Remeslá na Deň matiek vlastnými rukami, foto

Remeslá ako darček pre mamu ku Dňu matiek

Vo veľmi blízkej budúcnosti sa u nás očakáva nádherná rodinná dovolenka – Deň matiek! Pre všetkých, ktorí si chcú predstaviť skvelú príležitosť poďakovať svojim milovaným matkám za všetky bezsenné noci, starosti a starosti, ktoré im niekedy dokážeme doručiť! Nič na svete nestačí na vyjadrenie našej vďačnosti matkám!

Existuje však niečo, čo môže vyjadriť našu lásku a vďačnosť! Čo to je? Toto je nejaký malý SURPIZ vyrobený vlastnými rukami, ktorý obsahuje všetku našu náklonnosť k mame, vyrobený s láskou a množstvom pozitívnych myšlienok!

Áno, takýto darček môže byť úplne zbytočný pre kohokoľvek, ALE NIE pre MATKU!

Áno, takýto darček môže byť úplne zbytočný pre kohokoľvek, ALE NIE pre MATKU! Keď deti vyrastú a opustia rodičovské hniezdo, matka môže iba medzi vzácnymi telefonátmi prejsť všetkými „darmi“ a „prekvapeniami“, ktoré ste jej počas detstva a dospievania dávali! Takéto „prekvapenia“ obsahujú to najcennejšie: pamäť, lásku, jasný smútok! Prázdniny sa blížia a vy stále neviete, čo darovať svojej mame? Potom ste na správnom mieste! Upozorňujeme na nenáročné roztomilé remeslá, ktoré sú jednoduché, originálne a nevyžadujú veľa času a peňazí..

DIY darčeky pre mamu ku Dňu matiek

Predtým, ako prejdeme k podrobným pokynom na výrobu remesiel pre darčeky, pozrime sa najskôr na navrhované možnosti:

Predtým, ako prejdeme k podrobným pokynom na výrobu remesiel pre darčeky, pozrime sa najskôr na navrhované možnosti:

Látkové tulipány

Na výrobu týchto nádherných látkových tulipánov potrebujeme:

 • Svetlé látkové klapky na kvety;
 • Zelené kúsky látky na stonky a listy;
 • Drôt, ktorý dodá stonkám tuhosť a požadovaný tvar;
 • Plnivo Sintipon;
 • Nožnice;
 • Ihla s niťou;
 • Vzor.

Podrobné pokyny na výrobu remesiel z mäkkých tulipánov:

1. Nakreslite vzor na svoje budúce tulipány na papier. Malo by to vyzerať asi takto:

Šípky na vzore ukazujú smer zdieľanej nite látky.

Šípky na vzore ukazujú smer zdieľanej nite látky..

2. Vyberte klaptiki požadovanej farby, zložte ich do párov pravou stranou dovnútra, pripevnite vzory k tkanine a opatrne vystrihnite detaily. Nezabudnite nechať 0,5-1 cm na príspevok na švy!

3. Šite tulipánový púčik v kruhu, cez malý otvor v blízkosti spodnej časti kvetu, otočte detail von. Dôkladne naplňte „kvetinu“ syntetickým plnivom na zimovanie a opatrne zošite otvor.

4. Ušite „nohu“ tulipánu, vytočte ho a voľne ho naplňte synthponom. Potom, čo noha získa svoj objem, vložte drôt do nohy a mierne zaoblite jeho konce (aby ostré hrany drôtu neroztrhli tkaninu a nevyliezli z nohy).

Šiť tulipánový púčik do kruhu, cez malý otvor v blízkosti spodnej časti kvetu, otočte detail von.

5. Listy zošite, vyklopte a dobre narovnajte, zažehlite žehličkou. Dajte im tvar. Ak chcete, môžete ich utesniť netkanou textíliou (z netkanej textílie vystrihnite listovú časť, prilepte ju žehličkou na nesprávnu stranu jednej z nesprávnych strán plachty a potom začnite zošívať všetky diely).

