Ručne vyrobené mydlo, recepty s fotografiami

Ako vyrobiť mydlo doma pomocou vírov. MK

Domáca výroba mydla je zábavná aktivita, ktorá osloví deti i dospelých. Zakaždým môžete získať nové mydlo, úplne odlišné od predchádzajúceho.. DIY mydlo doma môže byť veľmi originálne, ak použijete techniku ​​rotácie. Pretože žiadna snehová vločka nie je rovnaká, mydlo s vírmi sa nemôže opakovať dvakrát. Vzor pripomína vlny alebo kučery, mramorové pruhy. Mnoho ľudí miluje práve tento typ výroby mydla, pretože aj obyčajné obdĺžnikové mydlo je veľmi krásne.

Vírivé mydlo, majstrovská trieda

Výkres môže byť zobrazený s priehľadným podkladom, môže byť použitý farebný alebo niekoľko farebných. Kvalita škvŕn závisí nielen od ruky pána, ale aj od materiálov. Všetky prísady musia byť trvalo zafarbené a vrstvy sa nesmú navzájom miešať. V opačnom prípade bude narušená štruktúra obrázku a nebude žiadna krása..

Dnes si vyrobíme lahodné mydlo, ktoré pripomína Stredozemné more. Nadobudnutie transparentných a bielych základov. Esenciálne oleje do mydla je možné kúpiť v lekárni, budete potrebovať borovicové a pomarančové oleje.

Pozrite si video: Vírite mydlo od nuly

1. Forma na mydlo. Prvýkrát je lepšie zvoliť obdĺžnikový alebo štvorcový, pretože bude pohodlnejšie kresliť do neho. Následne môžete mať pôvodnú podobu a vyrobiť mydlo v určitej téme..

2. Hotové mydlové základy. Vezmeme si nepriehľadné, potom sa krútia ako nasýtené..

3. Farbivá. Modrú, môžete si vziať zelenú alebo ich zmiešať a získať námornícku modrú. Pridajte oranžovú do priehľadnej základne. Farbivá musia byť nemigrujúce, inak nedostaneme obrázok.

4. Kozmetické oleje. Marhuľový a olivový.

Kroky na výrobu ručne vyrábaného mydla doma

Mydlový receptRecept na ručne vyrábané mydlo

Mydlovú zmes môžete získať chemicky, alebo ju získate z bežného mydla. V prvom prípade budete musieť pripraviť alkalický roztok.

Mydlovú zmes môžete získať chemicky, alebo ju získate z bežného mydla. V prvom prípade budete musieť pripraviť alkalický roztok.Príprava zásaditého roztoku a jeho zmiešanie s olejom

  Ako urobiť vtáčik zo šišiek

A potom roztok titánu.

A potom roztok titánu.Rozpustite oxid titaničitý vo vode a nalejte do mydlovej vody

Tieto roztoky sa zmiešajú a získa sa mydlová zmes..

Ak používate hotové mydlo, zrieďte ho vodou a mydlový základ dajte do mikrovlnnej rúry. Potom sa mydlová zmes rozdelí na štyri časti..

Potom pridajte farbivo: Jedna časť je ružová, druhá je modrá a tretia je oranžová a štvrtá je biela. Podľa toho vyberte správne éterické oleje pre aromatický efekt.

Potom pridajte farbivo: Jedna časť je zelená, druhá je modrá a tretia je oranžová a štvrtá je biela. Podľa toho prvé dva ochutíme borovicou a tretie pomarančom.Pridajte éterický olej. Rozdelíme a pridáme farbivá

Ak ihneď spojíte všetky tri hmoty za tepla, jednoducho sa zmiešajú. Preto stojí za to nechať ich trochu zamrznúť a akonáhle sa film začne formovať, pošleme ho do formulára.

Rozotierame ho v tenkých vrstvách. Potom vezmeme ihlu na pletenie alebo tvrdú špíz a spustíme ju na spodok formy a začneme opatrne kresliť mydlo zdola nahor..

Rozotierame ho v tenkých vrstvách. Potom vezmeme ihlu na pletenie alebo tvrdú špíz a spustíme ju na spodok formy a začneme opatrne kresliť mydlo zdola nahor.Do formy postupne nalejte roztoky rôznych farieb.

Prípadne môžete najskôr vytvoriť rovnobežné pruhy a potom pozdĺž. Nerobte ich však kolmo, ale mierne šikmo. Alebo ihneď položte koláč vo vrstvách do formy. Časom prídu nové nápady a kresby budú elegantnejšie.

Prípadne môžete najskôr vytvoriť rovnobežné pruhy a potom pozdĺž. Nerobte ich však kolmo, ale mierne šikmo. Alebo ihneď položte koláč vo vrstvách do formy. Časom prídu nové nápady a kresby budú elegantnejšie.Mydlo okrúhleho tvaru

Ručne vyrábané mydlo je ľahké vyrobiť si doma vlastnými rukami, pričom bude oveľa krajšie ako kupované. Toto remeslo môžete nielen používať sami, ale tiež ho dať svojim blízkym. Získate praktický a originálny darček vyrobený s dušou.