovať drevovláknitú dosku. Vezmite si peknú kresbu a vystrihnite ju pozdĺž obrysu. V našom prípade boli ako vzor zvolené kvety.

Obrúsky by mali dobre priľnúť, preto drevovláknitú dosku prikryte lepidlom PVA. Je lepšie začať s obrysom výkresu; pre pohodlie použite pletacie ihlice. Vlákna mokrého tkaniva sú veľmi elastické, takže môžete rozložiť akýkoľvek tvar. Potom začnite vyplňovať svoj obraz. Vyberte správnu farbu bičíkov, namažte ich lepidlom a tesne prilepte k obrysu. Odstrihnite prebytočnú dĺžku nite, ale nevyhadzujte ju, pri práci vám príde všetko vhod.

  Vlastnosti pásových píl a ich použitie

Potom začnite vyplňovať svoj obraz. Vyberte správnu farbu bičíkov, namažte ich lepidlom a tesne prilepte k obrysu. Odstrihnite prebytočnú dĺžku nite, ale nevyhadzujte ju, pri práci vám príde všetko vhod.

Zo zostávajúcich nití urobte tyčinky a lepte na hotový kvet. Keď je váš obraz suchý, pokryte ho lakom..

Obrázky Peyp-Art. Foto

Krásny strom sa stane originálnym dekorom pre obývaciu izbu alebo chodbu..

Krásny strom sa stane originálnym dekorom pre obývaciu izbu alebo chodbu.

Obrázky zobrazujúce kone oslovia silných a cieľavedomých ľudí, takže si môžete takéto remeslo vyrobiť vlastnými rukami a prezentovať ho ako darček..

peip art obrázok koňa

Obrázky zobrazujúce kone oslovia silných a cieľavedomých ľudí, takže si môžete takéto remeslo vyrobiť vlastnými rukami a prezentovať ho ako darček.Báječný kôň v technike Pape-Art

Jedinečné kvetinové úpravy lakonicky zapadnú do interiéru spálne. Takýto obrázok môže byť predložený mame alebo babičke.

Jedinečné kvetinové úpravy lakonicky zapadnú do interiéru spálne. Takýto obrázok môže byť predložený mame alebo babičke.

Pracuje v technike Pape-Art

S pomocou techniky Pape-Art môžete ozdobiť akýkoľvek povrch. Aj staré kusy nábytku sa premenia na luxusné. Doprajte svojmu jedálenskému stolu druhý život.

S pomocou techniky Pape-Art môžete ozdobiť akýkoľvek povrch. Aj staré kusy nábytku sa premenia na luxusné. Doprajte svojmu jedálenskému stolu druhý život.

Skúste zmeniť starú zásuvku na starožitnú komodu.

Skúste zmeniť starú zásuvku na starožitnú komodu.

Mnohí zabudli na funkčnosť boxov. Tieto položky pomôžu udržať poriadok v šperkoch a iných drobnostiach..

Mnohí zabudli na funkčnosť boxov. Tieto položky pomôžu udržať vo vašich šperkoch a iných drobnostiach poriadok.

Tento box Pape Art sa perfektne zmestí do interiéru chodby alebo spálne v klasickom štýle..

škatuľový papier

papierenské remeslá využívajúce techniku ​​výtvarného papiera

Box na techniku ​​Pape-Art sa perfektne zmestí do interiéru chodby alebo spálne v klasickom štýle.

Takáto hruď v technike Pape-Art vyzerá kreatívne.

Takáto hruď v technike Pape-Art vyzerá kreatívne.

Aj z taniera sa dá urobiť skutočné umelecké dielo.

Aj z taniera sa dá urobiť skutočné umelecké dielo.

Nezabudnite na fľaše. Môžu byť použité ako kreatívny suvenír a ozdobia akúkoľvek poličku alebo otvorenú poličku..

Nezabudnite na fľaše. Môžu byť použité ako kreatívny suvenír a ozdobia akúkoľvek poličku alebo otvorenú poličku.

Nie je potrebné zdobiť prázdne fľaše. Skúste premeniť ten úplný a prezentujte ho ako darček na udalosť.

Nie je potrebné zdobiť prázdne fľaše. Skúste premeniť ten úplný a prezentujte ho ako darček na udalosť.Nápad na zdobenie fľaše koňaku

peip art fľaša

Na zvládnutie techniky Pape Art nie je potrebné mať schopnosti dizajnéra alebo výtvarníka. Stačí si vyrobiť nite z obrúskov a byť kreatívny. Dokončené práce a majstrovská trieda vám pomôžu predstaviť si, ako by mohli vyzerať remeslá zdobené touto jedinečnou technikou.