6. Zbierame náš tulipán – opatrne nasadíme a prišijeme kvetnú hlavu k stonke.

Ušite celý zväzok týchto mäkkých tulipánov

List omotáme okolo stonky a prišijeme. Ušite celú kopu takýchto mäkkých tulipánov – budú dlho stáť, vydržia viac ako jedno pranie a potešia vašu matku dlho, dlho!

DIY váza z plastovej fľaše pre mamu

Ale vašu matku ešte viac poteší taká nádherná váza na sladkosti alebo ovocie! Nielenže ste to urobili vlastnými rukami, ale je to aj veľmi praktické – bude to vyzerať skvele na každom stole a dokonca poteší každého člena rodiny všetkými druhmi „sladkostí“! Mimochodom, keď ho dáte – nezabudnite ho naplniť niečím chutným – takpovediac prekvapením č. 2.

  Čo dať milovanej matke k narodeninám?

DIY váza z plastovej fľaše pre mamu

Na výrobu tohto „majstrovského diela“ vlastnými rukami pripravte:

 • 19 l plastová fľaša na vodu;
 • 6 -litrová plastová fľaša;
 • Toaletný papier;
 • PVA lepidlo;
 • Lepiaca kefa;
 • Jednoduchá ceruzka;
 • Nožnice;
 • Špagát;
 • Dve farby v spreji v zlatej a čiernej farbe.

Ale vašu matku ešte viac poteší taká nádherná váza na sladkosti alebo ovocie!

Majstrovská trieda na výrobu vázy z plastových fliaš

1. V dvoch plastových fľašiach ostrým nožom alebo nožnicami opatrne odstrihnite hornú časť spolu s hrdlom. Vrch 19 -litrovej fľaše bude v budúcnosti slúžiť ako misa našej vázy a vrch menšej fľaše bude slúžiť ako noha a stojan našej vázy. Pozrite sa, ako by mali naše diely vyzerať:

Majstrovská trieda na výrobu vázy z plastových fliaš

2. Ďalšou fázou, zatiaľ čo detaily sú stále oddelené, je výzdoba budúcej vázy. Na to musíte použiť schopnosti techniky papier-mâché:

 • Širokú časť misky a stojan potiahneme lepidlom PVA;
 • Jemne naneste (namotajte) toaletný papier, nechajte prvú vrstvu zaschnúť;
 • Tento postup opakujeme znova 4-5 krát, kým nie sú steny častí zarovnané a nezískajú určitú monumentalitu..
 • Naše obrobky dôkladne osušíme.
 • Pomocou toaletného papiera vytvoríme aj prepracované štukové výlisky (podľa vášho vkusu – trsy, kvety, ozdoby, zložité vzory). Za týmto účelom si navlhčite ruky vodou a odoberaním kúskov toaletného papiera vyrábame gule, bičíky, ktoré pomôžu našej váze získať jedinečnosť a exkluzivitu. Výsledné bičíky, guličky, prilepte lepidlom PVA na vázu po nanesení nejakého zložitého vzoru jednoduchou ceruzkou. Všetko dôkladne osušte.

Na hotové dobre vysušené polovice vázy naneste sprejovou farbou čierny tón

3. Na hotové dobre vysušené polovice vázy naneste sprejovou farbou čierny tón. Potom, čo čierna farba trochu zaschne, naneste ďalší zlatý náter zlatou farbou v spreji. Ak tu a tam nájdete medzery v zlatej farbe, potom použite štetec a skryte všetky chyby.

Ak tu a tam nájdete medzery v zlatej farbe, potom použite štetec a skryte všetky chyby

4. Je čas konečne spojiť misku vázy s nohou! K tomu použite špeciálne lepidlo na plast, spoj zabaľte špagátom namočeným v lepidle PVA, uviažte pekný luk a počkajte, kým nie je výrobok úplne suchý..

