Príprava kávovníka doma

Príprava kávovníka doma

Ako si vyrobiť kávovník doma

Živé izbové rastliny vyžadujú starostlivú a šetrnú starostlivosť, preto dnes dizajnéri na výzdobu interiéru stále častejšie používajú umelé stromy. Takýto prvok dekoru lakonicky zapadne do interiéru kancelárií, kaviarní a bytov.. Kávovník môže nielen pridať atmosféru do atmosféry, ale tiež sa stane vynikajúcim ručne vyrobeným darčekom.

urobte kávovník vlastnými rukami inštrukcie s videom

Na výrobu stromu z kávových zŕn budete potrebovať:

– Pletenie

-penová guľa (loptičku si môžete vyrobiť aj sami z nití)

– PVA a super lepidlo

– sadra

– hrniec

– drevená palica

– drôt

– kávové zrná

– stuha, tyl, korálky

topiary kávovník

Etapy práce – výrobné pokyny.

  1. Príprava lopty (koruny stromu). Vyberte tvar pre budúci strom. Môže byť okrúhly, trojuholníkový, v tvare srdca alebo vytvorený z malých guličiek. Ako základ je najlepšie brať polystyrén. Ak tento materiál nie je k dispozícii, môžete si loptu vyrobiť sami z bavlnených nití. Okrúhly balónik namažte PVA a zabaľte ho hrubými niťami, pričom každú vrstvu navlhčite lepidlom. Výrobok musí úplne vyschnúť. Lopta je prepichnutá a odstránená zo stredu výsledného obrobku..
  2. Ak používate polystyrénovú guľu, omotajte ju hnedými niťami, aby ste vytvorili zdrsnený povrch pre dobrú priľnavosť kávových zŕn..
  3. Označte oblasť, kde bude kmeň blízko stromu, aby ste ho nenaplnili zrnami.
  4. Zrná s deliacou stranou prilepíme na guľu a hladká strana zostane hore. Použite PVA.
  5. Aby ste zabránili vypadnutiu zrniek, nechajte guľu po lepení polovice povrchu 30-40 minút schnúť.
  6. Keď je prvá vrstva úplne suchá (do niekoľkých hodín), môžete pristúpiť k druhej. Teraz vyplňte medzery zrnami a prilepte ich hladkou stranou tak, aby rozdelenie bolo vonku.
  7. Potom, čo je guľa suchá, vložte drevenú tyčinku do určenej oblasti pre sud a medzery zakryte kávovými zrnami..
  8. Zasaďte strom do pripraveného kvetináča. Namiesto zeme vezmite sadru, zriedenú studenou vodou na hustú kašu. Drevo nechajte cez noc schnúť v sadre..
  9. Začnite zdobiť pomocou stužiek, korálikov, tylu a ďalších. Ak chcete získať strom so zakrivenou štruktúrou, môžete ako kmeň použiť drôt, ktorý je najlepšie obalený zelenou alebo hnedou niťou..
  Valentínske remeslá - volumetrická pohľadnica
Pozrite si aj video, ako si stromček z kávových zŕn vyrobíte sami

Kávovník je darček vyrobený s dušou! Dúfame, že ste ťažili z nášho článku o výrobe dreva z kávových zŕn sami. Odporúčame vám tiež pozrieť sa na celú sekciu s darčekmi pre domácich majstrov..