Ponorka

DIY ponorkové remeslo

Ponorka urob si sama, remeslo na vojenskú tému

Aktívny rozvoj podmorskej stavby lodí možno pripísať 17. storočiu, aj keď samotná myšlienka siaha do staroveku. William Bowry, Cornelius van Drebbel, Robert Fulton navrhli nové návrhy ponorky, testovali ju a upravovali. V praxi prvé člny používali Američania počas občianskej vojny na konci 18. storočia. Už po dvoch storočiach sa do námorných síl v mnohých krajinách začali zavádzať ponorky, ktoré hrali dôležitú úlohu vo vojnách, ako aj pri prieskume morských hlbín. Pozývame vás na výrobu originálnej remeselnej ponorky vlastnými rukami.

Materiály pre plavidlá – ponorka:

– kartón;

– zápas;

– lepidlo;

– šidlo;

– vatový tampón;

– rozprašovač s čiernou farbou;

– plechovka piva;

– nožnice;

– plastová loptička;

– sušienka;

– obdĺžniková čiapočka proti poteniu.

 Prečítajte si tiež: Vojenské remeslá – lietadlá

Master class: ponorka urob si sám

1) Vyprázdnite obsah sušienky. Na povrchu krekry vystopujte čiapku proti poteniu a vyrežte otvor. Prilepte uzáver k sušienke a máte kotleta. Do šiltovky môžete pomocou dierky urobiť diery a vložiť anténu alebo periskop, ktoré je možné ľahko zostrojiť z vatových tampónov..

Master class: ponorka urob si sám

2) Kužeľ musí byť vyrobený z lepenky tak, aby sa jeho základňa rovnala priemeru sušienky. Tento kužeľ sa stane kormou našej ponorky..

3) Vystrihnite zadné čepele z lepenky, ktoré budú fungovať ako kormidlá, ako aj predné a zadné kormidlá.

Vystrihnite zadné čepele z lepenky, aby slúžili ako kormidlá

4) Prilepte kusy lepenky na kužeľ, môžete vytvoriť štrbiny tak, aby boli kusy bezpečnejšie držané. Lukové kormidlá sú prilepené k prove člna.

Kormidlo kormidla je prilepené k prove člna.

5) Z plechovky vystrihnite skrutku so 6 čepeľami a mierne ich ohnite. V strede urobte dieru a vložte do nej zápalku. Upevnite skrutku na korme.

Upevnite skrutku na korme.

6) Teraz zostáva natrieť hotový výrobok. Je veľmi výhodné použiť sprej, ale budú fungovať aj akrylové farby. Ponorka vyzerá originálne v čiernej farbe, ale môžete ju urobiť sivou alebo zelenou.

  Vlastnosti pásových píl a ich použitie

spojiť všetky časti ponorky

7) Nakreslite číslo strany bielou akrylovou farbou alebo korektorom. Môžete tiež vytlačiť alebo vystrihnúť čísla. Ak chcete niekomu darovať ponorku, potom rovnako ako bočné číslo môžete nakresliť alebo prilepiť meno budúceho majiteľa ponorky.

Pozrite si video: Candy Submarine

Ponorka je pripravená vlastnými rukami, zostáva len čakať, kým farba zaschne. Všetky remeslá si môžete pozrieť v sekcii remesiel.