Je čas konečne spojiť misku vázy s nohou!

Teraz radšej utekajte do obchodu pre sladkosti, naplňte nimi čerstvo vyrobenú vázu a radšej dajte tento nádherný darček svojej mame! Ver mi, bez ohľadu na to, koľko máš ty a tvoja matka rokov – TAKÝTO darček neostane bez jej pozornosti! Váza, a dokonca až po okraj naplnená sladkosťami – srdce matky sa určite zachve a poteší!

Remeselné kamenné kaktusy s dieťaťom

Zriedka, ktorých matka môže zostať ľahostajná pred takým tŕnistým zázrakom, akým je kaktus! A keď sa tomuto zázraku tiež podarí rozkvitnúť – to je všetko, srdce mojej matky navždy zasiahne láska k tejto tŕnistej, ale veľmi krásnej rastline!

Remeselné kamenné kaktusy s dieťaťom

Dávame vám do pozornosti darčekový vtip „KACHTY pre mamu“. Toto prekvapenie určite ocení! A pre invenciu a vynaliezavosť a pre vynikajúcu a absolútne nevyžadujúcu osobitnú pozornosť výzdoba interiéru.

Na výrobu kvetináča s kamennými kaktusmi budete potrebovať:

 • Malý hlinený kvetináč;
 • Piesok;
 • Hladké kamienky (kamienky) strednej a malej veľkosti;
 • 2-3 odtiene zelenej akrylovej farby;
 • Korektor.
  Remeslá: papierové srdce z kvetov z obrúskov

Technológia na výrobu hrnca s kamennými kaktusmi:

Technológia na výrobu hrnca s kamennými kaktusmi:

1. Najprv položte kamene na stôl a dobre si ich prezrite. Vyberte si tie, ktoré sa najviac podobajú skutočným kaktusom. Ostatné odložte oddelene..

Vyberte tie, ktoré sa najviac podobajú skutočným kaktusom

2. Vybrané kamienky natrieme akrylovou zelenou farbou a počkáme, kým úplne nevyschnú..

3. Pomocou korektora naneste „ihly“ na zelené kamene.

Korektorom naneste „ihly“ na zelené kamene

4. V prípade potreby trochu stmavte, trochu – rozjasnite svoje kamene pomocou rôznych odtieňov zelených farieb. Suma sumárum – oživte svoje kaktusy. Urobte z nich „skutočných“.

Na dno hrnca pridajte malé kamienky. Potom ho do ¾ naplňte pieskom, nainštalujte novo objavené „kaktusy“

5. Na dno hrnca nasypte malé kamienky. Potom ho na ¾ naplňte pieskom, nainštalujte novo objavené „kaktusy“ v ľubovoľnom poradí, zvyšný priestor v kvetináči zakryte malými kamienkami.

Kamenné kaktusy sú pripravené! Hrniec kaktusov pre mamu položíme skoro ráno na nočný stolík k hlave postele – nech je ráno pre ňu príjemné a slávnostné! A tieto nádherné kaktusové mláďatá budú dlho prinášať nezabudnuteľné dojmy a radosť..

Kamenné kaktusy sú pripravené! Hrniec kaktusov dáme mame skoro ráno na nočný stolík k hlave postele - nech je ráno pre ňu príjemné a slávnostné

DIY darček sladkých medveďov

Mamičky sú veľké dievčatá a ktoré dievčatá nemajú rady sladkosti? Preto môžete a mali by ste svojej mame na sviatok svojej matky dať niečo sladké! Na to sú sladkosti vyrobené v tvare srdca ideálne! A aby ste tieto sladkosti krásne predstavili, musíte pre ne vymyslieť nejaký neobvyklý obal.!

