Papierový prsteň

DIY papierový prsteň

Ako vyrobiť prsteň z papiera vlastnými rukami

Kedysi sa prstene používali nielen ako šperky. Určovali stav majiteľa a slúžili aj ako pečať alebo podpis. Cárovia Ruskej ríše pociťovali osobitnú slabosť pre prstene, ktoré ich nosili na všetkých prstoch. Dnes na pultoch obchodov nájdete prstene rôznych tvarov, vyrobené z drahých i nie drahých materiálov, a tento šperk sa páči dievčatám aj chlapcom. Originálne šperky priťahujú osobitnú pozornosť, pretože vyzerajú štýlovo a dodávajú obrázku určitú chuť. V tomto článku sa naučíte, ako si vyrobiť vlastné remeselné prstene zo šrotu vlastnými rukami..

Na výrobu papierového prsteňa budete potrebovať:

– stará kniha alebo časopis;

– PVA lepidlo;

– nožnice;

– papiernický nôž;

– jemný brúsny papier;

– transparentný lak na nechty;

– kefa;

– kompas;

– pravítko;

– ceruzka.

Neobvyklé prstene s vlastnými rukami, majstrovská trieda:

1. Nakreslite náčrt budúceho prsteňa na obyčajný papier. Predbežne zmerajte šírku prsta a nakreslite kruh príslušného priemeru. Svoj krúžok môžete zakrúžkovať. Nekreslite príliš zložitú skicu, začnite jednoduchými prvkami.

Ako vyrobiť prsteň z papiera vlastnými rukami

2. Roztrhajte starú knihu alebo časopis na samostatné stránky. Pripojte šablónu prsteňa a kruh. Budete potrebovať veľa týchto prvkov, aby ste mohli vyplniť niekoľko strán a potom začať rezať.

3. Nožnicami vystrihnite tvar po obvode a okrúhlu časť kancelárskym nožom..

4. Hrúbka prsteňa závisí od počtu narezaných prvkov..

5. Teraz je potrebné obrobky zlepiť dohromady. Povrch namažte PVA a na vrch naneste nasledujúcu šablónu. Aplikujte rovnomerne, aby ste sa vyhli posunom a záhybom.

Neobvyklé prstene s vlastnými rukami, majstrovská trieda:

6. Stlačte papierový krúžok stlačením. Hotový výrobok by mal prirodzene vyschnúť. Neuchovávajte ho v blízkosti rúry alebo iného zdroja tepla, pretože krúžok sa môže zdeformovať alebo zmeniť farbu..

7. Keď je výrobok suchý, prebrúste ho brúsnym papierom.

Keď je predmet suchý, obrúste ho brúsnym papierom.

8. Povrch šperku pokryte čírym lakom, aby bol chránený pred vlhkosťou..

Pozrite si video: DIY origami papierový prsteň

Na želanie je možné papierový prsteň prelakovať na inú farbu. Vaše šperky sú pripravené, po zaschnutí laku ich môžete nosiť sami, alebo ich darovať ako kreatívny darček niekomu z blízkych. Výhodou papierového prsteňa je, že nevypúšťa toxické látky, takže ho možno vyrobiť aj pre dieťa..