Remeselné prasiatko

DIY remeselné prasiatko z plastovej fľaše

DIY prasiatko

Keď dospievame, mnohí z nás stále na niečo šetria, ale na to už používajú banky alebo trezory. Ale ako deti sme všetci používali roztomilé prasiatko. Potešte svoje dieťa a vyrobte si s ním také prasiatko vlastnými rukami, aby ste od detstva mali dobrý zvyk zbierať finančné prostriedky na darček svojim blízkym. Začnime teda vytvárať remeslá vo forme prasiatka.

Na naše remeslo - prasiatka budete potrebovať:

Na naše remeslo – prasiatka budete potrebovať:

– plastová fľaša 1,5-2 l;

– nožnice;

– voda;

– PVA lepidlo (ak existuje vinylové lepidlo);

– červená akrylová farba;

– kefa;

– nádoba na miešanie a tyčinka;

– Scotch;

– biele obrúsky (alebo môžete použiť papier na topánky);

– papiernický nôž;

– čierna permanentná značka;

– 5 ružových čiapok (môžete aj biele);

– 2 čierne tlačidlá;

– ružová lepenka;

– horúca lepiaca pištoľ (alebo super lepidlo).

prasiatko urob si sám z plastovej fľaše

DIY prasiatko. Postup práce

DIY prasiatko. Postup práce

  1. V prvom rade odrežte vrch fľaše nožnicami. Nemôžete sa báť presne odrezať, tk. potom sa okraje dajú ľahko zarovnať. Toto bude hlava prasiatka. Potom odrežeme spodnú časť – toto bude telo.
  2. Lepidlo PVA zmiešame s vodou a pridáme červenú farbu. Farebnú gradáciu robíme tak, aby bola ružová tak, ako ju máte radi.
  3. Okraje trupu a hlavy zarovnáme nožnicami, spojíme ich vložením hlavy do trupu. Ak to nezmizne, urobte na trupu malý rez nožnicami. Pre spoľahlivosť tieto časti spájame páskou..
  4. Vytvorenie diery za peniaze pomocou papierenského noža.
  5. Fľašu pokryjeme zmesou vyrobenou z lepidla a navrchu obrúsky. Pretože sú obrúsky tenké, vytvárame niekoľko vrstiev. Keď je prvá vrstva suchá, prikryte ju ešte jednou farbou, aby ste skryli prípadné nedokonalosti. Ak sú čiapky biele, potom ich určite prelakujte na ružovo.
  6. Opatrne znova vyrežte našu peňažnú dieru.
  7. Na otvor fľaše naskrutkujeme jeden uzáver a fixkou naň obkreslíme náplasť. Vystrihnite ošípané uši a chvost z farebnej ružovej lepenky. Zlepíme ich super lepidlom alebo horúcou lepiacou pištoľou. Rovnakým spôsobom lepíme gombíky – to budú oči. A potom zospodu prilepíme 4 čiapky – to sú naše nohy.
  DIY cítil jahody
Ako vyrobiť prasiatko z plastovej fľaše

To je všetko, prasiatko z plastovej fľaše je pripravené. Nezabudnite na fantáziu a potom si prasiatko urobí samo osebe radosť nielen vášmu dieťaťu, ale aj vašej matke alebo milovanej priateľke. DIY darčeky zahriajú srdce a dušu.