Upozorňujeme na obaly od cukroviniek vo forme medveďov, myší, zajačikov a iných zvierat:

Upozorňujeme na obaly od cukroviniek vo forme medveďov, myší, zajačikov a iných zvierat:

Dobre sa pripravte, než začnete vyrábať tieto postavičky zo sladkostí..

Budete určite potrebovať:

 • Cukríkové srdcia;
 • Kartón;
 • Jednoduchá ceruzka;
 • Nožnice;
 • Lepidlo;
 • Rôzne figúrky roztomilých zvieratiek.

Najprv položte pred seba list lepenky..

Pripojte k nemu figúrky zvierat, zakrúžkujte ich jednoduchou ceruzkou a opatrne ich nožnicami vystrihnite z lepenky.

Pripojte k nemu figúrky zvierat, zakrúžkujte ich jednoduchou ceruzkou a opatrne ich nožnicami vystrihnite z lepenky.

Na hrudník zvieraťa pripevnite srdiečko a prilepte ho lepidlom. Zložte nohy zvieraťa na hrudi okolo cukríka, prilepte ich lepidlom – dostanete objatie s cukrovinkami vo vnútri.

Nakreslite zvieratku roztomilú tvár alebo ho odstrihnite nožnicami

Nakreslite zvieratku roztomilú tvár alebo ho odstrihnite nožnicami. Balenie je pripravené – poponáhľajte sa zablahoželať svojej mame k sviatku – ku Dňu matiek!

DIY fotorámček z diskov ako darček

Teraz každý obyvateľ našej krajiny nazhromaždil more všetkých druhov nepotrebných diskov. Vyhoďte to – je to škoda, možno to príde vhod! Známy obrázok?

DIY fotorámček z diskov ako darček

Dávame vám do pozornosti technológiu výroby fotorámika z týchto dúhových diskov. Samotný taký rám vyzerá skvele a ak doň vložíte obľúbenú fotografiu svojej matky, dosiahne sa efekt prekvapenia a oslavy!

Pripravte si nasledujúce materiály:

 • CD, DVD disky;
 • Lepidlo;
 • Farby na vitráže v čiernej farbe;
 • Hrubá lepenka;
 • Nožnice.

Rozmýšľali ste nad tým, aký veľký budete mať rám? Potom si pokojne vezmite nožnice a z kartónu vystrihnite potrebný tvar pre váš budúci rám.

Samotný taký rám vyzerá skvele, ale ak doň vložíte obľúbenú fotografiu svojej matky

Nožnicami nastriháme dva nepoužiteľné kotúče na kúsky ľubovoľného nepravidelného tvaru (bude to malebnejšie). Výsledkom je dúhová mozaika diskov.

Výsledkom je dúhová mozaika diskov

Kartónový rám dôkladne rozotrite lepidlom PVA a prilepte naň mozaiku diskov CD, DVD. Ukázalo sa to veľmi pekne:

Nezabudnite nechať medzi kusmi mozaiky malú vzdialenosť - potom ju naplníme farbou:

Nezabudnite nechať medzi kusmi mozaiky malú vzdialenosť – potom ju naplníme farbou:

  DIY stolné hry pre deti

Teraz nás zachraňuje čierna farba vitráže s jemným hrotom. S jeho pomocou vyplníme priestor medzi mozaikami, čím zatienime náš rám a dodáme mu pevnejší a dokončenejší vzhľad:

Teraz nás zachraňuje čierna farba vitráže s jemným hrotom.

Obdivujte konečný výsledok svojho a kreatívneho úsilia:

Remeselné darčeky „špirálové kvety“

Takéto kvety dokonale zapadnú do dekorácie akéhokoľvek interiéru. Ľahko sa môžu stať súčasťou blahoželania alebo balíčka na dovolenku. Kytica špirálových kvetov navodí jarnú náladu aj v tom najchladnejšom zimnom chlade!

