Remeslá-kytice na deň žien

V očakávaní Medzinárodného dňa žien, 8. marca, každá žena očakáva originálne a krásne blahoželania pre seba. Tak prečo im v tento jarný deň nezariadiť dovolenku a nedať kúpené nenáročné suveníry z obchodu, ale vlastnými rukami urobiť niečo veľmi zaujímavé a jedinečné. Originálna kytica na Deň žien, vyrobená vlastnými rukami, môže byť skvelým nápadom. A nemusíte sa príliš znepokojovať tým, že tento darček bude triviálny. Pretože na prekvapenie všetkých sú to kytice vyrobené ručne, ktoré môžu byť neobvyklé a originálne. K dispozícii je niekoľko materiálov, ktoré sú ideálne na výrobu originálnej a krásnej kytice – môže to byť vzdušný nylon, zamatová tkanina, objemný vlnitý papier a dokonca aj jednoduchý farebný papier. Fantázii sa medze nekladú. Najdôležitejšou vecou v tomto obchode je mať veľkú vnútornú túžbu a skutočne vytvoriť originálne majstrovské dielo..

Najlepšie nápady kvetov na 8. marca urobte sami

Ak si prečítate tento článok, naučíte sa, ako vyrobiť kyticu pre 8. marca vlastnými rukami. Z kvetov, ktoré budú vyrobené najrozmanitejšími metódami, môžete vyrobiť veľmi krásne a originálne kytice. Na tento účel môžu byť dokonalé najjednoduchšie materiály, ktoré máte pravdepodobne na dosah ruky. Pomáha papier, lepidlo a nožnice. Môžete tiež nahradiť obyčajný farebný papier napríklad za vlnitý papier. Pôvodné kvety sa získavajú z látky. Okrem toho je možné z korálikov a korálikov na Medzinárodný deň žien vyrobiť veľmi krásne kvetinové úpravy..

Ruže

Ruže sú obľúbené kvety väčšiny žien. Sú veľmi krásne a jemné, ale zároveň majú tŕne. Áno, stojí za zmienku, že darovanie kytice kvetov 8. marca sa už dlho stáva úžasnou tradíciou. Ale, a ak si vezmete trochu a zbijete banánový kvet, odovzdáte ako darček papierovú ružu vyrobenú vlastnými rukami. Na výrobu takejto kytice budete potrebovať:

 • Hrubý papier (možno farebný alebo s potlačou, ktorá sa vám páči).
 • Ukážka.
 • Ceruzka.
 • Lepidlo (môžete použiť teplovzdušnú pištoľ).
 • Nožnice.
 • Lesklý lak na ozdobu.

kytice urob si sám na 8. marca

Priebeh: 

 1. Je veľmi ľahké vyrobiť takú ružu z papiera..
 2. Aby ste to urobili, pomocou šablóny musíte načrtnúť obrys budúcej ruže a vystrihnúť prázdne miesto.
 3. Ďalej by ste mali začať krútiť rezanú ružicu úplne od stredu. Púčik musíte fixovať lepidlom, aby sa vám nerozpadol vo vašich rukách.
 4. Krajný okraj ruže je tiež lepšie skrútiť kvôli uveriteľnosti. Túto prácu môžete vykonávať jednoduchým špáradlom..
 5. Výsledný háj by mal byť ozdobený lesklým lakom. Podľa vašej túžby., Môžete si vyrobiť stonku. Ale bude to vyzerať skvele na krásne rozložitých listoch..
  DIY krabica z pohľadníc, výrobná schéma

kytice urob si sám na 8. marcakytice urob si sám na 8. marcaDIY kytica na 8. marcakytice urob si sám na 8. marca

Vlčie maky

Ak sa rozhodnete urobiť kyticu pre 8. marca vlastnými rukami, dávajte pozor na nasledujúci nápad. Vlnitý papier je skvelým materiálom na výrobu kvetov na Deň žien. Vzhľadom na to, že tento materiál dokonale nadobúda akýkoľvek tvar, ktorý mu bol daný, okvetné lístky budú vyzerať prirodzenejšie. Na výrobu kytice maku vlastnými rukami budete potrebovať:

 • ceruzka.
 • nožnice.
 • vlnitý papier v zelenej, červenej a čiernej farbe.
 • nite.
 • tenký drôt.
 • lepidlo.
 • drevený špíz.

kytice urob si sám na 8. marca

Priebeh:

 1. Najprv musíte vziať vlnitý červený papier a niekoľkokrát ho zložiť. Ďalej musíte nakresliť tvar budúceho okvetného lístka a vystrihnúť ho..DIY kytica na 8. marca
 2. Keď vezmete čierny vlnitý papier, musíte z neho vystrihnúť malý prúžok. A na jednej z jeho strán urobte okraj. Ďalej obalte koniec drôtu výsledným pásom a zafixujte ho závitmi. Potom musíte zdvihnúť okraj.kytice urob si sám na 8. marca
 3. Pomocou lepidla po jednom okvetnom lístku ich postupne prilepte k výslednému čiernemu jadru. Tak vytvoríte budúci púčik maku. Drôt musí byť zabalený zeleným vlnitým pásom. A miesto, kde sú zlepené lupene maku, musí byť skryté pod zeleným papierom..

