Quillingové obrazy

Urob si sám obrazy a aplikácie technikou quilling

Papierové remeslá prežili tisícročia histórie. Rôzne národy ich používali na výzdobu svojich domovov, dovoleniek, účesov a mnoho ďalších. Quilling si tiež získal obľubu, čo sa stalo vzrušujúcou aktivitou pre deti i dospelých. Prelamované volumetrické kresby vyzerajú veľmi krásne vo forme obrazov, pohľadníc, ozdôb na nábytok a domáce potreby. Nižšie sa pozrieme na to, ako postupovať nášivkový priestor v technike quilling urob si sám.

Materiály:

– niekoľko listov albumu (v závislosti od veľkosti konečného produktu);

– kvaš (najbežnejšiu škôlku môžete použiť na 12 farieb);

– mäkká kefa;

– PVA;

– ihla a kliešte;

– quillingový papier.

Remeslá pre stolné počítače. Quilling

Nudná pracovná plocha je to najhoršie, čo si kreatíva môže myslieť. Vždy chcete ozdobiť svoj okolitý život. V tomto prípade je quilling skvelý nápad. Pretože ide o rozsiahlu techniku ​​vyšívania papiera, je potrebné vziať do úvahy, že hotová práca je v konečnom dôsledku pripevnená k povrchu, na ktorom nič nespočíva, aby sa nerozdrvila..

vlastnoručne quillingové obrazy na plochu

V prvom rade musíme zmerať plochu, ktorú chceme obrazom ozdobiť. Aby ste sa vo veľkosti ľahko orientovali, môžete podľa meraní prilepiť kus papiera zo starých novín.

Prečítajte si tiež: Quilling pohľadnice

V ďalšom kroku potrebujeme obyčajný biely papier formátu A4. Je potrebné ho označiť skladaním a potom nakrájať na prúžky 2-3 milimetre. Môžete tiež použiť hotový quillingový papier. Ak ste v tomto štýle urobili remeslá predtým, potom zrolujte štandardné uzavreté figúrky. Na hustotu konečného návrhu potrebujeme presne uzavreté. Ak ste sa s tým ešte nikdy nestretli, pozrime sa na to bližšie..

quillingový papier. Ak ste v tomto štýle urobili remeslá predtým, potom zrolujte štandardné uzavreté figúrky. Na hustotu konečného návrhu potrebujeme presne uzavreté. Ak ste sa s tým ešte nikdy nestretli, pozrime sa na to bližšie.Quillingové formy

Budete potrebovať veľkú cigánsku ihlu, z ktorej si pomocou klieští odhryznete samotný vrch, aby ste z ucha urobili otvorený krúžok. S pomocou tohto jednoduchého zariadenia, vložením začiatku pásu papiera do očka, je potrebné pásku pevne skrútiť. Potom musíte túto pásku držať niekoľko sekúnd, akoby sa upevňovala, a potom ju uvoľnite, aby sa skrútila "rozšírený".

  Tylové kvety

Budete potrebovať veľkú cigánsku ihlu, z ktorej si pomocou klieští odhryznete samotný vrch, aby ste z ucha urobili otvorený krúžok. S pomocou tohto jednoduchého zariadenia, vložením začiatku pásu papiera do očka, je potrebné pásku pevne skrútiť.

Tento článok vám pomôže zvládnuť techniku ​​quillingu: Remeslá z quillingu pre začiatočníkov

Potom musíte druhý koniec pásu pripevniť k hlavnej časti pomocou lepidla PVA. Ďalej z takýchto okrúhlych častí je potrebné vyrobiť rôzne uzavreté formy na quilling. Môžete to ľahko urobiť z fotografií, ktorých je na internete veľmi veľa..

rôzne uzavreté formy na quilling. Môžete to ľahko urobiť z fotografií, ktorých je na internete veľmi veľa.

Potom vezmeme novinový polotovar a výsledné časti vylejeme v náhodnom poradí. Rozložíme požadovaný vzor. Môžu to byť kvety, abstrakcia, geometrické vzory, čokoľvek, len zostavené tak, aby každý detail bol pevne v kontakte s iným. V skutočnosti potom tento vzor dáme na bok, na "hrana".

Potom, čo obrázok nadobudne tvar, rozložíme spodný hustý rad a potom na neho prilepíme všetky výsledné časti v stanovenom poradí. Na to používame lepidlo PVA a mäkkú kefu. Dobre namažte, aby sa neskôr vzor nedrobil.

Potom, čo obrázok nadobudne tvar, rozložíme spodný hustý rad a potom na neho prilepíme všetky výsledné časti v stanovenom poradí. Na to používame lepidlo PVA a mäkkú kefu. Dobre namažte, aby sa neskôr vzor nedrobil.

Pomocou techniky quilling môžete vyrábať figúrky astronautov, mesiaca a hviezd. Je dobré, ak ste na quilling použili farebný papier, a ak nie, potom stačí obrázok vymaľovať kvašom..

Pomocou techniky quilling môžete vyrábať figúrky astronautov, mesiaca a hviezd. Je dobré, ak ste na quilling použili farebný papier, a ak nie, potom stačí obrázok namaľovať kvašom.

Potom, čo sme počkali, kým nie je všetko suché, vložili sme prácu do rovnakých novín a vytiahli farby. Pretože vytvárame priestor, vyberáme vhodné farby. Kvaš riedime, kým nie je dostatočne tekutý, aby odkvapkal. A na papier v kvapôčkach nanesieme vzor, ​​čím dosiahneme plynulé prechody. Neľutujte farbu, biela by nemala byť viditeľná. Nalievať príliš veľa tiež nestojí za to, zafarbíte všetko naokolo, plus všetko, čo samotný papier zmäkne. Potom, čo úplne zakryjete volumetrickú kresbu kvašom, bude oveľa ťažšia a silnejšia..

Keď je všetko suché, musíte výsledok posypať trblietavým lakom na vlasy. Taká je aplikácia a bude pripevnená k stene nad pracovnou plochou. Dá sa naň samozrejme prilepiť rovnakým PVA. Ak si myslíte, že vám takýto vzor môže prekážať, prilepte niekoľko nenápadných kúskov papiera (v rohoch a niekoľko v strede), aby na niekoľkých miestach pracovali zvnútra von, a prilepte výrobok na obojstrannú pásku.

  Kvety z obrúskov vlastnými rukami. Foto pľúca krok za krokom

Quilling obrazy a aplikácie sa stane nielen krásnou dekoráciou interiéru, ale aj vynikajúcim darčekom pre blízkych. Môžete nakresliť ľubovoľný výkres a naplniť ho quillingovými tvarmi. Prajem vám tvorivý úspech!