Remeselné darčeky „špirálové kvety“

Nezabudnite pripraviť nasledujúce materiály na výrobu špirálových kvetov:

 • Ostré nožnice;
 • PVA lepidlo na papier;
 • Obojstranný farebný papier rôznych odtieňov;
 • Ceruzka.

Kde začať:

1. Začneme vytvorením šablóny pre budúci púčik:

 • Za týmto účelom nakreslite kruh s nerovnými okrajmi na jasný obojstranný list farebného papiera..
 • Odvíjajte (kreslite jednoduchou ceruzkou) špirálu od stredu kruhu.
 • Pozdĺž výsledného obrysu opatrne odrežte špirálu.

Začneme vytvorením šablóny pre budúci púčik kvetov

Vezmeme vonkajší okraj výslednej špirály a začneme ju pevne krútiť po celej dĺžke.

2. Z farebného obojstranného papiera zelenej farby vystrihneme listy nášho kvetu a stonku.

Vystrihnite listy nášho kvetu a stonku z farebného obojstranného papiera zelenej farby.

3. Špirálový kvet pred prilepením na stonku mierne roztiahnite a rozložte. Prilepte aj listy.

Pred prilepením na stonku špirálovitý kvet mierne roztiahnite a rozložte. Prilepte aj listy

Pozrite sa, aká krásna kytica sa môže narodiť vďaka vášmu úsiliu:

Pozrite sa, aká krásna kytica sa môže narodiť vďaka vášmu úsiliu

Látkové vtáky – urobte to sami pre mamu

Farebná a veselá rodina vtákov vyrobená vlastnými rukami dokáže vašej matke dodať jarnú náladu, ktorá v zimných večeroch chýba.!

Látkové vtáky - urobte to sami pre mamu

Ak chcete dať takej rodine vtákov mame, ktorá presne opakuje obrázky všetkých členov vašej rodiny, musíte sa pripraviť:

 • Svetlé a farebné kúsky plsti;
 • Ihla a niť;
 • Korálky;
 • Stuhy;
 • Nožnice;
 • Lepidlo;
 • List bieleho papiera;
 • Jednoduchá ceruzka;
 • Sintipon ako plnivo.

Najprv vytvorte vzor pre všetky detaily týchto zábavných vtákov.

Najprv vytvorte vzor pre všetky detaily týchto zábavných vtákov. Vezmite biely list a ceruzku a snívajte. Vystrihnite výsledné vzory. Môžete použiť naše ukážky:

Vezmite filcové klaptiki, zložte ich na polovicu a pripevnite k nim hotové papierové vzory.

Vezmite filcové klaptiki, zložte ich na polovicu a pripevnite k nim hotové papierové vzory. Kruhujte papierové vzory a strihajte nožnicami striktne pozdĺž obrysu postavy.

Je čas chytiť ihlu! Ušite časti vtáčieho tela, naplňte telo synthponom. Zašite zvyšný otvor. Prišite zobák vtáka. Krídla stačí zlepiť lepidlom. Vtákovi ušite korálky namiesto očí.

Vyrobte niekoľko týchto vtákov rôznych veľkostí a urobte z nich matku, otca, syna a dcéru!

Vyrobte niekoľko týchto vtákov rôznych veľkostí a urobte z nich matku, otca, syna a dcéru! Veselá rodina!

V prípade záujmu môžete vtáky zavesiť na strop pomocou viacfarebných stužiek alebo ich postaviť do kvetináča na palice – čím sa vytvorí také vtáčie hniezdo.!

V prípade záujmu môžete vtáky zavesiť na strop pomocou farebných stužiek alebo ich položiť do kvetináča na palice

Splňte všetky svoje darčeky pre mamu s láskou, úžasom. Nechajte tento pocit preniesť na ňu hneď, ako uvidí prácu vašich rúk! Postarajte sa o svoju mamu a rozmaznávajte ju vlastnými ručnými prácami častejšie! Doprajte jej teplo a lásku, starostlivosť a nezabúdajte na pomoc!