Tulipány

Kvetinové úpravy pre 8. marca, vyrobené z takého materiálu, akým je foamiran, budú vyzerať veľmi prirodzene. Tento materiál je určený na výrobu rôznych kvetov, ale napriek tomu sú to tulipány, ktoré sú originálnejšie a krajšie. V zásade ide o tulipány, ktoré 8. marca daruje ženám mnoho mužov. Všetky stánky s kvetmi a obchody sú samozrejme plné čerstvých kvetov. Je to však tulipán, ktorý si môžete vyrobiť sami. Oveľa príjemnejšie bude pre mamu, kamarátku, babičku dostať tento darček ako darček. Na výrobu tulipánov z foamiranu budete potrebovať:

 • drôt.
 • penové peny akejkoľvek farby podľa vašej osobnej túžby.
 • fóliové guličky alebo korálky.
 • železo.
 • nožnice.
 • horúca tavenina.
 • lyžica.

kytice urob si sám na 8. marca

Priebeh:

 1. Tulipán by sa mal začať vyrezaním hlavných častí pre budúci púčik. Za týmto účelom by ste mali najskôr nakresliť a vystrihnúť šablónu a použiť ju na výrobu prázdnych miest.kytice urob si sám na 8. marca
 2. Pomocou horúceho lepidla by mali byť fóliové guličky alebo korálky prilepené k úplnému koncu drôtu. Vďaka tomu budete mať pripravené dôležité medzery. Musíte len zbierať kvety samy.kytice urob si sám na 8. marca
 3. Zo zelenej penyirinu je potrebné vystrihnúť detaily vo forme letákov. Potom ich zohrejte a vytvarujte z nich čln. Cez jadro obrobku by mal prechádzať drôt s pätkou.kytica urob si sám na 8. marca

Na každú kvetinu budete potrebovať dve medzery. Ďalej by sa mali zdvihnúť okvetné lístky, čím sa vytvorí púčik. Potom musíte na stonku prilepiť list. Z týchto tulipánov získate 8. marca nádhernú a sviežu kyticu!

  Remeslá: papierové srdce z kvetov z obrúskov

Snežienky

Ako vidíte, výroba kytíc na 8. marca nie je ťažké urobiť vlastnými rukami. A za týmto účelom sa ponúkajú ich fotografie a popis. Ak máte veľkú túžbu vyrobiť si niečo vlastné, v skutočnosti neobvyklé, ale nie z papiera, môžete na tieto účely použiť napríklad rôzne materiály, napríklad jednorazové plastové lyžice. Kytica snežienok vyrobená z lyžičiek bude 8. marca skvelým darčekom pre vašu matku alebo babičku. Na výrobu takého neobvyklého darčeka budete potrebovať:

 • žltá plastelína.
 • 15 nafúknutých lyžíc alebo viac. To bude závisieť od počtu kvetov v kytici. Na výrobu jedného kvetu budete potrebovať päť lyžíc..
 • zelený farebný papier.
 • ozdobná stužka.
 • slamky na pitie.
 • nožnice.

kytica urob si sám na 8. marca

Priebeh:

 1. Výrobný proces by mal začať odrezaním rúčok z lyžíc..
 2. Ďalej by mali byť z plastelíny tvarované malé guľôčky v priemere. Budú držať plátkové lyžice. Musíte do nich vložiť rúrky a nakrájané lyžice..
 3. Potom musíte zabaliť skúmavky pásikom vystrihnutým zo zeleného papiera. Listy by mali byť tiež vystrihnuté zo zeleného papiera a zaistené k výslednému stonku..
 4. Potom stačí zhromaždiť kyticu hotových tulipánov a uviazať krásnu stuhu.

kytica urob si sám na 8. marca

Sasanky

Ručne vyrobená kytica z 8. marca, vyrobená vlastnými rukami Z neobvyklého krásneho kvetu sasanky na 8. marca si môžete vyrobiť taký materiál, akým je organza. Je to veľmi obľúbená látka na výrobu kvetov. Navyše je veľmi ľahko spracovateľný. Kytica organzových sasaniek je jemná a vzdušná. A aby ste tento darček vyrobili sami, budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

 • nožnice.
 • organza.
 • korálky.
 • sviečka.
 • horúca lepiaca pištoľ.
 • voliteľné – dekor.

urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami

Priebeh:

 1. Z kúska organzy budete musieť vystrihnúť šesť kusov a päť kruhov. Mali by tvarom pripomínať okvetné lístky. Aby sa tkanina nerozšírila, jej okraje by mali byť spálené cez horiacu sviečku..urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami
 2. Okrúhle obrobky musia byť navzájom prilepené v strede pomocou horúcej pištole. Okvetné lístky musia byť rozložené v tvare kvetu a prilepené ich v strede okrúhleho prvku.
 3. Jadro musí byť zapečatené korálkami. Výsledné kvety musia byť doplnené rôznymi ozdobnými prvkami. Môžu byť použité na ozdobenie prezentácie alebo na výrobu plnohodnotnej kytice..urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami

V tomto prípade púčiky, ktoré ste sa naučili, môžu byť upevnené na stonke vyrobenej z papiera, látky, rúrok alebo drevenej špajle.

urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami

Originálne kytice na 8. marca urobte sami

Napodiv, ale kyticu pre 8. marca, vyrobenú sami, môžete urobiť nielen z kvetov, ale aj z rôznych suvenírov. Kytice môžete urobiť jedlými napríklad zo zeleniny, ovocia alebo bobúľ. Kytice z pečiva budú vynikajúce jedlé kompozície. Bude potešením dostať takú kyticu ako darček. Áno, aj v takom predstavení! Ale pre tých, ktorí milujú plyšové hračky, si môžete sami vyrobiť krásnu skupinu plyšových plyšových zvierat..

  Na Nový rok si vyrábame darčeky sami

Kytica ovocia, bobúľ alebo zeleniny

Teraz v tomto príspevku budeme hovoriť o tom, ako vyrobiť ovocnú kyticu vlastnými rukami. Zeleninové alebo ovocné a bobuľovité jedlé kytice si v súčasnosti získavajú veľkú obľubu. A toto nie je náhoda. Táto kompozícia bude určite originálnym a nečakaným darčekom pre 8 matra. Nikdy nevybledne a vydrží stáť veľmi dlho, príjemne pre oči.

Musíte len vedieť, že kytice vyrobené z celých plodov si budú môcť zachovať svoj pôvodný vzhľad oveľa dlhšie..

urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami

Výber zeleniny, ovocia a bobúľ je veľmi široký. Môžete vyrobiť mono majstrovské diela, napríklad z jahôd, citrusových plodov alebo mrkvy. Rôzne druhy vyzerajú skvele. Ovocie bude vyzerať skvele so zeleninou aj s bobuľami. Na výrobu kytice ovocia alebo zeleniny sami budete potrebovať:

 • ozdobné lano.
 • drevené špajle.
 • obal.
 • rôzne materiály na dekoráciu.

Priebeh:

 1. Vybraná zelenina alebo ovocie by sa mali dôkladne umyť a vysušiť.
 2. Každá zelenina, ovocie by mala byť navlečená na drevených špajliach.
 3. Všetky prvky by mali byť zhromaždené v jednej kytici..
 4. Ďalej by ste mali všetko zviazať lanom a zabaliť baliacim papierom.
 5. Výslednú kyticu môžete doplniť ďalšími dekoratívnymi prvkami..

Kytica plyšových hračiek

Kyticu hračiek si môžete vyrobiť aj vlastnými rukami. Prostriedky s hračkami, na rozdiel od kytíc vyrobených z ovocia a kvetov, vydržia dlho v pamäti. Môžu byť uložené v pôvodnej podobe alebo vybalené. Samotný postup je veľmi jednoduchý a zábavný..

Môžete si dokonca urobiť taký darček na 8. marca so svojimi deťmi. Kytice z plyšových zvieratiek môžete darovať svojej matke, babičke, sestre alebo spriaznenej duši 8. marca.urobte kyticu pre 8. marca vlastnými rukami

Pri vytváraní tejto kompozície je potrebné uprednostniť rovnaké malé hračky..

Ak chcete predstaviť veľa veľkej plyšovej hračky, je najlepšie ju ozdobiť ďalšími kvetmi, farebnými stuhami alebo mašľami..

Záver

Kytice vyrobené 8. marca samostatne sú presne takouto myšlienkou, ktorú by ste mali znova vytvoriť aspoň raz za život. Takýto darček bude pre vašu rodinu najunikátnejší a najpríjemnejší, pretože bude vyrobený s dušou..